Telšių teatralai minėjo savo profesinę šventę

Teatro direktorius Deividas Rajunčius pirmąjį atminimo ženklą už kūrybinius pasiekimus ir Telšių teatro tapatybės išsaugojimą įteikė Telšių Žemaitės dramos teatro aktorei, pedagogei Liudai Lėverienei. Nuotr. Lauryno Kulikausko.

Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, kovo 26 d., Telšių Žemaitės dramos teatre visi buvo pakviesti keliauti tarpgalaktinėmis svajonių linijomis ir atrasti kiek kitokį teatrą. Savo profesinės šventės proga teatralai žiūrovams padovanojo premjerą − vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ spektaklį „Berniukas, kuris nenorėjo užaugti“ (rež. Laimutė Pocevičienė), sukurtą pagal Antuano de Sent Egziuperi knygą „Mažasis Princas“. Po premjeros vyko iškilminga pirmojo atminimo ženklo teatrui nusipelniusiam žmogui įteikimo ceremonija bei įteikta jaunojo menininko stipendija.

Justina Lukošienė

Renginį vedė Telšių Žemaitės dramos teatro aktorė Margarita Bladženauskaitė ir choreografė Ina Levickienė, pasveikinusios visus susirinkusiuosius su premjera ir Tarptautine teatro diena, kuri minima kovo 27 d. Prie sveikinimų prisijungė ir teatro direktorius Deividas Rajunčius, sakydamas, kad lygiai prieš metus šiame teatre šventė savo pirmąją Teatro dieną kartu su visais teatro žmonėmis ir žiūrovais. „Tiesą sakant, širdis buvo kulnuose, nes tai buvo pirmoji Teatro diena, inauguracija, be proto daug aktorių scenoje – tiek pat, kiek ir šiandien. Naudodamasis proga, noriu padėkoti ne tik mūsų aktoriams, bet ir žiūrovams, kad teatralų dieną esate čia ir sveikinate mus visus. O mes, atsidėkodami jums, dovanojame naujausią premjerinį spektaklį „Berniukas, kuris nenorėjo užaugti“, – kalbėjo teatro vadovas, dėkodamas spektaklio režisierei Laimutei Pocevičienei ir jauniesiems aktoriams, teatro scenoje sukūrusiems nepaprastą reginį. Taip pat padėkota scenografei Giedrei Slavinskienei, choreografei Inai Levickienei, kostiumų dailininkei Monikai Vasiliauskaitei, grimuotojai Mildai Žvirblytei, kurios savo kūrybinėmis idėjomis prisidėjo prie šio spektaklio pastatymo.
Po to sveikinimo žodį tarė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, kuris pasidžiaugė teatro iniciatyvomis. „Sveikinu su Tarptautine teatro diena teatralus ir žiūrovus, mylinčius ir vertinančius teatrą. Tegul visada čia sklando kūrybinės idėjos ir salė būna pilna žiūrovų“, − linkėjo rajono vadovas bei įteikė padėkos raštus Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ aktoriams: Kamilei Vaitkutei, Alya Chahine, Ievai Ramančiauskaitei, Liepai Sofijai Akavickytei, Ernestui Klimovui, šviesų dailininkui Sergej Simonenko, teatro programų organizatorei, suaugusiųjų teatro trupės aktorei Aistei Korkadinovaitei-Šiaudkulienei, teatro choreografei Inai Levickienei bei režisierei Laimutei Pocevičienei.
