Tatuiruočių meistro Andriaus Augulio kūryba — realizmas, atimantis žadą

Tatuiruočių meistras Andrius Augulis.

Telšiškis tatuiruočių meistras Andrius Augulis, kuris dar žinomas kaip Augis Tattoo, preciziškai atliktomis realistinio stiliaus tatuiruotėmis garsėja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tarptautinio pripažinimo sulaukęs savo srities specialistas gana aukštai užkėlė meistriškumo kartelę, jog nebenori savo tatuiravimo praktikoje užrašų ar „tribal“ stiliaus tatuiruočių.

Justina Lukošienė

Pasirodo, jog tai nėra vienintelis Andriaus Augulio talentas. Savo gerus piešimo įgūdžius jaunas vyras demonstruoja ir kurdamas paveikslus, kuriuose vaizduojami objektai atrodo tokie realistiški, jog, regis, tuoj nužengs iš paveikslo ir atgis. Vieni paveikslai atlikti aliejiniais dažais, o kiti — anglimi, bet visi vienodai prikausto dėmesį. Piešdamas pirmąjį paveikslą — moters portretą — jis užtruko pusantrų metų, o antrasis kūrinys — žmogaus ūgio teletabis — buvo piešiamas metus, kurio aukštis yra net 191 cm. Pasak paveikslų autoriaus, šis užsiėmimas vienas iš jo atsipalaidavimo šaltinių, kuriam įkvėpimo semiasi iš kelionių, susijusių su tatuiravimo praktika. Jis neslėpė, jog yra minčių surengti autorinę savo darbų parodą, ir tikisi, jog ateityje pavyks įgyvendinti šią idėją. Straipsnio herojus taip pat papasakojo apie savo amatą, kurio teko mokytis svetur, bei atskleidė, kaip atrodo tatuiruočių meistro darbo kasdienybė.
— Kur mokėtės tatuiruočių meno? Esate savamokslis ar teko kažkur lavinti savo tatuiravimo įgūdžius?
— Galima pasakyti, kad savamokslis. Žinių sėmiausi iš savo dėdės, taip pat iš gyvenimo svetur. Iš labai skirtingų pasaulio šalių rinkau kuo didesnį praktikos ir žinių bagažą. Pradžia buvo Airijoje, po kurios prasidėjo nuotykiai po visą pasaulį.
— Kas Jus pastūmėjo imtis šio amato? Galbūt turite sektinų pavyzdžių šioje srityje, į kuriuos norėtumėte lygiuotis?
— Žinoma, kiekvienas iš mūsų, ko gero, turime savo GURU. Ir aš tokį turiu, iš kurio mokiausi realizmo. Šiandien jis tituluojamas vienu geriausių tatuiruočių meistrų šiame amate.
— Gal prisimenate, kokia buvo Jūsų pirmoji tatuiruotė, kurią atlikote klientui?
— Tai buvo labai seniai, kiek pamenu, man buvo gal 16 metų. Tatuiravau japonišką hieroglifą ant blauzdos. Kiek žinau, tas žmogus vis dar nešioja šią tatuiruotę. Tada buvome paaugliai ir net nežinojome, ką tas simbolis reiškia. Tiesiog durėme pirštu į kataloge esančias tatuiruotes ir sakėme, kad bus šita.
— Kokių dažniausiai tatuiruočių pageidauja klientai Telšiuose?
— Sunkus klausimas, nes, tiesą pasakius, pas mane yra daugiau klientų, kurie atvyksta iš kitų miestų ar šalių, o telšiškių turiu tik keletą. Realistinio stiliaus tatuiruotės — populiaru, bet kartu ir drąsu. Manau, kad daugeliui žmonių trūksta informacijos, ką šiais laikais tatuiravimo praktikoje galima padaryti, ir kaip įspūdingai tai gali atrodyti.
— Ar pasitaiko tokių situacijų, kai tenka atkalbinėti klientą nuo norimos tatuiruotės?
— Tenka dažnai atkalbinėti, bet tas atkalbinėjimas būna iš gerosios pusės, nes stengiesi žmogui padėti ir nukreipti jį teisingesne linkme. Beveik visi paklauso ir, manau, jog daugelis žmonių taip išvengė prastos tatuiruotės idėjos.
— Kokiai amžiaus kategorijai priskirtumėte savo klientus? Koks buvo jauniausias ir vyriausias klientas, kuriam teko daryti tatuiruotę?
— Tatuiruotes darau tik nuo 21 metų, tad jaunesnio amžiaus klientų nėra. Na, nebent, kai dariau savo pirmąją tatuiruotę, tai man pačiam tebuvo 16 metų.
— Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras tatuiruočių meistras?
— Jis turi būti komunikabilus, gerai piešti. Tikrai geras specialistas turi turėti savo konkretų stilių. Klaidingai žmonės mano, jog jei tatuiruočių meistras gali ištatuiruoti realistinio stiliaus tatuiruotę, tai jis gali ištatuiruoti ir kokį užrašiuką. Toks tatuiruočių meistras, kuris įvaldė tokią sudėtingą techniką, norės daryti tai, ko nelengvai išmoko.
— Galbūt galėtumėte iš savo tatuiravimo praktikos išskirti tokią tatuiruotę, kuri Jums įstrigo į atmintį kaip viena ekscentriškiausių?
— Gal veikiau pavadinčiau įdomiausia, kuri reikalavo daug laiko, finansų, ištvermės. Tai buvo spalvotas kūrinys per visą nugarą, kurį tatuiravau Švedijos piliečiui. Visas tatuiravimo procesas užtruko apie 2,5 metų.
— Kuriate fotorealistines tatuiruotes, kurių atlikimo technika gana sudėtinga. Kiek laiko užtrunka padaryti tokią tatuiruotę?
— Sunku pasakyti, seansas trunka iki 6 valandų, bet seansų gali būti daug. Viskas priklauso nuo tatuiruotės dydžio, sudėtingumo ir, aišku, galimybių.
— Ką patartumėte tokiam žmogui, kuris užsigeidė tatuiruotės, bet neapsisprendžia, kaip ji turėtų atrodyti?
— Meistras, visų pirma, turi paanalizuoti ir kliento pomėgius, ir svarbius jo gyvenimo etapus. Tuomet turi padėti surasti fotografijas, iš kurių būtų galima sumaketuoti dizainą. Jei ir tai žmogaus netenkina, tuomet, matyt, dar tam ne metas ir reikia duoti daugiau laiko ieškojimams.
— Koks yra Jūsų laisvalaikis? Galbūt turite kokių nors kitų pomėgių?
— Pomėgių yra daug, bet labiausiai mėgstu užsiimti sportu ir tapyba.
— Kas Jums yra tatuiruotės?
— Tiesiog apibūdinčiau keliais žodžiais — menas, kūryba…
— Dėkoju už pokalbį.

2 komentarai

Daugiau nekomentuojama.