Pasitikta Mokslo ir žinių diena

Telšių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius kartu su Telšių kultūros centru Rugsėjo 1-osios proga suorganizavo renginį, skirtą visiems rajono mokiniams. Pagrindinis šio renginio tikslas — pristatant neformaliojo ugdymo veiklas rajone, sužadinti vaikams norą domėtis ir išbandyti jas.

Justina Lukošienė

Mokslo ir žinių dieną Katedros aikštėje vyko neformaliojo vaikų švietimo programų ir nevyriausybinių organizacijų mugė. Jos metu vaikai šėlo ant nemokamo batuto, kurį parūpino Telšių rajono savivaldybė, iš arčiau susipažino su ugniagesių gelbėtojų naudojama technika, greitosios medicinos pagalbos medikų darbu, VšĮ Telšių jaunimo centro veikla, taip pat domėjosi apie savanorystės teikiamą naudą, kurią skleidė beglobių gyvūnų asociacija „Telšių uodegėlė“ savanoriai.
Tą pačią valandą Telšių Žemaitės dramos teatro salėje buvo surengtas projekto „Kartu su laisve“ rašinių konkurso nugalėtojų darbų vizualizacijos pristatymas. Susirinkusiesiems buvo pristatyti trijose klasių kategorijose nugalėjusių mokinių rašiniai: Emos Ežerskytės (Telšių Žemaitės gimnazija), Ernesto Klimovo (Telšių Žemaitės gimnazija), Liepos Sofijos Akavickytės (Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija), Tomos Višniauskaitės (VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centras), Saulės Akavickytės (Telšių V. Borisevičiaus gimnazija), Modestos Jaruckytės (Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija), Martynos Šiurkutės (Telšių Žemaitės gimnazija), Deimantės Vilkaitės (Telšių „Džiugo“ gimnazija), Kotrynos Petkutės (Telšių Žemaitės gimnazija). Autorių darbai įgarsinti profesionalaus diktoriaus, specialiai jų kūriniams sukurtas garso takelis ir šviesos projekcijos.
Kiek vėliau visus Telšių miesto amfiteatre džiugino neformaliojo vaikų švietimo programų kolektyvų pasirodymai. Susirinkusiuosius su Mokslo ir žinių diena pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas bei Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė.  Rajono vadovas kvietė džiaugtis Rugsėjo 1-osios švente ir apie mokslus pradėti galvoti tik rytoj. L.Leinartienė sakė, kad ateinantys metai, tikėtina, pareikalaus daug iššūkių. „Tegul tie iššūkiai Jums tampa galimybėmis, o visus mokslo metus Jus lydi šypsenos ir džiaugsmo akimirkos“,— gerų ateinančių metų linkėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja.
Galiausiai viską vainikavo projekto „Didysis šou burbulas“ dalyvių Žygio ir Gabijos pasirodymas.