Kur bežengtum, iš paveikslo lydi Kristaus akys

Renginio vedėjas Donatas Žilinskas kalbina parodos autorę.

Lietuvos pensininkų sąjungos Telšių rajono Bočių namuose, Kęstučio g. 1 A-1, atidaryta telšiškės dailininkės Vaidos Znotinienės darbų paroda.

Algirdas Dačkevičius

Nedidukėje salėje jaukią atmosferą savo dainomis kūrė LPS „Bočiai“ mišrus vokalinis ansamblis „Kibirkštėlė“, vadovaujamas Sofijos Čegienės, o renginį drauge su telšiškių „Bočių“ pirmininku Kajatonu Šliogeriu vedė Žemaitės dramos teatro režisierius Donatas Žilinskas. Pristatydama parodoje darbus, V.Znotinienė apie save rašo: „Gimiau Dzūkijoje, augau Aukštaitijoje, apsistojau Žemaitijos sostinėje Telšiuose. Baigiau Telšių taikomosios dailės technikumo dizaino specialybę. Vėliau — dailės ir technologijos pedagogiką. Užsiimu individualia veikla. Teikiu užrašymo, graviravimo, meninio apipavidalinimo paslaugas. Tapau paveikslus, gaminu atvirukus, suvenyrus. Labai patinka dirbti su vaikais.
Esu surengusi kelias tapybos parodas Lietuvoje, tarp jų ir personalinę parodą Danijoje, Silkeburgo mieste. Darbuose mėgstu lakoniškumą, laisvumą, minimalizmą.
Mano gyvenimo MOTO — Dievas egzistuoja, bet tai ne tu, taigi atsipalaiduok“.
Nesunku buvo įsitikinti, jog dailininkė sakė tiesą: kalba buvo trumpa, grįsta padėkomis jai surengti parodą padėjusiems žmonėms. V.Znotinienei kūrybinės sėkmės linkėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas, Savivaldybės tarybos narys Kazys Lečkauskas. Žmoną pasveikino jos sutuoktinis Artūras, pastebėdamas, jog ji labai kūrybinga — per palyginti trumpą laiką nutapė daugybę paveikslų, o nemažai iš jų įsigijo meno mėgėjai. Jau vėliau, vaikštinėjant po parodą, Artūras užsiminė, jog žmonai ypač puikiai sekasi tapyti kūdikių portretus. Iš tikrųjų viename iš paveikslų meistrškai pagauta mažylio nuotaika.
Labiausiai atkreipė dėmesį autorės darbas „Kristus“. Į kokį salės kampelį eitum — visur lydėjo Išganytojo akys. „Šį paveikslą tapiau sau, bet išėjo taip, kad reikėjo parduoti. Ar pastebėjote, Kristaus akys žalios — kaip ir mano“,— pakalbinta sakė dailininkė.
Ar jos darbai — savotiškas asmeninis dienoraštis? Apie tai geriausiai galėtų pasakyti pati autorė. Dominuojančios šiltos spalvos ir daug jų atspalvių drobėse kuria jaukumą. Autorės darbai žmonėms patinka, neveltui ant daugelio iš jų buvo prilipdyti lapeliai su užrašu „Parduota“. Teko girdėti, kad dailininkės paveikslus dar geriau vertina danai.
Vėliau nuoširdžiai pasikalbėta prie kavos puodelio. Ypač renginiu buvo patenkintas Kajatonas Šliogeris, nes daugelis jame šiltai pabendravo. O ne vienas iš Bočių namų išėjo linksmai kartodamas Jono Juozapavičiaus sukurtos dainos, kurią padainavo „Kibirkštėlės“ dainininkai, motyvą „Kon saka, a mon saka“.
Parodą Bočių namuose galima aplankyti pirmadieniais — penktadieniais nuo 10 iki 12 valandos.