Festivalis „Aš toks vienas 2015“ — su roko pipiriukais

Žurnalistai pakviesti į spaudos konferenciją, kurioje pristatytas jau penktasis muzikos festivalis „Aš toks vienas 2015“. Šiųmetis renginys išskirtinis grupių gausa, o šventę papuoš net 30 karšto oro balionų padangėje.
Donata Kazlauskienė

Renginio organizatoriai apgailestavo, kad išskirtinis festivalis kol kas „blaškosi“ ir nerandamas tinkamas metas jam rengti, tačiau tikimasi, kad galiausiai renginys „nusistovės“ ir bus pasirinktas arba pirmasis, arba antrasis rugpjūčio savaitgalis. „Taip yra dėl to, kad esame priklausomi nuo partnerių ir niekaip iki galo nesuderinama data“,— sakė viena renginio organizatorių Telšių kultūros centro režisierė Giedrė Kavaliauskaitė.
Prie Germanto ežero rugpjūčio 1 dieną muzikos ir gamtos šventėje jau penktus metus iš eilės renkasi „vienintelių tokių“ atlikėjų puokštė. „Nemokamą jubiliejinį festivalį nuspręsta atšvęsti ypač linksmai ir trankiai, tad nutarta į Telšius sukviesti roko muzikos atlikėjus.
Šiemet, be Telšius jau spėjusių pamėgti grupių ir atlikėjų, pirmą kartą Žemaitijos sostinėje gyvai gros ir garbingų svečių penketukas: BIX, Saulius Prūsaitis, „Colours of Bubbles“, „Freaks on Floor“ bei „Neteisėtai padaryti“. Svečiai kartu su telšiškių jau patikrintais ir pamėgtais atlikėjais Kęstučiu Jablonskiu, „Antikvariniais Kašpirovskio dantimis“ bei „Condor Avenue“ žada susirinkusiems žiūrovams padovanoti saulėtos nuotaikos, karštų emocijų ir nepamirštamų įspūdžių kupiną vakarą“,— skelbia organizatoriai. Laukiama 60 dalyvių iš Lietuvos. Pajuokauta, ar tik nereikėtų keisti pavadinimo iš „Aš toks vienas“ į „Mūsų daug“.
Šiemet, kaip ir pernai, festivalis suteikia progą gerai žinomų atlikėjų gretose pasirodyti ir scenos debiutantams: grupėms „Sirupas“, „LitRoll“, „Liūts, mergela ir dvė žuvys“, „No Intro“ ir „Movo“. Atlikėjams tai puiki proga prisistatyti didžiulei žmonių auditorijai, o žiūrovams — išgirsti ir pamatyti pirmus kūrėjų žingsnius. Skaitytojams priminsime, kad praėjusių metų lapkritį įvyko atranka-jaunųjų muzikos atlikėjų festivalis „Aš toks vienintelis“. Trims geriausioms grupėms („Sirupas“, „LitRoll“, „Liūts, mergela ir dvė žuvys“) nusišypsojo laimė pasirodyti ir muzikos festivalyje „Aš toks vienas“.
„Anksčiau kviesdavome šeimas jaukiai praleisti vakarą. Šiųmetė programa skirta ne sėdėti ant pleduko, o linksmai straksėti pievoje“,— pristatė G.Kavaliauskaitė. Režisierė informavo, kad, remiantis kitų festivalių patirtimi, į aktyviąją renginio zoną nebus leidžiama įsinešti stipriųjų alkoholinių gėrimų, taip pat gėrimų stiklinėje taroje ir maisto.
„Kadangi šiųmetis festivalis „rokovas“, kviečiame žiūrovus išsiskirti iš minios, dėvėti suplėšytus džinsus, nebijoti ryškių aksesuarų ar nusidažyti plaukus neįprasta spalva“,— ragino Žemaitės dramos teatro režisierius Tadas Montrimas. Gyvos dainos festivalį „Aš toks vienas 2015“ filmuos ir transliuos Lietuvos televizija. Apie 7 valandas truksiantis koncertas — nemokamas.
Organizatoriai ragina žiūrovus atvykti į renginį ne automobiliu, bet pėsčiomis, dviračiu ar atvažiuoti autobusu. Festivalio metu važinės specialus miesto transportas, kuris padės telšiškiams tiek nuvykti į festivalį, tiek iš jo grįžti.
Planuojama, kad renginio sąmata nebus didesnė nei praėjusiais metais, nes sulaukta itin didelio rėmėjų dėmesio. Laikinasis Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas juokaudamas pasakė, kad šiųmetės išlaidos bus net tris kartus mažesnės (biudžetas skaičiuojamas nebe litais, o eurais,— Red.).
Nors tą patį savaitgalį teks konkuruoti su dar dviem Lietuvos festivaliais „Roko naktimis“ ir „Granatomis“, rengėjai viliasi sulaukti maždaug 5000 žiūrovų. Tuo pačiu metu Telšiuose vyks ir respublikinis karšto oro balionų festivalis, tad žiūrovams žadamas nepaprastas reginys virš Germanto ežero — dangumi skries net 30 oro balionų.
Renginyje kartu su kitais žymiais žmonėmis dalyvaus ir festivalio sumanytojai Edmundas Žalpys bei Danutė Mikienė, renginį ves Telšių kultūros centro direktorės pavaduotojas Linas Ulkštinas.

Nuotr. Žurnalistams spaudos konferencijoje pristatytas gyvos muzikos festivalis „Aš toks vienas 2015“.