Lietuvos kultūros sostinės finaliniai akordai

Švęsdami savo gimtadienį, Telšiai perdavė Kultūros sostinės titulą Klaipėdai. Žemaitijos širdyje gruodžio 6-oji ypatinga, nes švenčiamas Telšių 225-asis gimtadienis (1791 m. Telšiams suteiktos Magdeburgo teisės ir įteiktas miesto herbas). Pasinaudojus šia proga, iškilmingai surengti Telšiai — Lietuvos kultūros sostinė 2016 uždarymo renginiai „Dėkingumo perlai“.

Algirdas Dačkevičius

Iškilmės prasidėjo konferencija ir parodos „Žemaitija — istoriniuose žemėlapiuose“ atidarymu Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje. Vėliau renginys persikėlė į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką. Padėkos vakare „Dėkingumo perlai“ „Žemaitijos pieno“ valdybos pirmininkui Algirdui Pažemeckui suteiktas Telšių miesto Garbės piliečio vardas. Ceremonijoje jam perduotos regalijos, A.Pažemeckas pasirašė Garbės piliečių knygoje, kurią saugo miesto seniūnas, taip pat tarė nuoširdų padėkos žodį.
Viso „Žemaitijos pieno“ kolektyvo vardu Savivaldybės ir jos administracijos vadovams, Tarybos nariams bei visiems rekomendavusiems suteikti Telšių miesto Garbės piliečio vardą  įmonės valdybos pirmininkui Algirdui Pažemeckui padėkojo Personalo ir teisės direktorė Rigilda Banienė ir rinkos vadovas Romusas Jarulaitis.   
Prieš 30 metų, pradėjęs vadovauti įmonei, A.Pažemeckas savo atkakliu ir sumaniu darbu pagrįstai įrodė, jog yra tas vadovas, kuris telkia kolektyvą bet kokiems iššūkiams įveikti, o jam vienodai svarbūs ir geri bendrovės ekonominiai rodikliai, ir darbuotojų, kurių dauguma gyvena Telšių mieste ir rajone, užtikrinta socialinė gerovė.
Iškalbus rodiklis, jog įmonė yra didžiausia rajone mokesčių mokėtoja į biudžetą, iš kurio atriekiamos riekės būtiniausioms socialinėms, kultūros, švietimo bei kitoms reikmėms spręsti.
A.Pažemecko įžvalga ir pragmatiški sprendimai geriausiai atsiskleidė laisvos rinkos ekonomikos sąlygomis, kai daugelis rajono įmonių patyrė ekonominę griūtį.

Būtent šiomis pasikeitusiomis ir nelengvomis sąlygomis „Žemaitijos pienas“ sugebėjo stiprėti, įsitvirtinti šalies bei užsienio rinkose ir tapti vienu iš pieno perdirbimo įmonių lyderių Lietuvoje.
Įmonės vadovo aktyvią gyvenimo poziciją ir visuomeniškumą geriausiai iliustruoja jo iniciatyvumas ir socialinių bei kultūrinių akcijų rėmimas. Būtent A.Pažemecko, kaip generalinio rėmėjo, idėja mokyti Telšiuose vaikus plaukti nuo antros klasės peržengė Žemaitijos sostinės ribas ir plačiai pasklido Lietuvoje.
Žemaitės dramos teatras, biblioteka, bočiai, kitos kultūros ir švietimo įstaigos dėkingos įmonės vadovui už didžiulį indėlį, rengiant ne tik rajono, bet ir respublikinius renginius, ypač Telšiams tapus Lietuvos kultūros sostine.
„Dėkingumo perluose“ už Telšių miesto vardo garsinimą įteikti liudijimai ir unikalūs perlai (autorė Giedrė Slavinskienė) Telšiai — Lietuvos kultūros sostinė 2016 ambasadoriams: Šokio — baleto primarijui Nerijui Juškai, Literatūros — prof. Viktorijai Daujotytei, Muzikos — prof. Donatui Katkui, Vizualiųjų menų — prof. Algirdui Žebrauskui, Etnokultūros — etninės kultūros puoselėtojų, televizijos laidų vedėjams Loretai Sungailienei, Stanislovui Kavaliauskui, Kūno kultūros — Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos Garbės prezidentui, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto nariui Vydui Gedvilui, Teatro — kino ir teatro aktorei Nijolei Narmontaitei. Kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštai ir perlai įteikti projekto Telšiai — Lietuvos kultūros sostinė 2016 vadovui Linui Ulkštinui, vyriausiajai režisierei Laimutei Pocevičienei, Šiaulių apskrities gestų kalbos centrui ir jo vadovui Ramūnui Maciulevičiui. Perlai įteikti didžiausią finansinę paramą suteikusiems rėmėjams UAB TCH vadovui Elijui Noreikai ir UAB „Versina“ vadovui Vytautui Baniui.
Išskirtinę nuotaiką kūrė ir muziką dovanojo „Musica libera“, perkusininkas Viktoras Rubežas.
Padėkos vakare pagerbtos poetė Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, floristė Birutė Lekavičiūtė. Meras dėkojo „ESmotorspost“ lenktynininkui Ernestui Staponkui už dovaną miestui — unikalius kalėdinius žaisliukus su ambasadorių ir kitų žymių telšiškių, aktorių Inetos Stasiulytės, Valdos Bičkutės, Timūro Augucevičiaus, mero Petro Kuizino ir kitų. pavardėmis. Taip pat mero padėkomis apdovanoti visi prie projekto dirbę bendruomenės nariai, rėmėjai.
Renginiuose dalyvavęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ne tik perėmė gintarais nusėtą iš miesto į miestą keliaujantį Kultūros sostinės medį, bet ir atliko muzikinį kūrinį.
Didžiulė duoklė atiduota telšiškiams, suorganizuota nuostabi šventė miesto širdyje, Turgaus aikštėje. Vyko nevyriausybinių organizacijų mugė, vaišinta „Maltiečių“ sriuba.
Miestelėnams ir miesto svečiams „Žemaitijos pieno“ bendrovės dovana — muzikinis spektaklis skirtas Telšiams — Lietuvos kultūros sostinei 2016, pagal pasaką „Dvylika mėnesių“ (pjesės autorė Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė, kompozitorius ir aranžuotojas — prof. Saulius Šiaučiulis, muzikos aranžuotojas — Robertas Tekorius, režisierė — Laimutė Pocevičienė, kostiumų dailininkė — Giedrė Slavinskienė), kuriame vaidino reperis Ironvytas, Nijolė Narmontaitė, Loreta Sungailienė, Kęstutis Jablonskis, Juventas Radzys ir kiti atlikėjai bei kolektyvai iš Telšių. Ekrano vizualizacijas kūrė Vesta Obolevičiūtė. Gyvai grojo Saulius Šiaučiulis, Donatas Bukauskas ir grupė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Iškilmingai įžiebta miesto eglė, dangų nušvietė fejerverkai.

Nuotraukoje: Telšių miesto Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijoje „Žemaitijos pieno“ valdybos  pirmininkui Algirdui Pažemeckui (centre) regalijas įteikė meras Petras Kuizinas ir Telšių miesto  seniūnas Kazys Lečkauskas.