Naujoji Akmenė: „pašalpininkų“ miestas veržiasi į kitokią ateitį

„Vakarų medienos grupės“ drožlių plokščių gamykla Akmenės rajone. „Atviros Klaipėdos“ nuotrauka.

Rašėme, kad dėmesio verta Telšių rajono strateginį planą Savivaldybės tarybai pristačiusio vyruko reakcija į Savivaldybės tarybos nario Algirdo Bacevičiaus pastabą esą plane nekalbama apie pramonės plėtrą. Vyrukas emocingai pareiškė esą Telšiai neturi tapti „kaminų miestu“. A.Bacevičius užsiminė, kad naujos gamyklos statomos Akmenės rajone. Planą pristatęs vyrukas atrėžė esą „Į Akmenę niekas nevažiuoja, išskyrus dirbti“. Vyrukas pasamprotavo, kad Telšiai turi senamiestį, dvasinį paveldą. „Ar tai reiškia, kad norite tapti kaminų miestu, nes tada prarastumėte savo statusą“,— įspėjo strateginio plano rengėjas. Taigi pažiūrėkime, kas vyksta Akmenės rajone.

Alvydas Ivoncius

Statomos naujos gamyklos
Kadangi strateginio plano rengėjas lyg ir paniekinančiai pareiškė, kad į Akmenės rajoną žmonės važiuoja dirbti, o į Telšių atvažiuos, galima suprasti, „meškų pažiūrėti“, pasiremdami „Delfi“ paskelbtame interviu su Akmenės rajono meru Vitalijumi Mitrofanovu, papasakosime, kas vyksta kaimynų kieme.
„Delfi“ žurnalistės Aistės Žebrauskienės interviu paskelbtas gruodžio 18 dieną. Žurnalistė pastebėjo: „Pastaraisiais metais Naujoji Akmenė tarsi atgimė. Čia kuriasi nauji investuotojai, planuojami nauji gyvenamieji kvartalai, o pašalpų gavėjų ratas gerokai susitraukė.“ Mieste nekilnojamojo turto kainos kyla neįtikėtinu greičiu, statomi nauji gyvenamųjų namų kvartalai. Kas nutiko?
2019 metais Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pastatyta UAB „Vakarų medienos grupė“ medžio drožlių plokščių gamykla. Ji kainavo 140 mln. eurų, sukurta 140 naujų darbo vietų. Naują 90 mln. eurų vertės korpusinių baldų gamyklą ta pati grupė čia pradėjo statyti 2019 metais, o ją baigti planuojama šiemet. Gamykloje bus sukurta apie 500 naujų darbo vietų. Dar pernai „Vakarų medienos grupė“ nusprendė pradėti ir per trejus metus užbaigti 170 mln. eurų vertės medienos konstrukcijų gamyklos statybas. Planuojama sukurti apie 350 naujų darbo vietų. Taigi — trys naujos gamyklos ir per tūkstantis naujų darbo vietų. Ir tai rajone, kuriame „darbo jėgos fondas“ kur kas menkesnis nei Telšiuose.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 3 (10414)

1 Komentaras

  1. Kas užsakė tokį „strateginį planą”, kurio tikslas – galutinai numarinti Telšius?

Komentarai nepriimami.