Savivaldybės administracija aptiko „socialiai jautrų“ būdą eilei dėl būsto trumpinti

Savivaldybė J.P. paragino apsigyventi šiame name Ubiškėje.

Savivaldybėje yra ilgoka eilė socialiniam būstui gauti. O jo pageidaujantys asmenys nebūtinai kokie „asocialai“. Įvairiai žmonėms susiklosto gyvenimas, ne visiems sekasi tiek uždirbti, kad griebtum banko paskolą ir nusipirktum butą ar namą. Be to, jei išsinuomojęs iš Savivaldybės patalpas jose įsirengi butuką, vėliau vis tiek su vaikais gali atsidurti gatvėje. Tai liudija sukrečianti J.P. istorija.

Alvydas Ivoncius

Moters pasiūlymas nenudžiugino
Taigi socialinio būsto laukė ir J.P. Laukė, laukė ir galiausiai sulaukė naujienos – jai siūlomas socialinis būstas Ubiškėje, D.Bubėno gatvėje. Regis, moteris turėjo apsidžiaugti – pagaliau turės bent sąlygiškai savus namus.
Visgi žvilgtelėkime į Savivaldybės administracijos pasiūlymą atidžiau. Ubiškė nutolusi nuo Telšių apie 20 kilometrų. Maršrutinis autobusas čia įrieda vien mokslo metais, kai veža mokinukus. O šiaip ubiškiečiai keliauja prie Šiaulių-Palangos plento, kur Pateklėnuose yra autobusų stotelė. Joje net suolas sulūžęs, nėra paviljono.
Nuo siūlomo Ubiškėje socialinio būsto iki minėtos autobusų stotelės daugiau nei kilometras kelio. Rytmečiais, 7 val. 18 min., važiuoja maršrutinis autobusas Tryškiai-Telšiai, į miesto autobusų stotį atvykstama 7 val. 45 min. Vadinasi, į darbą reikėtų lėkti išleidus liežuvį, jei tas darbas ne miesto centre. 17 val. 30 min. autobusas vyksta į Tryškius. Mokslo metais autobusas užsuka į Ubiškę rytą 6 val. 55 min. Į Telšių autobusų stotį jis atvyksta beveik po valandos – 7 val. 45 min., tad į darbą tektų skuosti sparčiai. Po darbo šiuo maršrutu autobusas nevažiuoja.
Jei nori miesto parduotuves aplankyti savaitgalį, tai ne koks pasirinkimas. Šeštadieniais iš stotelės Šiaulių-Palangos plente autobusas maršrutu Tryškiai-Telšiai į Telšius išvyksta 7 val. 30 min., o iš Telšių maršrutu Telšiai-Tryškiai – 10 val. 30 min. Parduotuvėms lankyti laiko yra dvi valandos. Nelabai daug kur spėsi, jei nori nusipirkti to, ko reikia ilgiau rinktis, ieškoti. Sekmadieniais iš Ubiškės Telšius galima pasiekti vien pėstute.
Vienintelė įstaiga Ubiškėje – daugiafunkcis centras, kuriame laisvų darbo vietų nėra. Dar veikia paukštynas – jame darbuotojų taipogi pakanka. Vadinasi, gauti darbo Ubiškėje neįmanoma.
Kadangi Ubiškėje nėra darbo, o susisiekti su Telšiais tektų keliauti daugiau nei kilometrą visokiu oru, šis Savivaldybės administracijos siūlymas vargiai ką nudžiugintų. Ubiškėje veikia parduotuvė, bet joje ne viską rasi, net maisto ne visus produktus, kurių norėtum. O darbo dienomis po parduotuves lakstyti nebūtų kada, kadangi vakare reikėtų skubiai skuosti į autobusų stotį.

Būstas – mediniame, šimtamečiame name
Namas D.Bubėno gatvėje, kuriame butas pasiūlytas J.P., yra statytas maždaug prieš šimtmetį. Šildymas, aišku, „autonominis“. Vandentiekio nėra – kieme išlikęs šulinys su apipuvusiu stogeliu. Kanalizacijos nėra. Tektų lankytis „būdelėje“. O toji – vos pastovi, supuvusi, be stogo.
Jei nėra vandentiekio ir kanalizacijos, kaip išsiskalbti rūbus, išsimaudyti? Vargu ar prekiaujama sovietinio tipo „Viatka“ skalbimo mašinomis. Žinoma, jei būtų vandentiekis, galima pajungti ir šiuolaikinę, išvedus pro pamatą nuotekų vamzdį. Skalbimo vanduo kur dėsis? Žliaugs į kiemą. Aplinkosaugininkai „išrašys“ baudą. O apie dušą nėra ko ir kalbėti, pirties Ubiškėje nėra.
Įėjimas į butą iš pietų pusės, nuo kurios – aukšti pamatai. Todėl buvo suręsti laiptai ir pastatyta veranda – priemenė. Ji supuvusi, kaip ir laiptai. O vietoje jų turėklų sukalti… pagaliai.
Lietvamzdžiai arba nukarę, arba seniai nukritę. Stogas – varganas, dengtas šiferiu. Langai, tiesa, lyg ir neblogi.
Ūkinis pastatas, kuriame būtų malkinė, taipogi stipriai suvargęs. Ko ir norėti – juk jau seniai perkopęs šimtmetį.
Moteriai siūlomame bute nėra centrinio šildymo, o kambariai – trys. Anksčiau čia gyvenusi ir gana netvarkingą gyvenimo būdą mėgusi moteris peršaldė radiatorius, todėl susimūrijo krosnį, kuria galima šildyti virtuvę ir tik vieną kambarį.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 92)

1 Komentaras

  1. Situacija nekokia , suprantama kad gal būt savivalda neturi išteklių patenkinti visų pageidaujančių norų, tačiau bent būtinuosius gyvenimui kaip vanduo, kanalizacija yra būtina ir privaloma suteikti jei nėra tai įdiegti, bet yra ir kita pusė kai butai yra suremontuojami tačiau atkelti gyventojai juos nusiaubia,nesaugo nevertina to ką gavo, požiūris ale čia valdiška, tai spalva nepatinka, tai dar kas nors, amžini bumbėjimai, viskas jiems negerai , o patys niekuo nesirūpina į darbus neina , darbo dieną kiemas pilnas automobilių vietos nėra kur pasiparkuoti, žodžiu linksmai ir be rūpesčių jie gyvena, juk viskuo pasirūpins valdžia.

Komentarai nepriimami.