Praėjusiais metais, minint Tarptautinę teatro dieną, Telšių Žemaitės dramos teatras kvietė kolegas bei partnerius, VDA Telšių fakulteto dėstytojus ir studentus prisijungti prie iniciatyvos – sukurti eskizus šiuolaikiškam teatro atminimo ženklui, kuriame būtų įprasminta teatro tapatybė, jo ištakos bei tradicijos. Atminimo ženklu už kūrybinius pasiekimus būtų apdovanojami Žemaitės dramos teatrui nusipelnę aktoriai, režisieriai, scenografai, dailininkai, kompozitoriai ar net rėmėjai, kuriuos pasiūlytų teatralai ir miestiečiai. Į kvietimą sukurti atminimo ženklą atsiliepė kraštietė, Lietuvoje ir Europoje žinoma VDA absolventė, juvelyrė Eglė Čėjauskaitė-Gintalė, kuri šiuo metu kuria kartu su Martynu Gintalu. Jos kūryboje koncepcija ir funkcija veja viena kitą. Mažiausiuose darbuose galima įžiūrėti magiškas prasmes ir visą asociacijų spektrą, o svarbiausia – visur jaučiamas individualumas, savitas požiūris, asmeninės istorijos perpasakojamos raiškia, bet originalia forma. Atminimo ženkle-segėje atvaizduota Žemaitės (Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės) skara. Segės medžiagos – sidabras, paauksavimas, vidinėje pusėje – rubinas, nes stipriausi ir gražiausi dalykai slypi žmogaus viduje. Tikimasi, kad šis E.Čėjauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo sukurtas meno ženklas taps prasminga padėka teatro meną Telšiuose puoselėjantiems kūrėjams ir rėmėjams. Teatro direktorius D.Rajunčius pirmąjį atminimo ženklą už kūrybinius pasiekimus ir Telšių teatro tapatybės išsaugojimą įteikė Telšių Žemaitės dramos teatro aktorei, pedagogei Liudai Lėverienei. „Džiaugiuosi mūsų teatru, žiūrovais, nes mūsų teatro salėje visada yra pilna žmonių, kurie myli meną, palaiko mus ir džiaugiasi mūsų laimėjimais. Taip, kaip mes, vyresnieji, šiandien džiaugiamės jaunimu“, – neslėpė džiaugsmo teatralė.
Šiemet Tarptautinė teatro diena Telšių Žemaitės dramos teatre išskirtinė dar ir tuo, jog, be atminimo ženklo, taip pat įteikta ir jaunojo menininko stipendija, kurią įsteigė teatro rėmėjas UAB „Raiška“. Ši stipendija – tai paskatinimas kuriančiam, ieškančiam, gyvenančiam ir kvėpuojančiam teatru jaunimui, kuris atranda save kūrybinėmis, meninėmis priemonėmis, tokios kaip teatras, daina, šokis, poezija. Ji atiteko Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ aktoriui Dominykui Vaitiekui. „Esu labai dėkingas, kad turėjau ir paskatinimą, ir galimybę užaugti, subręsti tokioje aplinkoje su tokiais nuostabiais žmonėmis“, – dėkojo jaunasis aktorius, kuris nuo 5 metų pradėjo kurti vaidmenis teatro scenoje.
Atsiradus naujoms tradicijoms, nepamirštamos ir senos, mat kiekvienais metais Tarptautinės teatro dienos proga Telšių Žemaitės dramos teatro II aukšto fojė esančioje lentoje pridedama lentelė su naujausiais spektakliais, taip laiko tėkmėje paliekant įspaudą apie tais metais sukurtus spektaklius. Taip pat labai svarbi tradicija – pagerbti aktorius, kurie Telšių Žemaitės dramos teatre sukūrė 10 ar netgi daugiau vaidmenų. Šiemet prie daugiausia vaidmenų teatre sukūrusių aktorių būrio pridėtas ir teatro programų organizatorės, suaugusiųjų teatro trupės aktorės Aistės Korkadinovaitės-Šiaudkulienės portretas.
Renginį apvainikavo premjerinio spektaklio „Berniukas, kuris nenorėjo užaugti“ režisierės L. Pocevičienės padėkos žodžiai. „Meilė yra klijai. Jūs šiandien pamatėte, ką ji suklijavo. Šį spektaklį norėjau skirti savo šviesaus atminimo broliui, parodžiusiam kelią į teatrą, bei anūkams, kurių turiu penkis. Dėkoju savo teatro šeimai bei žemai lenkiuosi žiūrovams“, – sakė režisierė.