Mokyklų tinklo pertvarka — entuziazmo nekelianti būtinybė

Iš kairės: viceministras Ramūnas Skaudžius, Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldauskas, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Kovo 1-ąją Telšių rajono savivaldybėje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, viceministras Ramūnas Skaudžius bei Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldauskas. Susitikimo metu vyko diskusija dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ naujai patvirtintos redakcijos.

Justina Lukošienė

Vadovaujantis naujai patvirtintomis tinklo kūrimo taisyklėmis, nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos gimnazija taptų pagrindine mokykla, nuo 2026 m. pagrindinės mokyklos statusą įgautų Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija, o nuo 2027 m. pagrindine mokykla taptų ir Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija.
Pasak Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo, tokiu atveju jauna šeima neturės motyvo keltis ir kurti gyvenimo Luokėje, Tryškiuose ar Varniuose, o ten, kur nėra jaunių žmonių, neinvestuos ir verslas. „Be to, mūsų rajonas geografiškai ištęstas ir tos gimnazijos yra išsidėsčiusios rajono kraštuose, atstumas nuo jų yra daugiau nei 30 km, tik Luokės — 20 km. Neužmirškime ir to, kad mūsų pagrindiniai keliai yra žvyrkeliai, turėsime vėl plakti techniką, kuri perkama už mažiausią kainą. Jai sulūžus, visos išlaidos krenta ant savivaldos. Kitas aspektas, jog apribojame 11 ir 12 klasių mokinius su popamokine veikla, nes jie bus užimti tik atvykimu ir grįžimu iš mokyklos, kas užtruks beveik pusę dienos“,— pasakojo rajono vadovas.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė pristatė dabartinę Telšių rajono mokyklų tinklo būklę ir pakeitimus, kurie turėtų įvykti įgyvendinant naujas tinklo kūrimo taisyklių nuostatas. 2011 metų duomenimis, Telšių rajone bendrojo ugdymo mokinių skaičius buvo per 6000, iš viso veikė 27 bendrojo ugdymo mokyklos. Šiuo metu bendrojo ugdymo mokinių skaičius — 4375, rajone veikia 13 bendrojo ugdymo mokyklų. Gimnazijų tinklą mūsų rajone dabar sudaro 6 gimnazijos — 3 gimnazijos mieste (viena ilgoji gimnazija ir 2 keturmetės gimnazijos) bei 3 gimnazijos rajone. 2021 rugsėjo 1 d. duomenimis, Telšių rajono Luokės Vytauto Kleivos gimnazijoje mokinių skaičius — 299, mokinių skaičius III-IV gimnazijos klasėse — 27; Telšių rajono Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje mokinių skaičius — 281, mokinių skaičius III-IV gimnazijos klasėse — 28; Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje mokinių skaičius — 362, mokinių skaičius III-IV gimnazijos klasėse — 32.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 18 (10429)

1 Komentaras

  1. Mažakomplektės mokyklos yra nesąmonė ir ekonomine, ir mokinių paruošimo prasme.

Komentarai nepriimami.