Telšiškiai šoko su visa Lietuva

Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su LRT televizija inicijavo unikalią etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“. Taip nutiestas tiltas tarp penkių etnografinių regionų centrų, tarp kurių ir Žemaitijos sostinė — Telšiai.
Akcijos tikslas — per tradicinius šokius ir liaudies dainas vienyti Lietuvos žmones, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.
Drauge šokti ir prisiminti gražias bendravimo ir laisvalaikio leidimo tradicijas pakvietė Telšių rajono kultūros centras ir direktorės pavaduotojas Linas Ulkštinas. Susirinkusius akcijos „Visa Lietuva šoka“ organizatorius, dalyvius ir visus miestelėnus pasveikino Telšių rajono savivaldybės laikinasis meras Petras Kuizinas, Administracijos direktorius Saulius Urbonas ir Švietimo, kultūros sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė.
Gyventojus šokdino ir šokti mokė Varnių regioninio parko folkloro ansamblis „Druja“ (vad. Linas Šedvilas), Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė), Ryškėnų senjorių šokių kolektyvas „Raskila“, Lieplaukės vaikų šokių kolektyvas (vad. Vitalija Žalgevičienė) bei Luokės etnografinis ansamblis „Šatrija“ (vad. Vilija Benešienė).
Telšių Turgaus aikštėje šokėjai kartu su miestelėnais šoko tradicinius Žemaitijos regiono šokius, o susijungdami su visos šalies gyventojais — tradicinį lietuvių liaudies šokį „Ant kalno karklai siūbavo“. („KŽ“ inf.)