Trečiojo amžiaus universitete mokslo metų baigimo šventė

Praėjusį penktadienį šv. Mišiomis Telšių katedroje prasidėję jau ne vieną dešimtmetį Žemaitijos sostinėje veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto šių mokslo metų uždarymo renginiai persikėlė į Telšių kunigų seminarijos konferencijų salę.
Trečiojo amžiaus universiteto paskaitas lanko bei kitokioje veikloje šiuo metu dalyvauja 270 žmonių. Nuo šių metų sausio mėnesio atidaryti universiteto Tryškių, nuo kovo mėnesio Varnių skyriai. Veikia net 10 fakultetų. Užsienio kalbų, Dvasinio tobulėjimo, Saviraiškos, Sveikatinimo, Kultūros ir pilietinės savimonės, Turizmo, Socialinių mokslų ir kiti.Paskaitas skaito lektoriai iš Telšių katedros bei kunigų seminarijos, pedagogai iš miesto mokyklų bei įvairių sričių specialistai iš muziejų bei kitų institucijų. Nemažai keliaujama.
Pristatydama universiteto veiklą, direktorė Danutė Juškienė pastebėjo, kad Trečiojo amžiaus universitete nuveikiama ir išskirtinę išliekamąją vertę turinčių darbų. Pavyzdžiui, universiteto pastangomis išleistas telšiškių šnektos žodynas. Pasidžiaugta, kad universitetas jau ilgą laiką yra veiksnys, buriantis žingeidžius žmones, padedantis jiems mokytis naujų vertingų dalykų, prasmingai leisti laiką, geriau pažinti įvairias sritis, pasidžiaugta, kad aktyvumu džiugina ir naujai atsiradę skyriai, o tryškiečiai dar ir originalių idėjų nestokoja. Pavyzdžiui, šį pavasarį jų iniciatyva surengta trešnių sodinimo šventė. Kasmet Vasario 16-ąją lankomasi Brėvikių dvare, kuriame gyveno Vasario 16-osios akto signataras Stanislovas Narutavičius (1862-1932 m.) ir jo brolis, pirmasis Lenkijos prezidentas Gabrielius Narutavičius (1865-1922 m.).
Universiteto studentai aktyvūs, rengia ar dalyvauja debatuose įvairiomis temomis, susitinka su rašytojais, menininkas, politikais. Tryškiuose universiteto nario pažymėjimas įteiktas ir vietos seniūnui bei miestelio klebonui. Itin gražia tradicija yra tapę ir kartą per mėnesį rengiami edukaciniai pusryčiai.
Sveikinimo žodį mokslo metų uždarymo renginyje susirinkusiesiems tarė Telšių katedros kanauninkas Jonas Ačas, renginyje dalyvavo Telšių Švietimo centro atstovai bei Lietuvos Respublikos Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Susirinkusiuosius savo dainomis linksmino pačios Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenės suburtas vokalinis-instrumentinis ansamblis „Akimirka“ (meno vadovė Daiva Lingienė).
Trečiojo amžiaus universitetas Telšiuose gyvuoja jau dvidešimt ketvirtus metus. Nuo 2002 metų tapo savarankišku. Pirmuosius porą dešimtmečių universitetui vadovavo direktorė Regina Chmieliauskienė. Dabartinė direktorė Danutė Juškienė rektoriauja jau ketvirtus metus. Universiteto veikla – puiki proga vyresnio amžiaus žmonėms dar daug metų išlikti aktyviems, vis ką naujo atrandantiems, sužinantiems, galintiems realizuoti savo, galbūt dėl kokių nors priežasčių iki tol neįgyvendintas, svajones. („KŽ“ inf.)