Savigyna ir jos svarba

Ginklas – tai ne žaislas ir su juo reikia elgtis itin atsargiai ir sąmoningai. Aišku, dažniausiai jis tikrai nėra reikalingas, bet pasitaiko gyvenime įvairiausių situacijų, kai prireikia ginklo norint apsiginti ir išgelbėti save ir savo artimuosius.

Kokie būna ginklai savigynai?

Savigynos ginklai gali skirtis nuo, pvz., ginklų medžioklei. Tai gali būti šautuvai ir pistoletai, kurie skirti apsiginti. Taip pat yra ir kiti ginklai savigynai, jų yra įvairių..

Elektrošokas – tai prietaisas su atitinkamu elektros krūviu, kuris nukreipiamas į puolantį asmenį.

Dujų balionėliai – skleidžia dūmus, sumaišytus su ašarojančiomis medžiagomis.

Signalizacija – tai yra signalų šaltinis, sukeliantis triukšmą, kad pritrauktų dėmesį ir šitaip galėtų išgelbėti.

Kam jie yra reikalingi?

Ginklai savigynai gali būti naudingi skirtingose situacijose. Pvz., norint apsaugoti ir save, ir su savimi turimus brangius daiktus. To gali prireikti, kai esate pavojingame regione ir nešiojate ką nors vertingo, tai tuomet ginklas gali suteikti saugumo jausmą. Taip pat, kai esate patekęs į pavojingą situaciją, jus puola blogi žmonės, tai tuomet savigynos ginklas gali padėti apsiginti, perspėti puolėją arba pranešti apie nelaimę (iššovus į orą). Žinoma, prireikia ir kitose situacijose – pvz., norint užtikrinti saugumą namuose. Ginklai savigynai gali būti naudingi apsaugant namus nuo įsilaužėlių, vagių, chuliganų.

Kaip elgtis su ginklu?

Ginklų naudojimas turi būti atidžiai apgalvotas, taip pat ir savigynai. Niekada nepažeiskite kitų žmonių arba savęs be pagrįstų priežasčių. Jei turite ginklą savigynai, vadovaukitės šiomis taisyklėmis.

Mokėjimas naudotis. Ginklo naudojimas turi būti Jums žinomas ir suprantamas.

Laikykite saugiai. Ginklą laikykite užrakintame, vaikams neprieinamoje vietoje.

Naudojimas paskirtam tikslui. Ginklą naudokite tik tada, kai jis yra absoliučiai būtinas apsiginti nuo realaus pavojaus.

Teisėtumas. Laikykitės savo šalies teisės aktų dėl ginklų savigynai naudojimo.

Ginklai savigynai gali būti naudingi norint apsaugoti savo gyvybę ir turtą, tačiau jų naudojimas turi būti atsakingas. Privalote suvokti, kada ir kaip galima naudoti savigynos ginklus ir vadovautis taisyklėmis, kad išvengtumėte galimų neigiamų pasekmių.