Telšius papuošė trispalvis bokštas

„Laisvė yra šventė, laisvė yra skambios natos, laisvė yra spalvos, laisvė yra šypsenos ir žmonės!“ — su Vasario 16-ąja — valstybės atkūrimo diena — virtualiai pasveikino Telšių kultūros centras. Nepaisant suvaržymų ir epidemiologinės situacijos, valstybinė šventė Telšiuose paminėta ypatingai, o visą dieną lydėjo nė kiek ne mažesnė šventinė dvasia.

Pagerbta vėliava
Virtualius renginius, skirtus telšiškiams ir viso rajono gyventojams, organizavo Telšių kultūros centras drauge su partneriais Telšių Žemaitės teatru. Vasario 16-osios minėjimą inicijavo Telšių rajono savivaldybė. Visus Vasario 16-ajai skirtus renginius kraštiečiai pakviesti sekti socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose: Telšių rajono savivaldybė, Telšių kultūros centras, Telšių Žemaitės dramos teatras ir Telšiai Kultūra.
Valstybės atkūrimo diena prasidėjo vėliavos pagerbimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje. Ją, skambant Tautiškai giesmei, garbingai iškėlė Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės šauliai.
Ypatingus vėliavos pagerbimo ceremonijos ir kitus svarbius momentus užfiksavo renginio fotografė Sigita Gailiuvienė (Siga Photography). Laisvės šventės dieną virtualioje erdvėje pasirodė LR Seimo nario Valentino Bukausko, Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Katkaus sveikinimo kalbos.

Kultūra jungia
„Tik laisvė sukuria laimę, tik kultūra jungia skirtingus žmones, skirtingas profesijas, skirtingus požiūrius, skirtingas kartas. Ši diena — priminimas iškilių asmenybių, vieningo tikslo troškimo ir pabrėžtino akcento, kad TĖVYNĖ — ne vien tik žodis. Mūsų Lietuva, mūsų širdžių kalba — tai geltoni rytmečiai, žali vidudieniai ir raudoni saulėlydžiai“! — kartu su šiuo įrašu minėtuose puslapiuose pasirodė Telšių kultūros centro mišraus choro „Žemaičiai“ (vad. Gintaras Vaitkaitis) dovanojamas muzikinis video sveikinimas.
„Vasario 16-oji — ta diena, kai visiems norisi šypsotis ir džiaugtis drauge už iškovotą laisvę. Norėtųsi iš kiekvieno išpešti pažadą tvirtai ir ryžtingai ginti Lietuvos laisvę ir demokratiją, kai to reikės, ir nepamiršti pasitikėjimo vieni kitais, kuriant šviesią bei gražią Tėvynę. Esu laimingas, galėdamas didžiuotis mane aplink supančiais geranoriškais žmonėmis, todėl ypatingai dėkoju virtualų renginį organizavusiai komandai ir vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavusiems šauliams. Nepaisant to, kad negalime būriuotis, mes privalome gerbti savo šalį ir branginti šiandien laisvai į dangų keliamą trispalvę“,— kalbėjo Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas.
Virtualų renginį organizavo ir kūrybinius sprendinius įgyvendino direktoriaus vadovaujama komanda: Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė, direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Inga Nagytė, dailininkė Aušra Misiūrienė, kultūrinių renginių koordinatorius Vitalijus Praspaliauskas, viešųjų ryšių organizatorė Donata Kazlauskienė, garso operatorius Vaclovas Butkus, šviesų operatorius Sergej Simonenko, meno vadovai Robertas Tekorius, Gintaras Vaitkaitis, renginio partnerio Telšių Žemaitės dramos teatro vyriausiasis garso režisierius Mindaugas Drimba. Choro videoklipą kūrė MEŠKA TV.

Motiejui Valančiui — 220 metų
Šiemet Vasario 16-oji ypatinga ne tik tuo, kad atkurtai Lietuvos valstybei sukanka 103 metai, bet ir tuo, kad tą pačią dieną minimos vyskupo Motiejaus Valančiaus 220-osios gimimo metinės. Mintimis apie laisvę ir jos svarbą religinei bendruomenei video interviu dalijosi JE Telšių vyskupas dr. Algirdas Jurevičius. Po pokalbio visi pakviesti virtualiai persikelti į Varnius, kur tikintiesiems aukotos šv. Mišios.

