Prekybos centrų Telšiuose daugės

Prekybos centras „Lytagra“ duris atvers jau šį rudenį.

Įvairių parduotuvių ir prekybos centrų Žemaitijos sostinėje tikrai nemažai, bet jau gan ilgokai įvairiose miesto vietose vykstančios nemenkos statybos liudija, kad naujų prekybos taškų Telšiuose dar padaugės. Tiesa, šiuo metu statomi pastatai ne maisto prekėmis prekiaujantiems prekybos tinklams. „Kalvotoji Žemaitija“ pasidomėjo, kur ir kada tikėtis naujų prekybos centrų įkurtuvių bei kaip tai paveiks miesto gyventojus ir vietos verslus.

Stasys Katauskas

Atsidarys jau šį rudenį
Pramonės rajone, viaduko virš geležinkelio pašonėje, statomas žemės ūkio technika, metalo gaminiais, statybinėmis medžiagomis ir kitokiomis panašaus pobūdžio prekėmis prekiausiantis prekybos centras „Lytagra“. Statybos darbus numatyta baigti šių metų rugsėjo mėnesį. Daugiau kaip 30 parduotuvių Lietuvoje ir Latvijoje valdančios įmonių grupės AB „Lytagra“ Technikos ir statybos skyriaus techninis direktorius Edvinas Preskienis „Kalvotajai Žemaitijai“ sakė, kad visi darbai kol kas vyksta pagal grafiką.
Juos baigus, naujai statomą pastato tinkamumą eksploatacijai dar turės patvirtinti už tai atsakingos valstybinės institucijos. Jei viskas bus gerai, tikimasi, jog dar šį rudenį pirkėjams duris atvers „Lytagros“ prekybos centras. Anot E.Preskienio, baigus statybas ir sulaukus patvirtinimo iš atitinkamų institucijų, suvežti prekes ir pasiruošti priimti pirmus pirkėjus užtruks ne daugiau kaip mėnesį.
Sunku pasakyti, kokį poveikį stambaus prekiautojo žemdirbiams aktualiomis prekėmis atėjimas į Telšius padarys šią nišą dabar užpildantiems smulkesniems verslams, bet krašto ūkininkai naujai statoma parduotuve patenkinti. Ne taip jau retai žmogui nėra ypatingai svarbu, pas ką pirkti, aktualiau, kad už priimtiną kainą rastų ko nori. Tačiau į vietinę rinką ateinant stambesniems žaidėjams norėtųsi, kad pirkėją sugebėtų išsaugoti ir smulkesnieji vietos verslai. Kai kuriems jų dėl to reikės pasistengti.
UAB „Litana“ suprojektuotą „Lytagros“ pastatą stato mūsų miesto rangovas UAB „Telšių statyba“. Tačiau ne visų mieste vykstančių statybų konkursus yra laimėję telšiškiai statybininkai. Štai kitoje miesto pusėje, Luokės gatvėje, priešais praėjusiais metais atidarytą prekybos centro „Norfa“ pastatą taip pat vyksta statybos darbai. Čia vykstančių darbų generalinis rangovas – Mažeikiuose įsikūrusi įmonė UAB „Rostanas“. Kol kas dar įrenginėjamos požeminės komunikacijos, liejami būsimo pastato pamatai, pamažu pradeda ryškėti ir paties statinio kontūrai. Čia turi persikelti statybinėmis medžiagomis bei sodo, namų ir buities prekėmis prekiaujantis prekybos centras „Moki veži“. Per dvidešimt parduotuvių visoje Lietuvoje turinčios įmonės „Makveža“, valdančios šį prekybos tinklą, vadovybė „Kalvotajai Žemaitijai“ patvirtino, jog atidaryti naująjį prekybos centrą pirkėjams planuojama pirmąjį 2025 metų ketvirtį. Daugiau, anot įmonės atstovų, kol kas informacijos atskleisti nenorima, mat tai esanti komercinė paslaptis.

Statoma ne viskas, kas suplanuota
O štai Plungės gatvėje jau nuo žiemos stovėjo nedidelis ženklas, rodantis, kad sklype, netoli prekybos centro „Rimi“, numatytos prekybinės paskirties statinio statybos. Numatytąjį pastatą projektavo UAB „Projesta group“, planuota, kad projektą įgyvendins Telšių rajone registruota bendrovė UAB „Skaidora“, bet jokių statybos darbų kol kas nematyti nė užuominos. Pastaruoju metu nebeliko ir statybas žadančio ženklo. Kiek pavyko sužinoti, projektas Plungės gatvėje, netoli prekybos centro „Rimi“, kol kas laikinai sustabdytas. „Kalvotosios Žemaitijos“ žiniomis, ten planuotas statyti pastatas turėjo tą patį užsakovą, kaip ir tolėliau, netoli PKN „Orlen“ degalinės, esančiame sklype, kur taip pat numatyta, kad atsiras maždaug penkių tūkstančių kvadratinių metrų dydžio patalpos, skirtos prekybai. Kas įsikurs šioje vietoje, dar nėra iki galo aišku, mat turimomis žiniomis patalpas savininkas planuoja išnuomoti.
Įdomu, kad prekybai tinkamų erdvių mieste iš pirmo žvilgsnio netrūksta. Pavyzdžiui, atidarius naują „Norfos“ prekybos centrą ir prekybininkams į jį persikėlus iš ankstesnių „Norfos“ patalpų, Luokės gatvėje didelė dalis pastarojo statinio iki šiol tebėra neišnuomota. Miesto centre turime didelį, nors neabejotinai remonto reikalingą buvusio „Germanto“ restorano statinį, kurį ne taip seniai perpirko naujas privatus investuotojas. Anksčiau ar vėliau jame, matyt, taip pat įsikurs prekyba ar paslaugomis užsiimantys verslai. Į naują pastatą išsikėlus parduotuvei „Moki veži“, atsilaisvins ir šio prekybos centro dabar nuomojamos patalpos Gėlių gatvėje. Įdomu, kad nors ūkinės paskirties prekėmis, buitine technika ar maisto prekėmis prekiaujantys stambiausi Lietuvoje prekybos tinklai Telšiuose jau yra arba, kaip „Lytagra“, greitai atsidarys, labiau nišinių prekės ženklų prekybos ar paslaugų tinklų Žemaitijos sostinėje tebeturim nedaug.
Miesto planavimo, transporto ir pirkėjų srautų požiūriu, krenta į akis, kad ir taip Telšiuose didžiausia stambių parduotuvių sankaupa palei Luokės gatvę miesto pakraštyje, atidarius naują didelį prekybos centrą, dar padidės. Viena vertus, logiška. Dėl aplink Luokės gatvę išsidėsčiusių daugiabučių rajonų ten gyvena daugiausiai žmonių, be to, ten daugiausiai statyboms tinkamų žemės sklypų. Miestas labiausiai plečiasi taip pat toje vietoje, Rainių kryptimi. Kita vertus, truputį nuskriausti lieka dideliuose privačių namų masyvuose priešingoje Telšių pusėje gyvenantys miestelėnai, kuriems dažnu atveju iki stambesnės parduotuvės, ypač pasirinkus eiti pėstute, toloka. Tad nors įvairūs prekybos verslo plėtros projektai mieste vyksta, jų pasiskirstymas atskirose Žemaitijos sostinės dalyse išlieka labai nevienodas.

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.