Išrinkti geriausi Telšių rajono sportininkai

„Citius! Altius! Fortius! — Greičiau! Aukščiau! Stipriau!“— tokiu šūkiu nuaidėjo geriausių ir populiariausių Telšių rajono sportininkų apdovanojimų ceremonija. Visą sausio mėnesį laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redakcija ragino rinkti populiariausią sportininką ir didžiausią indėlį į sportą įnešusį politiką. Skaitytojų aktyvumas davė rezultatų: sulaukta per 1000 anketų.

Donata Kazlauskienė

Susirinkusiesiems pademonstruotas filmas apie sporto šakas, kurias pristatė treneriai ir sporto klubų vadovai, paskelbtos svarbiausios nominacijos. Apdovanojimuose dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkas, Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos garbės prezidentas, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto narys Vydas Gedvilas, Seimo narys Valentinas Bukauskas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, Administracijos direktorius Saulius Urbonas, Tarybos nariai, sporto bendruomenė.
Renginį vedė Telšių kultūros centro direktorės pavaduotojas Linas Ulkštinas ir kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Jakavičiutė. Šoko grupė „Divain“ ir svečiai iš Klaipėdos — breiko studija „West Coast“. „Tą akimirką, kai žmogus apsisprendžia eiti sporto keliu, jis jau yra laimėtojas“,— sakė vedėjai. Renginio dalyvius pasveikino Telšių rajono  savivaldybės Sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas.
Apie Telšius ir telšiškius puikiai atsiliepė V.Gedvilas. Politikas informavo bendruomenėms atvežęs dovanų — dešimt kokybiškų krepšinio kamuolių. Jis taip pat įteikė padėkos raštus ir simbolines dovanas nusipelniusiems telšiškiams, padedantiems vystyti sportinę veiklą: už svarų indėlį kuriant Telšių krepšinio istoriją ir nuolatinę paramą sporto iniciatyvoms — verslininkui Vidui Kolesinskiui, o už nuolatinį iniciatyvų palaikymą ir konstruktyvų darbą koordinuojant sportines veiklas — Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo,  kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiajam specialistui  Vygantui Macevičiui.
V.Gedvilas — „Lietuvos kultūros sostinės 2016“ Sporto ambasadorius. Jis ir P.Kuizinas pasirašė memorandumą. Sveikindamas susirinkusiuosius, V.Bukauskas pajuokavo V.Gedvilui: „Negalėjai tapti ministru, ambasadoriumi tapai. Džiaugiuosi, kad V.Gedvilas reprezentuos Telšius ir jiems atstovaus“.
Renginyje kalbėjęs E.Urbanavičius dėkojo Savivaldybei, gebančiai įgyvendinti sporto politiką ir įteikė padėkas „Telšių keliai“ vadovui Valdui Knystautui, krepšinio klubo „Telšiai“ treneriui Augenijui Vaškiui, futbolo klubo „Telšių futbolo ateitis“ treneriams Algirdui Kveiniui, Vijūnui Vasiliauskui, Telšių sporto ir rekreacijos centro (TSRC) stalo teniso treneriui Remigijui Gusčiui, TSRC sunkiosios atletikos treneriui Bronislovui Šiaudkuliui, TSRC lengvosios atletikos trenerėms Daliai Pranckuvienei ir Linai Kaveckienei, TSRC bokso treneriui Aleksandrui Nosovui, Sporto tarybos pirmininkui Valdui Zykui.
Iš viso buvo 11 nominacijų, kurias paskelbti pakviesti įvairūs sportui neabejingi Telšių rajono bendruomenei dirbantys žmonės. Dvi nominacijos išrinktos laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ skaitytojų, kitos — Sporto tarybos sprendimu.
„Populiariausio sportininko“ rinkimuose nugalėjo lengvaatletė Kamilė Gargasaitė, surinkusi 157 balsus. Laimėtoją paskelbė laikraščio redaktorius Algirdas Dačkevičius ir korespondentė Donata Kazlauskienė. „Didžiausią indėlį į sportą įnešusio politiko“ nominacijoje laimėjo Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Almantas Lukavičius, surinkęs 91 skaitytojo balsą. Apdovanojimą įteikė V.Zykas. „Jei tai būtų labiausiai sportuojančio politiko nominacija, aš mielai apdovanojimą pasidėčiau į lentyną ir ja džiaugčiausi, o dabar statulėle norėčiau pasidalinti kartu su kitais politikais, taip pat daug prisidėjusiais sporte — Sigitu Motuzu, Vilija Bačioniene ir kitais“,— atsiimdamas apdovanojimą sakė A.Lukavičius.
Geriausiu metų sporto renginiu pripažintas Lietuvos nusipelniusio stalo teniso trenerio Vytauto Giedraičio atminimo tarptautinis stalo teniso turnyras. Apdovanojimą atsiėmė R.Gustys.
Sportiškiausia metų bendruomene pretendavo tapti Degaičių, Ryškėnų, Upynos seniūnijos. Nugalėjo upyniškiai. Laimėtoją paskelbė P.Kuizinas ir Tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Alfreda Tamoševičienė. Apdovanojimą atsiėmė Upynos seniūnas, mero žentas, Donatas Želvys ir Upynos bendruomenės atstovas. P.Kuizinas juokavo, kad jis čia niekuo dėtas ir paragino visas bendruomenes aktyviai sportuoti.
„Metų proveržio“ nominacijoje nepralenkiama tapo VšĮ „Telšių futbolo ateitis“. Apdovanojimą įstaigos direktoriui Martynui Armaliui įteikė S.Urbonas bei Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė.
„Metų komanda ir treneris“ paskelbta Telšių krepšinio komanda „Telšiai“ ir jos treneris A.Vaškys. Apdovanojimą atsiėmė komandos vadovas Artūras Domarkas, prizą įteikė V.Gedvilas.
„Metų sportininkas su negalia ir treneris“ nominacijoje nugalėjo trys geriausieji: Modestas Grauslys (lengvoji atletika), Laurynas Staigis (plaukimas) ir Samanta Zakarevičiūtė (lengvoji atletika). Laimėtojus paskelbė E.Urbanavičius ir Tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė. Apdovanojimą atsiimti pakviesta ir jų trenerė Inga Zeniauskienė.
„Metų sportininkės ir trenerio“ nominacijos nugalėtojus paskelbė Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislovas Vyšniauskas ir Tarybos narė Virginija Vitkauskienė. Apdovanojimas tiesiai iš jos mamos rankų atiteko sunkiaatletei Monikai Stončiutei ir jos treneriui Bronislovui Šiaudkuliui. „Tikiuosi, kad Telšių sunkiaatlečiai pagaliau išlįs iš rūsių ir sportuos gražiose salėse“,— pasakė B.Vyšniauskas ir šia intencija perdavė nugalėtojo statulėlę merui P.Kuizinui.
Nominacijoje „Metų sportininkas ir treneris“ nugalėjo sunkiosios atletikos atstovas Irmantas Kačinskas ir jo treneris Modestas Šimkus, kuriems apdovanojimą įteikė V.Bukauskas. Už Telšių krašto garsinimą apdovanotas V.Gedvilas.
Sporto taryba padėkojo ir sportui neabejingiems vietos verslininkams. Nominacijoje „Už pagalbą sportininkams“ apdovanotas UAB „Robidoga“ direktorius Romas Liūnas, KU „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga, UAB „Slėnis“ direktorius Eugenijus Gintvainis ir UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas.