Kodėl būtina reguliariai prižiūrėti automobilį

Reguliari techninė priežiūra yra neatsiejama nuo automobilio turėjimo, tačiau ji dažnai lieka tinkamai neįvertinta. Daugelis savo automobilius laiko tik priemone nuvykti iš vienos vietos į kitą. Vis dėlto automobilis yra daugiau nei transporto priemonė; jis atspindi savo savininką ir daugeliui yra gyvybiškai svarbi jų kasdienybės dalis. Dažna techninė priežiūra užtikrina, kad automobilis būtų saugus, patikimas ir ilgaamžis.

Geresnės transporto priemonės eksploatacinės savybės

Reguliariai prižiūrimas automobilis veikia sklandžiau ir patikimiau. Dažna techninė priežiūra gali gerokai pailginti automobilio tarnavimo laiką ir garantuoja, kad visos jo dalys veikia tinkamai. Tai reiškia, kad mažiau mechaninių problemų ir geresnę vairavimo patirtį.

Sutaupoma daugiau lėšų

Nors tai gali atrodyti paradoksalu, investicijos į reguliarią techninę priežiūrą ilgainiui gali padėti sutaupyti nemažai pinigų. Anksti nustatę technines problemas galite išvengti brangiai kainuojančio kapitalinio remonto. Gerai prižiūrimas automobilis taip pat naudoja mažiau degalų ir geriau išlaiko savo vertę.

Ir net jei iki šiol nesate pasirinkę patikimo autoserviso, pasižyminčio optimalia kainodara, galite be vargo pasinaudoti carone.lt mobiliąja programėle, kuri padės lengvai surasti artimiausią profesionalias paslaugas siūlantį autoservisą.

Sauga

Tai bene svarbiausia įprastinės automobilių techninės priežiūros dalis. Netinkama transporto priemonės techninė priežiūra kelia pavojų ne tik vairuotojui, bet ir kitiems eismo dalyviams bei keleiviams. Padangų nusidėvėjimo, blogai veikiančių stabdžių ir kitų įprastų problemų galima išvengti atliekant reguliarias technines apžiūras.

Variklio būklė

Jūsų automobilio variklis yra jo pagrindinis komponentas, todėl tinkama jo priežiūra yra labai svarbi tiek automobilio ilgaamžiškumui, tiek bendram jo veikimui. Ignoruodami reguliarią variklio techninę priežiūrą galite susidurti su daugybe problemų.

Perkaitimas: Dėl perkaitimo gali perkaisti variklio alyva arba aušinimo skystis. Tepdama judančius variklio komponentus alyva mažina trintį ir išsklaido šilumą. Radiatorius naudojamas šilumai, kurią aušinimo skystis sugeria iš variklio, atiduoti. Nepakankamas abiejų šių medžiagų kiekis gali sukelti pernelyg didelį šilumos kaupimąsi, dėl kurio gali deformuotis arba netgi lūžti variklio dalys.
Sumažėjęs našumas: Dėl tokių problemų, kaip užsikimšę oro filtrai ar susidėvėjusios uždegimo žvakės, gali sumažėti transporto priemonės variklio našumas. Jūsų automobilis gali būti mažiau paslankus arba jam gali būti sunkiau įsibėgėti.
Padidėjęs išmetamųjų teršalų kiekis: Prastai prižiūrimas automobilio variklis gali išmesti daugiau kenksmingų teršalų, todėl gali būti nesėkmingai atliktas išmetamųjų teršalų testas ir padidėti tarša.
Prastas degalų naudojimo efektyvumas:Gerai prižiūrimas variklis sunaudoja mažiau degalų, nes veikia gerokai efektyviau. Pavyzdžiui, reguliariai keičiant alyvą užtikrinama, kad variklis nedirbs daugiau, nei reikia, todėl ilgainiui galite sutaupyti degalų.

Stabdžių sistemos būklė

Vienas svarbiausių jūsų automobilio saugos komponentų yra stabdžių sistema. Dėl šios priežasties būtina atlikti reguliarią stabdžių techninę priežiūrą.

