Sulaikyti neįgaliųjų mokyklą siaubę nusikaltėliai

Šią savaitę Telšių „Vilties“ mokyklą, kurią lanko daugiau kaip šimtas neįgalių ugdytinių, net du kartus siaubė vandalai. Atrodo, jaunieji nusikaltėliai sulauks atpildo — du sulaikyti nusikaltimo vietoje, kiti kol kas ieškomi.

Giedra Akavickienė

Telšių „Vilties“ mokyklos direktorė Stasė Giedrienė papasakojo, kad darbuotojai parašė projektą „Augu sveikas ir žvalus“, pagal kurį iš Savivaldybės įstaiga gavo 400 eurų. Atlikus apklausą, išrinkti meistrai, kurie iš medžio pagamino lauko žaidimus.
Pirmadienį dalis įrengimų pastatyta kieme. Dar tą patį vakarą mokyklos darbuotojos pastebėjo, jog į kiemą atėjo svetimi jaunuoliai, kurie elgėsi įžūliai, draskė naujus žaidimus.
Pasipiktinusios moterys, išėjusios į kiemą, bandė drausminti chuliganus, barė, o nepadėjus žodžiams, išsitraukė telefonus ir pagrasino, jog nufilmuotą medžiagą perduos teisėsaugai.
„Jaunuoliai virsdami iššoko per tvorą ir dingo, tačiau kitą vakarą sugrįžo atkeršyti“,— tvirtino direktorė S.Giedrienė.
Antradienį medžio meistrai į „Vilties“ mokyklą atgabeno likusius lauko žaidimus ir kartu su mokyklos darbuotoju juos statė į nuolatinę vietą. Deja, nespėjus sutvirtėti betonui, praėjus vos keletui valandų, sugrįžo, kaip spėjama, tie patys chuliganai, kad įvykdytų savo juodą darbą.
Apie 22 val. netikėtas skambutis policijai demaskavo nusikaltėlius. Pasirodo, pilietiškas gyventojas, gyvenantis mokyklos kaimynystėje, išėjo pasigrožėti vakaru į balkoną ir pamatė pritrenkiantį vaizdą — gauja vaikinų „Vilties“ mokyklos kieme draskė ką tik pastatytus žaidimus.
Netikėtai atvykus policijos pareigūnams, chuliganai leidosi į kojas, dviem iš jų nepavyko pasprukti. Vienas iš sulaikytųjų — nepilnametis, kitas — pilnametis.
Kaip sakė Telšių „Vilties“ mokyklos direktorė, kol kas nei chuliganai, nei jų mamos neatėjo atsiprašyti.
S.Giedrienės nuomone, geriausia bausmė jaunuoliams būtų skirti bent vieną darbo dieną „Vilties“ mokykloje, kur šiuo metu mokosi 104 įvairias negalias turinčių ugdytinių nuo priešmokyklinukų iki suaugusiųjų.
Suprantama, piktadariams teks atlyginti mokyklai padarytą turtinę žalą. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Telšių „Vilties“ mokyklos bendruomenė dėkoja telšiškiui, kurio dėka pareigūnai sulaikė jų kiemą niokojusius siaubūnus.
Direktorė S.Giedrienė papasakojo, jog naujieji kiemo žaidimai iš medžio buvo skirti patiems mažiausiems mokyklos vaikams — ikimokyklinukams ir pradinukams. Mokyklos vadovė atskleidė, kad trečiadienį atėjus į darbą sunkiausia vaikams buvo paaiškinti, kodėl pikti dėdės nuniokojo jų žaidimus.