JAV kino diplomatijos turas Telšiuose pristato dokumentinę juostą „Iškvietimo kodas — 93 Queen“

Spalio 21 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ kino seansas, kurio metu žiūrovai išvys amerikiečių režisierės Paulos Eiselt dokumentinę juostą „Iškvietimo kodas — 93 Queen“.
Šios peržiūros išskirtinis akcentas, kad po filmo vyksiančioje diskusijoje dalyvaus niujorkietis Jason Nagourney, kuris, būdamas medicinos studentu, bendradarbiavo su kino juostoje vaizduojama bendruomene, yra sutikęs pagrindinę filmo heroję Rachel Freier ir iki šiol palaiko ryšius su chasidų medicinos tarnyboje dirbančiais gydytojais.
Filme pasakojama apie drąsų moterų poelgį, pakeitusį uždaroje žydų chasidų bendruomenėje vyravusią radikalią patriarchalinę tvarką. Filmas pasakoja apie atkaklias chasides, Niujorke įkūrusias pirmąją moterų savanorių greitosios pagalbos organizaciją „Ezras Nashim“, kurios tikslas — teikti medicinos pagalbą chasidinį judaizmą išpažįstančioms moterims ir merginoms. Pagrindinė istorijos herojė advokatė ir šešių vaikų motina Rachel Freier savo pavyzdžiu keitė bendruomenės požiūrį į moterų teises. Greta šeimos moters pareigų ir aktyvaus dalyvavimo savanoriškoje veikloje Rachel nepamiršo ir savo didžiausios profesinės svajonės. Po įnirtingos rinkimų kovos ji užėmė teisėjo postą viename iš Bruklino savivaldybės apygardos teismų ir 2016 m. tapo pirmąja chasidų religinės bendruomenės moterimi, einančia valstybines pareigas.
Šiuo renginiu JAV ambasada Lietuvoje tęsia jau metus trunkantį žmogaus teisių klausimus keliantį ir pilietinės visuomenės stiprinimui skirtą dokumentinių filmų turą, kurio metu dešimties mažųjų šalies miestų gyventojai turi progą susipažinti su amerikietiška verslumo, jaunimo problemų, mokslo, kultūros bei žmogaus teisių perspektyva. Filmų peržiūros rengiamos pagal JAV Valstybės departamento remiamą kino diplomatijos programą „American Film Showcase“.
Po peržiūros žiūrovai ir svečiai kviečiami dalyvauti filmo aptarime su JAV ambasados Lietuvoje, Telšių kultūros, švietimo, žiniasklaidos organizacijų atstovais ir bendruomene. Diskusijoje dalyvausiantis svečias Jason Nagourney yra dirbęs chasidų bendruomenėje Brukline, o šiais mokslo metais jis, gavęs Fulbrighto stipendiją, atvyko į Kupiškio Povilo Matulionio progimnaziją dirbti anglų kalbos mokytojo padėjėju.
Atkreipiame dėmesį, kad renginys nemokamas.