Stabdymo kelias: Dėl susidėvėjusių stabdžių diskų ar trinkelių gali labai pailgėti automobilio stabdymo kelias. Visa tai gali padidinti avarinių situacijų riziką.
Stabdžių gedimas: Visiškai sugedę automobilio stabdžiai yra nedažnas reiškinys, tačiau jis įmanomas, jei praleidžiama techninė priežiūra. Visos stabdžių sistemos dalys gali tinkamai veikti, jei yra atliekamos reguliarios patikros.
Netolygus nusidėvėjimas: Kai stabdžiai dėvisi netolygiai, kartais automobilis gali traukti į vieną pusę. Tai gali kelti didelį pavojų, ypač stipriai stabdant.
Triukšmas ir vibracija: Stabdžių susidėvėjimas dažnai sukelia triukšmą arba vairo vibraciją. Todėl jei girdimi nemalonūs garsai ar juntama vibracija, viso to jokiu būdu nereikėtų ignoruoti.

Padangų būklė

Padangų, kurios yra vienintelė su keliu besiliečianti automobilio dalis, būklė gali turėti didelę įtaką jūsų automobilio eksploatacinėms savybėms ir saugumui.

Valdymas: Padangos gali turėti didelę įtaką automobilio valdymui. Nusidėvėjusios ar netolygiai besidėvinčios padangos gali labai apsunkinti automobilio valdymą, ypač esant blogoms oro sąlygoms.
Stabdymo kelias: Kaip ir stabdžių atveju, automobilio stabdymo kelias labai priklauso nuo padangų būklės. Dėl susidėvėjusių padangų gali labai padidėti atstumas, kurio reikia visiškai sustoti, nes padangos turi mažesnį sukibimą su kelio danga.
Išsileidimo rizika: Pneumatiniai pradūrimai ir sprogimai dažniau pasitaiko nusidėvėjusiose padangose. Dideliu greičiu sprogusi padanga gali būti labai pavojinga ir dėl to automobilis gali prarasti kontrolę.
Degalų naudojimo efektyvumas: Gerai prižiūrimos ir tinkamai pripūstos padangos gali padidinti degalų ekonomiją. Nepakankamai pripūstos padangos padidina pasipriešinimą riedėjimui, todėl variklis sunkiau dirba, kad automobilis pajudėtų iš vietos.

Optimali techninė priežiūra

Jei norite užtikrinti, kad jūsų automobilio būklė išliktų tinkama, turėtumėte nepamiršti šių kelių svarbių užduočių:

Mėnesinės patikros

Alyvos lygis: Kad išvengtumėte variklio pažeidimų, patikrinkite ir, jei reikia, papildykite alyvos bakelį.
Padangų slėgis: Patikrinkite, ar visos padangos, įskaitant atsarginę, pripūstos iki rekomenduojamo lygio.
Aušinimo skysčio lygis: Įsitikinkite, kad sistemoje yra pakankamai aušinimo skysčio, kad neįvyktų perkaitimas.
Žibintai: Patikrinkite visas lemputes, įskaitant stabdžių žibintus ir kontrolines lemputes.

Ketvirtiniai patikrinimai

Stabdžių skystis: Patikrinkite stabdžių skysčio lygį ir jo švarumą.
Pavarų dėžės skystis: Patikrinkite, ar yra skystis yra tinkamos koncentracijos ir ar jame nėra užterštumo požymių.
Akumuliatorius: Patikrinkite, ar nėra korozijos, ir įsitikinkite, kad visos jungtys yra švarios ir sandarios.
Valytuvai: Jei valytuvai netinkamai valo automobilio priekinį stiklą, pakeiskite juos.

Kasmetiniai patikrinimai

Stabdžių trinkelės ir rotoriai: Norėdami užtikrinti veiksmingą stabdymą, pakeiskite susidėvėjusias stabdžių trinkeles ir rotorius.
Oro filtras: Pakeiskite oro filtrą, kad padidintumėte variklio našumą ir efektyvumą.
Padangos: Padangas pakeiskite, jei yra pažeidimų arba jei protektoriaus nusidėvėjimas viršija leistiną lygį.
Ratų suvedimas: Patikrinkite ir suveskite padangas, kad jūsų automobilis važiuotų tiesiai ir mažiau dėvėtųsi padangos.

Automobilio techninė priežiūra yra būtina

Transporto priemonių techninė priežiūra yra svarbi siekiant išlaikyti jų ilgaamžiškumą, saugumą ir efektyvumą, taip pat norint sumažinti galimų rimtų gedimų riziką. Laikydamiesi reguliaraus techninės priežiūros grafiko, laikui bėgant sutaupysite nemažai lėšų ir užtikrinsite, kad jūsų automobilis būtų saugus ir patikimas.

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.