Bibliotekoje tvyro įtampa. Valdžia nemato, negirdi, neužuodžia

Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje, regis, įsivyravo priešprieša tarp bibliotekos darbuotojų ir jos direktorės Jolantos Sutkutės. Ji kaltinama darbuotojų spaudimu, jų nuomonės ignoravimu, atvirumo stoka, informacijos slėpimu, dvigubų standartų taikymu, įvairiomis protekcijomis ir bandymu įdiegti vienašališkas permainas. Darbuotojų teigimu, socialinis dialogas tarp įstaigos vadovės ir bibliotekos profesinės sąjungos, kuriai priklauso beveik visi šios bibliotekos darbuotojai, tapo nebeįmanomas, o dėl nuolat tvyrančios įtampos kenčia darbuotojai ir pačios įstaigos veikla.

Alvydas Ivoncius

Pasigenda dialogo su kolektyvu
„Kalvotojoje Žemaitijoje“ lankėsi bibliotekos Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Servienė ir bibliotekos profesinės sąjungos įgaliotinė Daiva Pociuvienė. Jos papasakojo, kas vyksta bibliotekoje. Anot bibliotekos darbuotojų, jau 2018 metų vasario mėnesį, kai vienu metu keturių bibliotekos filialų darbuotojai savo noru atsisakė savo turimų etatų dalių, kai pensinio amžiaus darbuotojai primygtinai buvo verčiami administracijai aiškintis dėl tolesnių savo profesinės karjeros planų, kolektyve įsivyravo įtampa. Todėl vieni darbuotojai iš darbo išėjo, kiti pradėjo ieškoti išeities, dialogo, kreipdamiesi į bibliotekos direktorę: „Mes norime dirbti klestinčioje ir savo darbais besididžiuojančioje bibliotekoje. Siekiame, kad būtų išlaikytas bibliotekos, kaip svarbios kultūros įstaigos, autoritetas mieste ir šalyje. Bet, manome, kad produktyvi ir kūrybinga darbinė veikla yra neįmanoma, vyraujant darbuotojų autoriteto menkinimui, sunkiam psichologiniam klimatui darbe, nuolatinei įtampai, esant blogiems darbuotojų tarpusavio ir darbuotojų su administracija santykiams, taip pat etatų mažinimui savo noru“,— kalbėjo D.Pociuvienė.
Net ir Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkui Juozui Rimkui tarpininkaujant, dialogo užmegzti nepavyko, o problemos tik gilėjo. Dėl to kreiptasi į rajono vadovus.
Kol bibliotekoje tvyrojo įtampa, Savivaldybės vadovai bibliotekininkams į jų raštus atsakinėjo aptakiai, vengdami nagrinėti iškeltas problemas iš esmės. Pavyzdžiui, dar 2018 metų gruodžio 5 dieną nemaža grupė bibliotekos darbuotojų kreipėsi į tuometį merą Petrą Kuiziną, pranešdama: „Didelė dauguma bibliotekos darbuotojų ne vieną dešimtį savo gyvenimo metų paskyrė bibliotekai.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 17 (10229)

4 komentarai

  1. Beveik visi darbuotojai priklauso profsąjungai?? Kiek žinau, tikrai Nežinau, kada straipsnis buvo ruošiamas, bet redakcijos žiniai, prieš savaitę susikūrė nauja profsąjunga (dalis išėjo iš senosios). Pasidomėkite kodėl?

    • Manau,kad dar viena profsąjunga įsikūrė magistrės nurodymu.Baimės akys didelės.Bibliotekai turi vadovauti vadovas, o ne vadas.Pats laikas savivaldybei susirūpinti nauju vadovu,o magistrę pasiimti pas save.

  2. Perskaitiau vėsa straipsnį. Kor matyta ka direktuori per laikraštį žemėntų sava pavaldinius? Ana mata tor išsilavinimą, įgavusi Kretinguo. Vuo a pasidyomieje, kon anuos muotriškas baigusias? Kap ana da po stalu trypčiuoje, kėtas Vilniaus universiteti muokinuos. Musiet pagal anou tas nie muokslas. Per ton anų muokiejimą neso matis so juokiu svetiu bešnekončių, renginie kuokem besiedončių a rienginį kuokį bedarončių. Jouks jem i visks. Tik visų muotriškų gaila.

  3. Žvelgi į žmogų ir supranti, kaip stipriai jo karūna prispaudė jam smegenėles :):)

Daugiau nekomentuojama.