Kajatonui Šliogeriui – garbingas apdovanojimas

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas Kajatonas Šliogeris su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda po apdovanojimo įteikimo.

Minint Vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną – Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės ordinus keliasdešimčiai užsienio ir Lietuvos piliečių. Tarp pelniusių apdovanojimus – telšiškiams, o ir visos Lietuvos senjorams gerai pažįstamas Kajatonas Šliogeris.
Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininką Kajatoną Šliogerį Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už vyresnių žmonių telkimą, atskirties mažinimą, geresnės socialinės integracijos į visuomenę užtikrinimą, aktyvaus ir turiningo gyvenimo skatinimą.
Kajatonas Šliogeris, gimęs 1937 metų sausio 5-ąją Telšių rajono Gelžyčių kaime, iki šiol išlieka veiklus ir kūrybingas. Jaunystėje yra dirbęs tuomečio Varnių rajono kultūros ir sporto komiteto pirmininku, net 27-erius metus – nuo 1963 iki 1990 metų – vadovavo Kultūros skyriui, o po to – iki 2001 metų buvo Žemaitės dramos teatro direktorius, vėliau – Savivaldybės mero padėjėjas ryšiams su visuomene, Kultūros skyriaus vyr. specialistas. Jis – ir aktyvus visuomenininkas: nuo 2015 iki 2019 metų buvo išrinktas Telšių rajono savivaldybės tarybos nariu, vadovauja rajono kultūros darbuotojų profsąjungos komitetui.
K.Šliogeris – Lietuvos Respublikos nusipelnęs kultūros darbuotojas, kultūros ir meno saviveiklos žymūnas, apdovanotas Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų bei kitų valstybinių institucijų, Seimo narių bei visuomeninių organizacijų padėkos raštais.
Ypač didžiulis K.Šliogerio nuopelnas, telkiant pagyvenusius žmones. Jis – ilgametis Telšių rajono „Bočių“ pirmininkas, buvo išrinktas Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininko pavaduotoju, o nuo 2019 metų vadovauja visiems Lietuvos „Bočiams“.
K.Šliogerio iniciatyva Telšių rajone įsikūrė net 21 bendrija-asociacija „Bočiai“, jungianti arti 1100 narių. Jis telšiškių gerbiamas už gerą savo darbo išmanymą, organizavimą ir tvarką. K.Šliogeris – kūrybiškas, komunikabilus, žingeidus, mėgstantis naujoves, tesintis duotus pažadus, reiklus sau ir kolektyvui, sąžiningas, nuoširdus. Jis daugeliui gali būti tvarkingumo ir pareigingumo etalonu.
Prisegdamas K.Šliogeriui medalį, Prezidentas G.Nausėda palinkėjo garbiam telšiškiui sveikatos, pasiteiravo, kaip laikosi šalies pensininkai ir palinkėjo sėkmės.
K.Šliogeris, pakalbintas po apdovanojimo, jautėsi labai pagerbtas, nes tai visos Lietuvos „Bočių“ veiklos įvertinimas. Pasak jo, tokį apdovanojimą prieš 10 metų yra gavusi tik Ukmergės rajono „Bočių“ pirmininkė. („KŽ“ inf.)

1 Komentaras

  1. Panų kalno rytinėje dalyje nuo seno stovėjo dvi koplytėlės. Apie vandalizmą šioje vietoje sovietmečiu rašė Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika.[3] 1982 m. balandžio 4 d. jos buvo nuverstos ir nustumtos į tvenkinį. Koplytėlės atstatytos 1990 m. liepos mėn
    GAL KAS ŽINOTE, kas tada vadovavo Telšių Kultūros skyriui?

Komentarai nepriimami.