Seniūnas užvirė ginčus dėl Viešvėnų tvenkinio

Viešvėnų seniūnas Sigitas Motuzas seniūnijai priklausančioje „Facebook“ paskyroje sukėlė diskusiją dėl Viešvėnų tvenkinio, kuris yra išnuomotas. Seniūno paskelbtas tekstas sukėlė audringą diskusiją.

Alvydas Ivoncius

Norėtų nutraukti nuomą
S.Motuzas „Facebook“ paskyroje parašė: „Manęs daug kas klausia dėl Viešvėnų tvenkinio. Tas Alfredo Vaitkevičiaus melas turi turėti ribas. Prisidengdamas bendruomene, visur deklaruoja, kad teritoriją aplink tvenkinį administruoja bendruomenė. Tai yra – jis.
Visa teritorija aplink tvenkinį vieša, už kurią atsakinga seniūnija, išskyrus pusiasalį. Ir Vaitkevičius negali pasiimti viešo tualeto nuo pliažo ir parsivežti savo komerciniam renginiui. Tvenkinys išnuomotas iki šių metų rugsėjo 10 dienos Violetai Vaitkevičienei.
Noriu, kad paspaustumėt „like“, kurie pritartų, kad tvenkinys taptų viešas ir jį administruotų seniūnija. Manau, rastumėm galimybę įžuvinti ir seniūnijos gyventojai laisvai galėtų žvejoti…“
Dabar, pasirodo, laisvai kas užsimanęs išnuomotame tvenkinyje žvejoti negali.
Į seniūno pastabas sureagavo Viešvėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Alfredas Vaitkevičius, parašydamas: „Gerbiamas seniūne, aš nesuprantu, ko Jūs norite iš manęs? Jei turit kokių nusiskundimų ar nuoskaudų, atvykite pas mane, pakalbėsime. Kam taip viešai drabstytis purvais? Kam kiršinti bendruomenę? Manau, kaip seniūnui reikėtų turėti daugiau kultūros ir etiketo. Visi žmonės laukiami ir gerbiami, prašom žvejoti, maudytis. Tiek bendruomenės žemėje, tiek privačiame pusiasalyje. Visiems vietos užteks. O seniūnui palinkėsiu žmogiškumo ir kultūros“.

Komentatoriai seniūno iniciatyvai nelabai pritarė
S.Motuzui „Facebook“ paskelbus savo tekstą, pasipylė įvairūs vertinimai. Panašu, daug kas mano, kad tvenkinys turėtų likti išnuomotas. Esą seniūnija nesugebės tvarkyti jo aplinkos.
Vienas diskusijos dalyvis parašė: „Viešvėnų tvenkinys yra labai išpuoselėta vieta, pamėgta žvejų, kuriems patinka žuvauti, o ne suvalgyti savo laimikį. Čia gyvena labai daug ir didelių karpių, šamų, amūrų. Išpuoselėta tvenkinio aplinka ir žuvų gausa pritraukia žmones iš visos Lietuvos, manau, tai naudinga ne tik Alfredui, bet ir visam miesteliui. Jei tvenkinys taps viešo naudojimo, jis bus pasmerktas myriop. Visi temps žuvį maišais ir ežeras per trumpą laiką taps tik tuščia bala. Alfredo dėka Viešvėnai turi vieną gražiausių Lietuvoje vandens telkinių, labai išpuoselėta aplinka. Jei telkinys liks viešas, bus didelis „bardakas“, ir visi darys, ką nori ir kaip nori“.
Kitas pilietis irgi gynė tvenkinio nuomą: „Pamenu tuos laikus, kai šis tvenkinys buvo neišnuomotas, dažnai tekdavo pravažiuoti pro šalį, buvo eilinis valstybės „prižiūrimas“ tvenkinys, ir koks buvo nustebimas, kai vienais metais pravažiuodamas pamačiau, kad tvenkinys yra tvarkomas. Nejaugi valstybė atkuto, pamaniau. Bet kur tau. Dabartinė susidariusi situacija man „kvepia“ sovietiniais laikais, kai buvo nacionalizuojamas žmogaus turtas „visuomenės“ reikmėms, nors šiuo atžvilgiu tvenkinys ir nėra Alfredo Vaitkevičiaus nuosavybė, bet įdėtas darbas, pastangos ir galų gale finansinės injekcijos nenusipelno tokios situacijos. Klausimas Viešvėnų seniūnijai: kur jūs buvote, kai šis tvenkinys buvo valstybinis? Kodėl norima dabar, kai viskas kaip „ant gatavo“, padaryti jį „viešu“?

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 60)

4 Komentarai

  1. Tai parašykit, kiek tos nuomos sumokėjo. Tada ir matysim. Seniūnas vargiai sugebės prižiūrėti. Sprendžiu pagal šiukšlių konteinerius prie kapinių. Ten vieša vieta, užtektų padažninti išvežimus ir būtų tvarka. Bet tą turi seniūnas užsiimti. O jei supratimo nėra, kaip tą tvenkinį prižiūrėsi?

  2. Tvenkinio nuomos konkursas vyko neskaidriai.Dalyvavo du nesąžinigi konkurentai, abu neverti nuomininko vardo, laimėjo tas kuris naglesnis, kuris per savivaldybės klerkus žinojo apie konkurentą.Galų gale „nugalėtojas” išdūrė ir jam talkinusius sąvivaldybės tarnautojus.Toks va tas „laimėtojas”.Beje buvo metas, kai jis virdamas samanę į tvenkinį pylė likusią brogę ir taip šėrė žuvis.Laimei, kad su tuo bizniu įkliuvo ir garsiai nuskambėjo ant visos Lietuvos.Trumpa viešvėniškių atmintis.Geriausia, kad tvenkinio priežiūra būtų patikėta „Levander In” namų šeimininkams.Jų visai kitoks požiūris į bendruomenės poreikius ir grožį.

  3. o kodel laikrastis stoja i nuomininko puse , draugu daug….😂😂😂😂 situacija tokia zvejoju vakare su drauge , atvyksta ponas Alfredas , drauge is viesvienu ta vakara nei zodzio … na ir pakartoju zvejyba ryte be drauges …. pasipyle klausimai ar as invalidas ,gal pensininkas o gal man ner nei 16, paklausus kodel vakar nieko nesakei … atsakymas buvo kad daugiau prie tvenkinio nematyciau…

  4. Trumpa TIESA apie nuomininką, vadintą arkliavagiu,be leidimo išpjvogusį visą guobų giraitę,Žarėnuose pusvelčiui nupirkusį varganos šeimynos trobelę gražiame upės slėnyje o paskui tą šeimą visiškai sužlugdžius „už skolas”ir plikus paleidus pėškom į Telšius iš Viešvėnų kur jie ponui tarnauvo.Tai brudas kokių reta.Idomu už kiek parsidavėte ponas žurnaliste?Iki šios publikacijos laikiau Jus vienu sąžiningiausiu, nešališku ir rašančiu tik tiesą, klydau…

Komentarai nepriimami.