Žarėnų sporto aikštelė… kojoms išsinarinti

Apgailėtinai atrodo Žarėnų pagrindinės mokyklos sporto aikštelė. Todėl vasarą netoli Žarėnų gyvenantis Martinas Leščiauskas kreipėsi į seniūną Praną Lukošių, klausdamas, kada ši aikštelė bus sutvarkyta.

Alvydas Ivoncius

M.Leščiauskas, kaip pridera pagal teisės aktus, atsakymo negavo per 20 dienų. Tuomet kreipėsi į Savivaldybės administraciją dėl drausminio poveikio priemonių taikymo Žarėnų seniūnui. Vėlgi gavo biurokratišką atsakymą: neva seniūnas į raštą vis tiek atsakė. Tačiau Savivaldybės administracijos vadai kažkodėl užsimerkia: nebuvo atsakyta laiku, todėl pažeisti teisės aktai.
Nors ir pavėluotai M.Leščiauskui atsakęs Žarėnų seniūnas P.Lukošius paaiškino, kad Žarėnų pagrindinė mokykla yra atskira biudžetinė įstaiga ir jai priklauso stadionas bei krepšinio aikštelė. Pasak seniūno, 2014 metais per Žarėnų bendruomenę buvo galima teikti paraiškas dėl sporto aikštelių atnaujinimo, tačiau kažkodėl mokykla šia proga nepasinaudojo ir negavo 70 tūkstančių litų.
Seniūnas P.Lukošius paaiškino, kodėl nebuvo laiku atsakyta į M.Leščiausko raštą. Pasirodo, jis tuo metu atostogavo, o su M.Leščiausku telefonu susisiekė pavaduotoja Regina Šiaulienė.
Pamanyta, kad pokalbio metu viskas išsiaiškinta.
O toliau savo rašte seniūnas peržengia tokiems atsakymams būdingas ribas. Kažkaip sekasi tas ribas seniūnams peržengti — neseniai šiurkščiu atsakymu Tarybos nariui Algirdui Bacevičiui pagarsėjo Degaičių seniūnas Antanas Kontrimas. Kiek nukrypstant nuo temos, verta paklausti: ar prasminga leisti pinigus visokiems seniūnų bei kitų valdininkų mokymams?
Taigi Žarėnų seniūnas atsakyme M.Leščiauskui pastebėjo, kad šis yra Plungės rajono gyventojas. „Seniūnas man norėjo įgnybti. Iš tikrųjų esu registruotas Akmenskinės kaime, esančiame už trijų kilometrų nuo Žarėnų. Tačiau baigiau Žarėnų mokyklą, sportuoju toje aikštelėje. Akmenskinėje yra registruotas mano ūkis, o šiaip jaučiuosi susijęs su Žarėnais“,— sakė M.Leščiauskas.
Beje, į seniūnus ar net rajono vadovus dėl Telšių rajono problemų gali kreiptis bet kuris Lietuvos pilietis: gyvenamosios vietos registravimas neturi jokios reikšmės.
Keisčiausia, kad savo atsakyme M.Leščiauskui Žarėnų seniūnas P.Lukošius dar užsiima paraginimu skirti pinigų rengiamai knygai „Žarėnų valsčius“. Panašu, seniūnas linkęs naudoti popierių maksimaliai: atsakyme į skundą dar ir pinigų paprašo…
Grįžkime prie sporto aikštelės. Čia viskas aplūžę, apžėlę, netvarkinga. Tiesiog tvoskia nykimu.

4 Komentarai

    • Susisiekit su straipsnio autoriumi, manau, kad tyleti nera palanku paprastu saziningu pilieciu atzvilgiu.

Komentarai nepriimami.