„Telšių autobusų parkui“ paskirta bauda

Trys 210 tūkst. eurų „Telšių autobusų parkui“ kainavę autobusai dėl įstatymo pažeidimų papildomai dar kainavo 4 tūkst. 210 eurų.

Rašėme, kad UAB „Telšių autobusų parkas“ pirko nedidelius autobusus iš Šiaulių bendrovės. Pirkimas buvo apskųstas prokuratūrai, ši nusikalstamos veiklos neįžvelgė, bet kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama paaiškinimų. Savo ruožtu Viešųjų pirkimų tarnyba įžvelgė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus ir kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą dėl baudos skyrimo „Telšių autobusų parkui“. Kovo 18 dienos sprendimu, teismas baudą paskyrė.

Alvydas Ivoncius

Kaltino nesilaikius esminių principų
Viešųjų pirkimų tarnyba į Šiaulių apygardos teismą kreipėsi sausio 19 dieną. Ieškinyje Viešųjų pirkimų tarnyba naudojasi teise ginti viešąjį interesą. Tarnyba atliko „Telšių autobusų parko“ surengto viešojo pirkimo konkurso „Naujų M2 klasės autobusų pirkimas lizingu“ ir šio pirkimo pagrindu su UAB „Ridvija“ sudarytos sutarties įvertinimą. Vertinimo išvadą Viešųjų pirkimų tarnyba parengė 2020 metų gegužės 8 dieną. Tačiau tik šiemet kreipėsi į teismą.
Viešųjų pirkimų tarnyba ieškinyje teigia, kad „Telšių autobusų parkas“ šiurkščiai pažeidė Viešųjų pirkimo įstatymo nuostatas: lygiateisiškumo, nediskriminavimo, proporcingumo, skaidrumo reikalavimus bei neužtikrino pirkimo tikslo siekimo.
„Telšių autobusų parkas“, vertindamas konkurse dalyvavusių tiekėjų pasiūlymus, techninėje specifikacijoje nusprendė pakeisti kai kuriuos reikalavimus. Pavyzdžiui, buvo pakeistos autobusų techninės charakteristikos, nebereikalauta, kad tiekėjas būtų oficialus gamintojo atstovas. Pakeitimai buvo svarbūs, bet padaryti jau paskelbus konkursą. Anot Viešųjų pirkimų tarnybos, pakeitimai būtų leidę konkurse dalyvauti ir kitiems tiekėjams, jei tokie reikalavimai būtų buvę nustatyti iš pat pradžių. Todėl „Telšių autobusų parkas“ privalėjo nutraukti konkursą, jei nusprendė iš esmės keisti techninės specifikacijos reikalavimus.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 36 (10348)

2 komentarai

  1. Manau, kad iš otkato nuo firmos-tarpininkės susimokėjus baudą, vis tiek šis tas liks. Žodžiu, viskas puiku.

Daugiau nekomentuojama.