LSMU karjeros diena — betarpiškas bendravimas tarp studentų ir potencialių darbdavių

Karjeros dienoje Regioninei Telšių ligoninei atstovavusios — auditorė Toma Juodytė-Kazlauskienė, direktorė Jovita Seiliuvienė, pavaduotoja Simona Simaitytė.

Kiekvieną paskutiniųjų kursų studentą, rezidentą kamuoja įvairūs klausimai, susiję su karjeros planavimu, profesinėmis galimybėmis, todėl atsakymų paieškoms puikia vieta tampa vadinamos kontaktų mugės. Vasario 20 d. LSMU Farmacijos fakulteto patalpose įvyko karjeros diena „Ateitį planuok šiandien“, kurioje dalyvavo ir VšĮ Regioninė Telšių ligoninė, dalindamasi kontaktais su jaunais, perspektyviais specialistais.

Justina Lukošienė

VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje nuo praėjusių metų spalio mėnesio auditorės pareigas eina Toma Juodytė-Kazlauskienė. Specialistė baigė vientisąsias teisės studijas Vytauto Didžiojo universitete (VDU), yra įgijusi teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Nors prieš tai gyveno Kaune ir dirbo Respublikinėje Kauno ligoninėje Teisės ir dokumentų valdymo skyriaus vadove, bet visgi atsikraustė su šeima į Telšius. Pasak jos, savas kraštas visada traukė sugrįžti. „Manau, jog visuomenėje klaidingai formuojami stereotipai, deklaruojantys, kad mažesniuose miestuose darbas nėra toks įdomus kaip didmiestyje, kad tik didmiestyje gali save visiškai realizuoti, būti sėkmingu. Priešingai — manau, kad dirbti mažesniame mieste yra tam tikra prasme ir sudėtingiau, ir įdomiau. Dirbdamas mažesnėje komandoje negali apsiriboti siauromis kompetencijomis tik vienoje srityje. Norint užtikrinti sklandžią įstaigos veiklą, privalai išmanyti ne tik savo, bet ir kolegų darbo specifiką, o tai yra savotiškas iššūkis, skatinantis visapusį asmenybės tobulėjimą“,— kalbėjo apie savo patirtį ligoninės auditorė.
Specialistė pasidalijo įspūdžiais apie įvykusią karjeros dieną „Ateitį planuok šiandien“, kurią organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Kelerius metus iš eilės vykstantį karjeros renginį atidarė ir dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, linkėdamas studentams būti aktyviems, svajoti ir nebijoti konsultuotis. Karjeros dienoje dalyvavo daugiau nei 70 įvairių organizacijų, siekusių pristatyti savo kolektyvus, jų darbų specifiką, karjeros galimybes, darbo aplinką, apmokėjimo už darbą perspektyvas.
Regioninei Telšių ligoninei renginyje atstovavo bei Žemaitijos sostinę pristatė ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė, pavaduotoja Simona Simaitytė ir auditorė Toma Juodytė-Kazlauskienė. Pasak pašnekovės, pagrindinis ligoninės tikslas tokio pobūdžio renginiuose — suformuoti įstaigos, ne tik kaip patrauklaus darbdavio, bet ir kaip potencialaus būsimo partnerio, teigiamą įvaizdį.
Apsilankiusiems ir ligoninės stendu susidomėjusiems studentams bei rezidentams buvo pristatytas ligoninėje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų spektras, materialinis ir žmogiškasis potencialas, ateities perspektyvos. Studentai visą dieną turėjo galimybę tiesiogiai bendrauti su organizacijų atstovais neformalioje aplinkoje, užduoti jiems aktualių klausimų, pasikeisti kontaktiniais duomenimis. „Džiugina tai, jog jaunų, perspektyvių specialistų nuostatos apie periferijoje esančias gydymo įstaigas, jų kompetenciją sparčiai keičiasi. Anksčiau vyravusi gaji nuomonė, kad regionų gydymo įstaigose nėra galimybės save realizuoti, visiškai neatitinka realybės. Pas mus į specialistus žiūrima kaip į asmenybę, kuri sugeba mąstyti plačiau, kritiškiau, mokoma ir skatinama pačiam sugebėti bei išdrįsti priimti sprendimus, ko neretai pasigenda didžiosiose gydymo įstaigose asistuojantys rezidentai“,— teigė Regioninės Telšių ligoninės auditorė.
