Suabejojo ir dėl namo, ir dėl jo kainos

Taryba neleido pirkti šio namo Ramunių gatvėje. Nuotrauka iš Tarybos nariams pateiktos medžiagos.

Praėjusių metų pabaigoje įvykusiame posėdyje Savivaldybės taryba nepritarė Savivaldybės administracijos parengtam sprendimui pirkti gyvenamąjį namą Ramunių gatvėje, Telšiuose.
Savivaldybė turi nupirkti namą, kad galėtų jame įkurdinti vaikus iš Vaikų globos namų. Jau keletą metų vyksta socialinės globos pertvarka. Pagal ją, be tėvų globos likę vaikai turi būti apgyvendindami nedidelėse grupėse, individualiuose namuose ar butuose. Telšiuose jau veikia tokie namai.

Alvydas Ivoncius

Veikia privatūs vaikų namai
Dar 2018 metais Telšių rajono gyventojos Jurgita Gargasienė ir Vilma Meškauskienė iš savo lėšų įsigijo keturių kambarių butą. Telšių rajono savivaldybė su viešąja įstaiga „Kurkime vaikams rytojų“ pasirašė sutartį dėl šešių tėvų globos netekusių vaikų apgyvendinimo bendruomeniniuose namuose. Vėliau veiklios moterys nusprendė plėsti veiklą, išsinuomojo gyvenamąjį namą. 2019 metais viešoji įstaiga „Kurkime vaikams rytojų“ jau turėjo tris padalinius: du individualiuose namuose ir vieną bute.
2018 metų gegužę Telšių rajono taryba pritarė projektui „Institucinės globos pertvarka Telšių rajone“. Projektu siekiama nuo institucinės globos pereiti prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Pagal naują koncepciją, tėvų globos netekę vaikai turi augti, gyventi ir bręsti kuo artimesnėje savarankiškam gyvenimui ir šeimai aplinkoje. Todėl siekiama, kad vaikai, nors ir nedideliais būreliais, gyventų individualiuose namuose, ugdytųsi savarankiško gyvenimo įgūdžius.

Skirta Europos Sąjungos parama
Paskyrus Europos Sąjungos paramą, Savivaldybė vaikų namams turi nupirkti du individualius gyvenamuosius namus.
Po gana ilgokų ir prieštaringų diskusijų bei sprendimų buvo nutarta pirkti du namus: vieną Varniuose, kitą — Telšiuose. Pasak Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjos Lendros Bukauskienės, perkami namai turi atitikti reikalavimus: penki gyvenamieji kambariai, bendros erdvės, virtuvės, žinoma, ir tualetai bei vonios. Be to, būtina galimybė pritaikyti šiuos namus neįgaliesiems. Tačiau tokių namų, kurie iš karto būtų pritaikyti neįgaliesiems, rinkoje paprasčiausiai nėra. Vadinasi, reikėtų nupirkti ir pritaikyti. Varniuose buvo siūlomas vienas namas, tačiau ir tas neatitiko reikalavimų.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 3 (10315)

Reklama: https://www.ecocredit.lt/refinansavimas/

7 komentarai

  1. Norit pasakyti šis namas pritaikytas neįgaliesiems. Nejuokinkit! Dar kiek reikės investuoti, kad namas tikrai būtų pritaikytas neįgaliesiems. Naujos statybos namai kainuoja panašiai nei šis. Apskritai, abejotinai atrodo šio namo pirkimas. Man įdomu nuo kada vaikams reikalinga pirtis, džiakuzi, sauna. Aš nieko prieš neturiu prieš vaikus,bet manau, kad ne tai svarbiausia yra šiems vaikams. Be to niekur nebuvo skelbiama, kad savivaldybė ruošiasi pirkt globos vaikams namus, kai Ramunių gatvės gyventojai jau žinojo ko lankosi savivaldybės ir soc. paslaugų atstovai.

  2. Jaunimas, rinkitės savo šmutkes ir varykit iš šito kaimo, nes visi viską, žino, supranta ir moka. Žmogus parduoda savo namą, nori perka, nori ne. O čia visas kaimas išskalbia visus jo skalbinius, žino yra ten džiakuzė nėra, nėra pritaikyta yra, fotkina vos ne padžiautus marškinius balkone. O Ramunių gatvės kaimynai žino daugiau, spėčiau, nei pati savivaldybė. Jaunimas, susimąstykit. Kaip ir tie, kurie ketinate parduoti savo turtą savivaldybei. Spėju, turėsit bėdos

  3. Jaunimas, rinkitės savo šmutkes ir varykit iš šito kaimo, nes visi viską, žino, supranta ir moka. Žmogus parduoda savo namą, nori perka, nori ne. O čia visas kaimas išskalbia visus jo skalbinius, žino yra ten džiakuzė nėra, nėra pritaikyta yra, fotkina vos ne padžiautus marškinius balkone. O Ramunių gatvės kaimynai žino daugiau, spėčiau, nei pati savivaldybė. Jaunimas, susimąstykit. Kaip ir tie, kurie ketinate parduoti savo turtą savivaldybei. Spėju, turėsit bėdos

  4. TIK „Kalvotoji Žemaitija“ pajėgi išaiškinti tokių aferų pinkles,lauksim tęsinio.Laukia ir dar vienas siurprizas.Jau įtraukta į Savivaldybės socialinių „rūpesčių“ planus,kad reikalinga „socialinės globos/atokvėpio paslauga.Spėkit kas apie tai jau senai svajojo? Būta užuominų,kad gal panaikinti Gedrimų savarankiško gyvenimo namus ir perorentuoti į kažką panašaus kas duotų pelną ir būtų privačiose rankose.Planui „pasmirdus“, gyvenančių savarankiškai nebelies(gal?),bet netoli tų namų sava chebra Gedrimuose nupirko didelį pastatą kur,galimai,su stipraus soc.globos ir rūpybos užnugario palaikymu,galimai ne už dyką,iškils ES ir rajono lėšų melžykla senelių „atokvėpis“ten,galimai,tik tarp kitko….Jei nepakaks vietinei spaudai išaiškinti realią situaciją tai mielai atliktų „Srovės“Būtų gal net įdomesnis reportažas nei apie „auksinę stotelę“.

Daugiau nekomentuojama.