Robotikos konkursas
Šventė be dovanų — ne šventė. Paskelbti visą mėnesį trukusio ir Sausio 13-ajai įprasminti skirto robotikos konkurso LAISVI, ENERGINGI, GABŪS, ORIGINALŪS nugalėtojai. Konkurso organizatoriai Telšių kultūros centras dėkoja už aktyvų dalyvavimą konstravimo iš LEGO kaladėlių konkurse.
Sulaukta per 100 dalyvių darbų nuotraukų, kurių kiekvienas jų buvo nepaprastai originalus ir kūrybiškas. Dalyvių amžius: nuo 4 iki 16 metų. Į konkursą įsitraukė ne tik pavieniai konstruotojai, bet ir darželiai, mokyklos, konstruotojų klubai ir net „Robotikos akademijos“ jaunieji dalyviai. Geriausiems iš pačių geriausių išrinkti buvo sudaryta komisija iš Telšių kultūros centro darbuotojų ir partnerių „Robotikos akademija“ atstovų. Komisija atsižvelgė į kūrybišką darbo pateikimą, originalumą, įdirbį, išbaigtumą, atitiktį temai ir žiūrovų balsus (paspaudimus PATINKA „Facebook“ puslapyje).
Susumavus bendrus komisijos ir žiūrovų balsus, išaiškinti laimėtojai. „Labai džiaugiuosi, kad mūsų inicijuotas robotikos konkursas tapo ne tik rajoniniu, bet ir respublikiniu. Sulaukta vaikų darbų iš Telšių, Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir kitų šalies miestų. Nepaprastai sužavėjo vaikų kūrybiškumas, atsakingas požiūris į konkursą ir gebėjimas suderinti vaikišką (nors gal net ir ne visai vaikišką) žaidimą su jautriais ir įsimintinais įvykiais šaliai. Viliamės, kad toks konkursas tapo puikia edukacine priemone susipažinti su šalies istorija. Ir ne tik! Tikiu, kad šis konkursas suartino šeimas, pakvietė drauge kurti ir į procesą įtraukė vaikus, tėčius, mamas, brolius, seseris ir senelius“,— sakė Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas.
Specialusis prizas įteiktas konstruotojui Povilui Telpuk. Jo atsiųstose nuotraukose matytas Vilniaus TV bokštas neprilygo nė vieno konstruotojo atsiųstam kūriniui, mat šis kūrinys — atkurtas tobulas tikrojo TV bokšto prototipas, kurio mastelis 1:200. Pastatyto bokšto aukštis: 163 cm, svoris 8 kg. Sunaudota daugiau nei 3000 detalių. I vietą laimėjo Karolis Misevičius (10 m.). Jo pastatyto bokšto aukštis — 70 cm. Konstruotojui pavyko padaryti taip, kad bokšto aikštelė suktųsi. II vieta atiteko Tautei Kačinskaitei (11 m.) ir Tajui Jackai (8 m.), III vieta skirta Arui Skirmontui. Be šių apdovanojimų dar įsteigti specialieji prizai Adomui Noreikai (7 m.), Gustei Komžaitei (9 m.), Domui Girdvainiui (4 m.).
Spektaklis „Vaižgantas“
Modernėjanti Lietuva — tautiškumo, nepriklausomo valstybingumo, etninės kultūros puoselėjimo vienovė, ugdant pilietišką tautą. Tautą, kuri auga iš gimtosios žemės ir istorijos, Tautą, kuri atsiskleidžia kalba, kūryba bei darniais tarpusavio santykiais. Patriotiškumo dvasiai stiprinti ir pilietiškumui ugdyti, Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo iniciatyva, Telšių Žemaitės dramos teatras žiūrovams padovanojo spektaklį „Vaižgantas“ pagal K.Ostrausko pjesę (rež. Donatas Žilinskas), kurį žiūrėti galėjo socialiniame tinkle „Youtube“.

Tripalvis bokštas
Lyg vyšnaitė ant torto Valstybės atkūrimo šventę papuošė trim spalvomis nušvitęs miesto simbolis — Turgaus aikštėje meškutės saugomas laikrodis. Geltonai, žaliai ir raudonai apšviestas bokštas džiugino praeivius, pravažiuojančius automobiliais ir stiprino patriotiškumo bei meilės savo valstybei jausmą. (Telšių kultūros centro inf.)

1 komentaras

  1. Telšius papuošė trispalvis priešgaisrinis hidrantas. Komuniagos galvoja, kad iš raudonos spalvos padarys trispalvį.

Daugiau nekomentuojama.