Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo šventė

Loretos Gedeikienės nuotrauka.

Balandžio 23-ioji Telšių Karolinos Praniauskaitės viešajai bibliotekai – ypač šventiška! Tądien čia vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymo šventė, kurios tikslas – skatinti skaitymą, švietimą, kultūrinę įvairovę, paveldą bei užtikrinti visuomenei prieinamą ir naudingą informaciją. Biblioteka siekia išsaugoti ir plėtoti Lietuvos nacionalinį kultūrinį paveldą, skatindama jo įvertinimą ir naudojimą ateities kartoms.
Šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – „Europos šeimoje“.
Šventinio renginio pradžioje geros kelionės į Knygų šalį ir meilės knygai linkėjo bibliotekos vadovė Vida Urnikienė.
Kelionėje per Europos kraštus ir knygų puslapius kartu su knygos herojais ROŽE IR LAPE iš Antuano de Sent-Egziuperi knygos „Mažasis princas“ kartu keliavo: Telšių „Atžalyno“ progimnazijos moksleiviai su mokytoja Irena Bugeliene, atstovavę PRANCŪZIJAI; Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos moksleiviai su mokytoja Kristina Būtiene – ISPANIJOS atstovai; Telšių „Kranto“ progimnazijos mokiniai su mokytoja Aldona Simanavičiene atstovavo VOKIETIJAI; Telšių „Ateities“ progimnazijos vaikai su choro vadovu Gintaru Vaitkaičiu buvo gimtojoje LIETUVOJE.
Kiek daug gražių pasirodymų sulaukėme iš įvairių šalių, kiek gražių emocijų ir jausmų! Ir nors Mažojo princo draugai Rožė ir Lapė princo nesurado, bet daug patyrė ir išgyveno.
Supratome, kad svarbiausia – ne tai, kas plika akimi matoma, o širdimi jaučiama! Herojai grįžo į knygas, o knygos – į biblioteką.
Gražiomis mintimis apie knygas ir biblioteką pasidalino bibliotekininkės Aušra ir Kristina.
Renginio vedėjos Monika ir Rasa – Rožė ir Lapė – pakvietė:
„Aš esu biblioteka,
Nesu nei knygos, nei lentynos,
Ir net ne knygos, sustatytos eilėmis,
Esu pasaulio išmintis,
Todėl kviečiu – užeik…“
Dėkojame visiems šventės dalyviams!
Už renginio įgarsinimą ačiū tariame Telšių kultūros centrui.
Nuoširdžiai kviečiame dalyvauti Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose. (Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos inf.)

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.