Telšiškių „Trys mylimos“ — trileris su erotikos prieskoniu

Tarptautinės teatro dienos proga Žemaitės dramos teatras telšiškius pakvietė į nuotaikingą Žemaitės spektaklį „Trys mylimos“. Visiems žinomą komediją režisavo Jonas Buziliauskas.

Danutė Jackutė

Žemaitės „Trys mylimos“ — daug kartų rodyta komedija. Rodos, ką dar galima išgalvoti, kaip išradingai pateikti? Pasirodo — įmanoma. Surandant  kitokias išraiškos formas, sukuriant spalvingus personažus, minimalistinę,  bet prasmingą scenografiją, galima sukurti puikų trilerį su erotikos prieskoniu. Žinoma, padedant talentingam, išradingam režisieriui  J.Buziliauskui.
Siužetas visiems žinomas. Jaunas kaimo bernas Liudvikas vienu metu vilioja tris moteris — motiną ir dvi jos dukras. Ne, ne dėl meilės, o kad išviliojęs iš jų pinigų ir jas palikęs, pabėgtų su savo mylima Barbele į kitą pasaulio kraštą — kažkur į Kaukazą. Visos trys mylimos — vienoje troboje gyvenančios, tad bernui tenka visaip išsisukinėti ir gudrauti, kad neįkliūtų su savo melagystėmis.
Visos trys moterys gyvos ir tikros, kovojančios dėl meilės, bandančios pyragiukais ir pinigais laimėti Liudviko širdį.
Motina (Julija Kneitienė) ypač spalvinga asmenybė: griežta, valdinga su dukromis, bet dosni, patikli ir pametusi galvą dėl jauno berno Liudviko.
Švelni ir kvailoka jaunėlė dukra Domicėlė (Rasa Vaičkutė), vardan savo meilės Liudvikui pasiryžusi pavogti vyresniajai pažadėtą kraitį, o nepavykus užmačioms — užsikarti ant kaklo senberniui ūkininkui Koziriui (Alvydas Jaramavičius). O šis — ne toks jau senas ir atgrasus, kai tirpsta nuo švelnumo Domicėlei.
Smarkuolė vyresnioji sesuo Petronėlė (Kristina Sutkienė) pasiryžusi užmušti Liudviką ir tapti senbernio Kozirio žmona, tačiau dėl per didelio piktumo ir jį atgrasiusi.
Tarp trijų mylimųjų puikiai laviruojantis Liudvikas (Artūras Butkus), spektaklio pabaigoje palaužtas nesėkmingos aferos, sugrįžta pas jo neatstūmusią Motiną ir su ja priverstas likti iki „gyvos galvos“.
Žiūrovai audringais plojimais sveikino aktorius, taip atsidėkodami už gerą juoko dozę Tarptautinės teatro dienos proga. Su švente teatralus pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva ir Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė. Meras pagerbimo raštus įteikė Žemaitės dramos teatro dailininkei Giedrei Slavinskienei, administratorei Almai Pažemeckienei ir aktorei Julijai Kneitienei. Vedėja įteikė Kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštus šiemet garbius gimtadienius švenčiančioms režisierei Laimutei Pocevičienei ir aktorei Liudai Lėverienei. D.Mažeikienė taip pat padėkojo Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos „Savi“, neseniai atšventusios veiklos 25-metį, jauniesiems aktoriams Matui Gimbutui, Deimantei Antanavičiūtei, Ievai Adomaitytei, Dovydui Beržiniui, Kamilei Mileikytei ir įteikė Telšių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus padėkos raštus.
Premjeros proga kolegas pasveikino vyresnieji Žemaitės dramos teatro aktoriai Rasa Bytautienė, Antanas Nekrašius, Vaclovas Bartkus, Liuda Lėverienė, Albinas Bytautas ir jaunieji studijos „Savi“ aktoriai. Po oficialių sveikinimų Tarptautinės teatro dienos proga Žemaitės dramos teatro aktorius pasveikino jų gerbėjai — žiūrovai.

Nuotraukoje: Po sėkmingos „Trys mylimos“ premjeros aktoriai (iš kairės) Alvydas Jaramavičius, Rasa Vaičkutė, Kristina Sutkienė, Artūras Butkus ir Julija Kneitienė.