Studentai renginio metu domėjosi ne tik ligoninės infrastruktūra, medicinine įranga ar atliekamais tyrimais, bet ir rezidentų finansavimo galimybėmis. Siekiant pritraukti kuo daugiau perspektyvių medikų, Regioninė Telšių ligoninė bendradarbiauja su Telšių rajono savivaldybe, kuri jau ne vienerius metus finansuoja gydytojų rezidentų studijas. „Džiaugtumėmės, jei mūsų kolektyvą papildytų gydytojai akušeriai-ginekologai, anesteziologai-reanimatologai, neonatologai, neurologai, vidaus ligų gydytojai, ortopedai-traumatologai, vaikų kardiologai, oftalmologai, gastroenterologai, psichiatrai, infektologai, laboratorinės medicinos gydytojas. Žinoma, nėra taip, jog mes negalime tokių paslaugų suteikti, bet jeigu turėtume daugiau šių sričių specialistų, galėtume ne tik išplėsti teikiamų paslaugų spektrą, bet ir sutrumpinti laukimo eilių pas specialistus laiką. Tai, kad mūsų ligoninė patvirtinta atramine insultų klasterių ir pirmo lygio traumų centro ligonine, turime naujausią medicininę įrangą, galime atlikti branduolinio magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos, kaulų tankio tyrimus, turime galimybę chirurgines operacijas atlikti laparoskopiniu būdu, yra svarūs argumentai renkantis Regioninę Telšių ligoninę kaip patrauklų darbdavį“,— akcentavo pašnekovė.
Ne paslaptis, kad atvykstantiems dirbti specialistams svarbi ne tik darbinė, bet ir gyvenamoji aplinka. „Renginio metu turėjome garbės atstovauti ne tik ligoninei, bet ir savo kraštui“,— ligoninės vadovybė kvietė gyventi ir dirbti Telšių rajono žmonių labui. „Su mūsų veikla besidominčiais studentais dalinomės lankstinukais apie ligoninę, taip pat turėjome ir vaizdinės informacijos apie Telšių miestą, kurią gavome iš Žemaitijos turizmo informacijos centro. Akcentavome, kad Telšiai — šeimų miestas, kuriame veiklos gali rasti kiekvienas. Čia miestas ir gamta yra suderinami dalykai. Jeigu norime pritraukti jaunų specialistų, kurie liktų pas mus, turime sudaryti palankias sąlygas ne tik profesiniam tobulėjimui, bet ir šeimos gerovei kurti“,— dalijosi įžvalgomis kompetentinga auditorė.
Specialistai, rinkdamiesi gydymo įstaigą, kaip patrauklų darbdavį, didelę reikšmę teikia modernioms naujovėms, todėl Regioninė Telšių ligoninė stengiasi nuo to neatsilikti, nuolatos atnaujindama savo technologinę bazę. „Taip siekiama sudaryti patrauklias sąlygas ne tik įstaigoje besigydantiems pacientams, bet ir savo darbuotojams. Vienas iš tokių pokyčių, optimizuojantis įstaigos buhalterinę apskaitą, mažinantis klaidų atsiradimo tikimybę bei taupantis ne tik žmogiškuosius, bet ir materialiuosius išteklius — savitarnos kasos įrengimas. Anksčiau įstaigoje už mokamas paslaugas pacientai galėdavo atsiskaityti kasoje, jos darbo metu. Integravus naująjį savitarnos kasos terminalą, ligoninės pacientams suteikiama galimybė už mokamas paslaugas atsiskaityti bet kuriuo paros metu, mokėjimus atliekant tiek grynaisiais pinigais, tiek banko kortele. Tiek aš pati, tiek kolegos išmėginome šį savitarnos kasos įrengimą, jog pamatytume, kaip jis veikia. Galiu pasakyti, jog jokių nesklandumų nepasitaikė, tai išties yra operatyvu ir patogu. Žinoma, kiekvienas pokytis įneša tam tikros sumaišties ar nepasitenkinimo, tačiau visi mūsų įstaigos darbuotojai yra pasirengę padėti išspręsti bet kokius iškilusius klausimus ar neaiškumus“,— pristatė naujovę Toma Juodytė-Kazlauskienė.