Uždegė žvakutes už aukas keliuose

Trečiasis lapkričio sekmadienis — Pasaulinė kelių eismo įvykių aukų atminimo diena. Ta proga sekmadienį jau trečius metus iš eilės Telšių  centre, Turgaus aikštėje, uždegtos žvakutės už beprasmes aukas keliuose.

Giedra Akavickienė

Renginyje dalyvavo Telšių seniūnas Kazys Lečkauskas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai.

Miestelėnai turėjo progą išbandyti saugos diržų ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius, apžiūrėti iš arti, kaip atrodo avarijoje sudaužytas automobilis.
Ugniagesiai pademonstravo, kaip po avarijos gelbėja automobilyje įstrigusius žmones. Susirinkusiųjų akivaizdoje specialia įranga sukarpė automobilį ir iš jo išvadavo du savanorius, kurie galėjo iš vidaus stebėti, kaip vyksta jų gelbėjimo operacija.
Sekmadienį tikintieji per šv. Mišias meldėsi už aukas keliuose.
„Statistika kraupi: Lietuvoje šiais metais žuvo 179 žmonės, sužeisti 3109.
Nuo 1980 metų šalies keliuose žuvo 24 tūkst. 614 žmonių. Tai daugiau negu šiuo metu Telšių mieste yra gyventojų.
Telšių rajone šiais metais žuvo 2 žmonės, sužeista 41“,— praneša renginį suorganizavę Visuomenės sveikatos biuras ir Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Akcijos organizatoriai uždegtomis žvakutėmis siekė priminti beprasmiškai žuvusiuosius keliuose ir gatvėse, išreikšti užuojautą jų artimiesiems bei akcentuoti, kad kiekvienas eismo dalyvis privalo rūpintis ir saugoti save.