Šimtmečio Telšiai parodoje „Adventur 2018“

Sausio pabaigoje Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, įvyko tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“.

2013 metais pradėta rengti tarptautinė paroda „Adventur“ — sparčiausiai augantis „Litexpo“ projektas. Per penkerius metus dalyvių skaičius išaugo 150 proc., o lankytojų skaičius — daugiau nei 80 proc. Šiemet parodoje dalyvavo net 54 šalies miestai, tarp jų ir Telšiai, prisistatę kaip unikalus regionas su savo istorija, papročiais, tradicijomis. Tris dienas parodos lankytojai kviesti susipažinti su viso pasaulio ir Lietuvos gyvenimo spalvomis. Parodoje daug dėmesio skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
Telšiškių stendą aplankyti kvietė Telšių rajono meras Petras Kuizinas, Administracijos direktorius Saulius Urbonas, jo pavaduotojas Rimantas Žebrauskas, Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kun. teol. dr. Ramūnas Norkus, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė bei kt.
Šiemet telšiškiai atsakingai pasiruošė parodai, Telšiuose veikiančių biudžetinių įstaigų — Žemaitijos turizmo informacijos centro, Žemaičių muziejaus „Alka“, Telšių Žemaitės dramos teatro, Telšių kultūros centro, Varnių regioninio parko — darbuotojai vieningai surėmė pečius ir parodoje Žemaitijos sostinę pristatė kaip originalų, kupiną renginių įvairovės, meškučių gausa bei sakralinių vertybių turtingą kraštą.
Žemaičiai lankytojus vaišino gardžiais sūriais, kastiniu, „Gerumo vitaminais“, ragino paskanauti džiovintos ėrienos mėsos bei paragauti pušų spyglių ir spanguolių gėrimo. Praeiviai pakviesti dalyvauti viktorinoje ir paglostyti iš Telšių atsivežtą „meškutę“, paslėptą improvizuotoje oloje. Interaktyvus žaidimas pavadintas „Telšių meškos išdaigos“. Už drąsą narsiausi apdovanoti įsegamais ženkleliais — meškutėmis. Iškilių žemaičių iš Telšių Stanislovo ir Gabrieliaus Narutavičių istorijas pasakojo vaikystės skulptūras įkūniję Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos SAVI aktoriai. Parodos lankytojams išdalinti lankstinukai, atvirlaiškiai, skrajutės, žemėlapiai, padovanotos knygos ir kt. Susidomėjusius praeivius ypač traukė originaliai apipavidalintas Telšių stendas, kuriam dizainą kūrė Telšių kultūros centro dailininkė Aušra Misiūrienė.
Parodą aplankė dauguma šalies merų, ambasadoriai, kelionių vadovai, gidai, spaudos ir radijo žurnalistai, kraštietis Vilniaus arkivyskupijos vyskupas JE Darius Trijonis.
Telšių rajono savivaldybės meras P.Kuizinas pastebėjo, kad Telšiai yra išskirtinis kraštas, ir tą norima parodyti ne tik Lietuvos turistams, bet ir užsieniečiams. „Ypatingai stengiamės, kad sklaida apie Telšius potencialius turistus pasiektų skirtingomis kalbomis ir įvairiais būdais, todėl, mano nuomone, šiųmetis Žemaitijos sostinės pristatymas — vienas geriausių per pastaruosius metus“,— džiaugėsi meras.
Parodoje Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa pristatė Šimtmečio dainų šventę ir šimtmečio žygį per Lietuvą „Vardan tos…“ Šis renginys vyks ir Telšiuose balandžio 21 d. Anot S.Liausos, lankomi būtent tie miestai, kurie išlaikę stipriausias Dainų šventės tradicijas.
Pasiruošimą parodai koordinavo Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja E.Macienė bei vyr. specialistė Sandra Jurkaitienė. „Manau, kad, ruošdamiesi parodai, visi kartu padirbėjome atsakingai. Be abejo, tobulumui ribų nėra, tačiau džiaugiuosi sėkmingu prisistatymu ir praeivių susidomėjimu Žemaitijos sostine. Daug atgarsių sulaukė priimtas sprendimas pristatyti kantičkininkus ir Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimą (giedojo Telšių kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ vadovė Ernesta Dargužienė su vyru Valdu bei Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinys Jokūbas Juškevičius), siekiant įprasminti Žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejaus minėjimą. Taip pat parodytas dar vasarą sukurtas filmas, skirtas Žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejui, įprasminęs Telšių — Lietuvos kultūros sostinės 2016 metus, demonstruotos nuotraukos, lankytojams dalinti fotografo, Telšių miesto Garbės piliečio Mečislovo Šilinsko lankstinukai su Telšių vaizdais, edukacines veiklas pristatė muziejininkai bei Varnių regioninis parkas, gerų emocijų suteikė „meškutės paglostymas“,— parodą trumpai apžvelgė E.Macienė.
Už pagalbą ruošiantis atstovauti parodoje Telšių atstovai dėkoja rėmėjams: kaimo turizmo sodybai „Gražinos sodyba“ ir šeimininkei Gražinai Gaižauskienei, kooperatyvui „Eko Žemaitija“, UAB „Kontėna“, UAB „Baltijos mineralinių vandenų kompanija“, AB „Žemaitijos pienas“, UAB „Telšių praktika“, Luokės bendruomenės pirmininkei Marytei Beleckienei.
„Dėkojame visiems, prisidėjusiems ruošiantis parodai. Skubu pasidžiaugti, kad Žemaitijos turizmo informacijos centre užfiksuota, jog Telšiuose per 2017 metus Turizmo informacijos centre apsilankė per 25 tūkst. lankytojų, o tai net 8 proc. daugiau nei 2016 m., kai Telšiai buvo Kultūros sostinė. Kylantys skaičiai kalba patys už save — Telšiai vis labiau pastebimi, o turizmo ir kultūrinio turizmo srityje dirbantys specialistai dirba teisinga linkme. Tikimės, kad Telšių krašto pristatymas parodoje „Adventur 2018“ duos rezultatų ir sulauksime dar gausesnio būrio turistų“,— kalbėjo Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė K.Ligeikienė. (Telšių rajono savivaldybės inf.)