Gyvenime lydinti muzikos tėkmė tėvą ir dukrą atvedė į didžiąją sceną

Dainuoja Antanas Gaudiešius su dukra Gabriele.

Muzikantą ir dainininką Antaną Gaudiešių puikiai pažįsta daugelis telšiškių, o nuo 2018-ųjų jis žinomas ir Lietuvos televizijos kanalų žiūrovams, kur muzikiniuose projektuose sėkmingai dalyvauja su dukra Gabriele.

Algirdas Dačkevičius

„Muzika tiesiog teka kraujyje“
Antanas jaučia, kad muzikinė Dievo dovana atkeliavo su genais, nes šimtmetį atšventusi jo mama šviesaus atminimo Venceslava Gaudiešienė turėjo gerą balsą. Balsinga ir Antano sesuo Liuda.
„Jau nuo mažumės, eidamas į mokyklą, mėgdavau užtraukti dainelę, vėliau dalyvavau choruose, lankiau muzikos mokyklą, kur mokiausi groti akordeonu“,– į prisiminimus nuklydo pašnekovas, gimęs ir augęs bei šiuo metu gyvenantis Žemaitijos sostinėje.
Kadangi gyveno šalia stadiono, visa galva bet kokiu oru buvo pasinėręs į futbolą, žaidė ledo rutulį ir dalyvaudavo varžybose. Sportas ir muzika tarsi keliavo greta, tačiau paviliojo gitara. Grodavo ir dainuodavo tuomečiame Telšių „Germanto“ restorane, o kiek vestuvininkų jo muziką ir balsą yra girdėję, neįmanoma būtų suskaičiuoti.
Ne nuošalėje buvo ir chorinis dainavimas. „Apie 40 metų dainuoju chore „Žemaičiai“. Koncertavome ne tik Lietuvoje, bet ir aplankėme nemažai užsienio šalių“,– rodydamas pluoštą kelioninių nuotraukų, pasakojo Antanas. Jį seni ryšiai sieja su Robertu Tekoriumi, todėl ir šiandien Antanas groja bei dainuoja „Gramofone“.

Tėvas drąsino dukrą, o dabar dukra – tėvą
Antanas prisimena, kad dukra Gabrielė nuo mažumės dainuodavo vaikų darželyje, vėliau muzikos mokykloje baigė smuiko klasę, studijas Stasio Šimkaus konservatorijoje. Tuo nepasitenkino, todėl Vilniaus kolegijoje sėmėsi džiazo subtilybių.
Tėvas ir dukra, progai pasitaikius, pasirodydavo giminių sambūriuose, kol vieną kartą išgirdo patarimą, jog jie galėtų ir platesnei auditorijai koncertuoti.
Kaip tik 2018 metais vyko LRT projektas „Du balsai – viena širdis“. Šeimyninių duetų dalyviai telšiškiai Antanas Gaudiešius su dukra Gabriele iš karto pavergė ne tik komisijos narių, bet ir televizijos žiūrovų širdis. Jau po pirmos laidos jie buvo pakylėti iki lyderių.
Po metų – 2019-aisiais – vyko LNK televizijos projektas „Lietuvos balsas“. Jame irgi dalyvavo tėvas ir dukra, tiesa, kiekvienas savo amžiaus grupėje. Antanas puikiai pasirodė ir finale „Lietuvos balsas. Senjorai“, susirungęs su kitu žinomu žemaičiu Gedeminu Jepšu iš Skuodo. Šiandien Antanas neslepia, jog tada šiame projekte atsidūrė tik paskatintas savo dukros. Ji įsitikinusi, jog tai, kad tėtis turi ne vieno dešimtmečio muzikinę patirtį, tikrai nereiškia, kad pasiruošimas pasirodymams projekte netapo iššūkiu. „Kad ir kiek jis turėtų metų patirties, prieš kiekvieną pasirodymą labai jaudinasi. Todėl kiekvieną kartą prie jo prieidavau, sakydavau palaikančius žodžius, skatindavau nesustoti. Mano tėtis turi labai didelį pajautimą muzikai, yra šmaikštus ir emocionalus žmogus“,– nuoširdžiai apie tėvą kalbėjo dukra.
Patirtis, vokaliniai sugebėjimai ir ryžtas kuo geriau pasirodyti šių metų LNK televizijos projekte „Lietuvos balsas. Kartos“ atsiskleidė tėvo ir dukros atliekamose dainose.
Gegužės 5-ąją LNK televizijos eteryje vyko paskutinis etapas iki didžiojo finalo – kryžminės kovos. Čia projekto mokytojai Benas Aleksandravičius, Gabrielė Vilkickytė, Vaidas Baumila ir Nomeda Kazlaus pasirinko po vieną iš savo dalyvių, su kuriais metė iššūkį pasirinktam mokytojui. G.Vilkickytė į kryžminę kovą pasiuntė Antaną Gaudiešių su dukra Gabriele prieš buvusio ilgamečio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko suburtą kolektyvą „Like and Share“. Tai – pirmas kolektyvas projekto istorijoje, kuriame groja trijų pučiamųjų instrumentų grupė, o joje muzikuoja ir trys paties Vytauto vaikai.
Klaipėdos Švyturio arenoje, kurioje tarp tūkstančių žiūrovų susirinko ir speciali komisija, sudaryta iš 101 prisiekusiojo, balsų dauguma – 70 prieš 30 Gaudiešių naudai – į didįjį finalą gegužės 12 dieną Kauno Žalgirio arenoje pasiuntė telšiškius tėvą ir dukrą. Užvakar jie šioje scenoje atliko grupės „Pelenai“ dainą „Lopšinė“ ir sulaukė audringo žiūrovų palaikymo.

Nelengva misija – pasišventimas dainai
Antanas atviravo, kad dalyvavimas televizijos projektuose pareikalauja daug jėgų. Dainininkas, saugodamas savo balsą, turi gyventi pagal griežtoką dienotvarkę. Tačiau toks pasiaukojimas daug ką atperka. Jis konkurse „Vilniaus bokštai“ yra laimėjęs trečiąją vietą, du kartus tapo „Žemaitijos taurės“ laureatu, turi ir kitų apdovanojimų.
Scenoje ir puikių draugų susirandama. Iš paskutiniojo projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ gerais bičiuliais tapo grupės „Kūjeliai“ nariai.
Laisvą valandėlę Antanas mėgsta skaityti istorinę literatūrą, jį žavi kraštotyrinė medžiaga ir mamos įdiegta meilė dvasinėms bei kultūrinėms relikvijoms. Sūnus ruošiasi perdažyti mamos Venceslavos Gaudiešienės iniciatyva pastatytą Švč. Mergelės Marijos statulą jos gyvento daugiabučio namo kieme. Nepamiršta pagloboti ir Kristaus statula, stovinti ant gimdytojos kapo.