Sveikinimų atvirutės telšiškiams senoliams skrido ne tik iš Lietuvos

Šiemet seneliams atsiųsta gausybė kalėdinių sveikinimų.

Ketvirtą kartą įvykusi socialinė iniciatyva „Pasveikink senolį“ šiais metais pasiekė rekordą — kalėdinių sveikinimų užrašyta keturis kartus daugiau nei paskutinį kartą.
„Pasveikinome didžiausią skaičių senolių ir globos namuose gyvenančių žmonių. Mintis, jog visi kartu tai padarėme — šildo širdį. Kai dirbu su šiuo projektu, jaučiu Kalėdų dvasią — man tai suteikia daug prasmės jausmo. Juk ne kasdien galvojame apie vienišus senolius globos namuose, todėl kalėdinė atvirutė — tai parodytas dėmesys ir nuoširdumas šiems žmonėms, kurio, tikiu, jiems dažnai trūksta“,— sako respublikinio projekto iniciatorė Solveiga Remeikaitė.
Didelio šūsnio vaikų atvirukų sulaukė ir Telšių senelių globos namų gyventojai. „Su projekto iniciatore Solveiga bandraujame jau seniai ir džiaugiamės jos dėmesingumu senoliams“,— sakė Telšių senelių globos namų direktorė Ernesta Jokšienė.
Daugiausiai sveikinimų sulaukta iš Vilniaus, Marijampolės ir kai kurių mūsų šalies rajonų. Ypač šiltus sveikinimus-laiškelius parašė Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos moksleivės Miglė ir Ugnė. O Vaida senolius, kreipdamasi į juos, Močiute, Tėtuk, pasveikino net iš Moldovos.
Už sveikinimus ir dėmesingumą senoliams Senelių globos namų vadovybė taip pat dėkinga Telšių lopšeliui-darželiui „Eglutė“, Vincento Borisevičiaus gimnazijos 2A klasės moksleiviams, Adolfo Lukošiaus vadovaujamai gitaristų grupei, Telšių moterų LIONS klubui, Maltos ordino pagalbos tarnybai ir Telšių centrui „Viltis“, Telšių maltiečių vaikų centrui, žolelių ūkio „ManDa“ ūkininkei Nijolei Kvietkauskienei, Telšių „Bičiulių ratui“, „Žemaitijos pienui“ ir kt.
Pasak direktorės, niekuomet švenčių proga nepamiršta pasveikinti senelių Seimo narys Valentinas Bukauskas ir rajono valdžios atstovai.
Veikli Senelių globos namų užimtumo specialistė Reda Sabaliauskienė visuomet turi gerų iniciatyvų, kurias sėkmingai įgyvendina. Šiemet darbuotojai seneliams parodė programėlę, pavadintą „Naujametiniu žiburėliu“. Šiųmetė naujovė — prie Katedros kalėdinių eglučių alėjoje puikavosi ir Senelių globos namų eglutė, o sveikinimus ant pakabintų žaislinių meškučių išdegino šių namų gyventojas. Visiems labai patiko ir naujametis filmukas, kur nuotoliniu būdu vieni kitiems sveikinimus siuntė estai, latviai ir lietuviai.
Direktorė pasidžiaugė puikiais bendradarbiavimo ryšiais su Plinkšių, Skuodo, Ylakių, Rietavo, Klaipėdos, Plungės, Lauksargių ir kitais senelių globos namais, nes tik bendrystėje gimsta geros mintys ir turiningai veiklai skleidžiasi sparnai. („KŽ“ inf.)