2024 metų mažosios kultūros sostinės vardas suteiktas Ryškėnams

Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektų atrankos posėdyje išrinktos 2024 metų mažosios kultūros sostinės. Paraiškas vertinusi komisija nusprendė šį vardą suteikti Ryškėnams. Taip pat 2024 m. Mažosios kultūros sostinės vardas suteiktas Dubingiams (Molėtų r.), Višakio Rūdai (Kazlų Rūdos sav.), Onuškiui (Trakų r.) ir Kamajams (Rokiškio r.).
„Džiaugiuosi, kad Ryškėnai taps mažąja Lietuvos kultūros sostine 2024 metais! Tai nepaprastai svarbus žingsnis miestelio kultūriniam gyvenimui. Ryškėnai įrodo, kad kultūra ir menas gali spinduliuoti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažuose, kuriuose sukaupta žmonių energijos ir iniciatyvų, – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Monika Domarkienė. – Esu tikra, kad tai suteiks unikalią galimybę ne tik vietiniams gyventojams, bet ir visai Lietuvai pamatyti bei patirti ryškų kultūrinį potencialą, kuris čia slypi. Čia gali atsiskleisti talentai, o patys miestelio gyventojai gali pasijusti pasipildę naujais įspūdžiais ir praturtinę savo kasdienybę kultūrinėmis išraiškomis.“
Kasmet Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuojamo Lietuvos mažųjų kultūros sostinių konkurso tikslas – skatinti Lietuvos kaimo gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą ir meną regionuose, bendruomenių kūrybines iniciatyvas bei kultūros paslaugų prieinamumą.
„Mažoji Lietuvos Kultūros sostinė suaktyvins seniūnijoje esančias bendruomenes dalyvauti kūrybinėje ir sporto veikloje, plėsis įvairių žanrų meno kolektyvų kūrybinis bendradarbiavimas, – sako Ryškėnų kultūros centras direktorė Romualda Virketienė. – Įgyvendinant numatytas veiklas, kultūros centras visomis išgalėmis prisidės prie visų projekte numatytų veiklų ir renginių įgyvendinimo“.
Ryškėnų kaimo bendruomenės ir kultūros centro kolektyvo iniciatyvumu bei kūrybinėmis idėjomis pasidžiaugė ir Ryškėnų seniūnijos seniūnas Saulius Širvys. Anot seniūno, bus tęsiamos kaimo vietovės ir regiono kultūrinės tradicijos, o į projekto numatytas veiklas bus įtraukiamos visos gyventojų grupės. Stiprės žmonių bendruomeniškumas, gerės viešoji nuomonė apie Ryškėnų ir kitų bendruomenių veiklą.
„Esame nuoširdžiai nustebę. Nesitikėjome, kad šiemet komisija nuspręs šį vardą suteikti Ryškėnams. Ką gi, susėdę bendruomenėje tarsimės ir, manau, Ryškėnai kitąmet tikrai pateisins Mažosios kultūros sostinės vardą“, – įsitikinęs Ryškėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Kazys Lečkauskas.
Nuo šių metų finansavimą Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektams įgyvendinti skirstys Regioninės kultūros tarybos.

1 Komentaras

Komentarai nepriimami.