Klebonui prireikė parapijos namų su penkių kambarių butu

Taip atrodytų A.Žebrausko projektuojami parapijos namai iš pietryčių pusės.

Savivaldybės tarybos nariams pateiktame 2023 metų biudžete numatoma skirti 200 tūkst. eurų parapijoms. Iš jų 70 tūkst. eurų Telšių, 30 tūkst. eurų – rajono parapijoms ir 100 tūkst. eurų – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos namams statyti.

Alvydas Ivoncius

Butas bus net su dviem balkonais
100 tūkst. eurų skyrimas parapijoms – ne naujiena. Panašios sumos joms iš rajono biudžeto skiriamos kasmet. O štai pinigai parapijos namams statyti – nėra eilinis skyrimas.
Vadinamosios Mažosios bažnytėlės šventoriuje vietoje pagalbinio pastato ketinama statyti parapijos namus. Klebonas Juozas Šiurys 2022 metų spalio 20 dieną kreipėsi į merą, Savivaldybės administracijos direktorių, Savivaldybės tarybą, prašydamas 20 procentų lėšų prisidėti prie parapijos namų statybos. Visa statyba kainuotų 950 tūkst. eurų. Taigi iš Savivaldybės prašoma apie 200 tūkst. eurų.
J.Šiurio teigimu, parapijoje gyvena apie 12 tūkst. žmonių. Veikia įvairios grupelės, vaikai ruošiami pirmajai komunijai, jaunavedžiai – santuokai, organizuojamos edukacinės stovyklos. Tokiai veiklai trūksta patalpų. Jų daugiau reikėtų ir bažnytiniams reikmenims laikyti.
Parapijos namai būtų su mansarda ir rūsiais. Rūsiuose būtų patalpos bažnyčios inventoriui, tualetai vyrams ir moterims. Pirmame aukšte – 50 vietų salė, vėl tualetai vyrams ir moterims, pagalbinė patalpa, terasa.
O štai mansardoje numatomas „krikščioniškai kuklus“ net penkerių kambarių butas. Kam tokio dydžio būsto reikia parapijos klebonui? Nei žmona, nei vaikai… Be to, butas bus su balkonais pietiniame ir vakariniame fasaduose.
Bendras plotas sudarytų 462 kvadratinius metrus.
Projektą rengia Savivaldybės tarybos narys, architektas Algirdas Žebrauskas.

Kai kur švietimo įstaigose – vargani vaizdeliai
Kaip minėjome, 100 tūkst. eurų skyrimas jau yra įtrauktas į šių metų rajono biudžetą. Jis kol kas dar nepriimtas.

Pinigų skyrimas parapijos namams kelia įvairių nuomonių. Vieni kalbinti telšiškiai energingai piktinosi esą „kunigėliams turtų dar per maža“, kiti gūžčiojo pečiais, treti neturėjo nuomonės. Ir tik vienas kitas pakalbintas pritarė, kad reikėtų pinigų skirti.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 7)

 

7 Komentarai

  1. Aha, tie 5 miegamieji tai nekaip žiūrisi. Jei jau statys, jei jau projektuos, tai įvairiom organizacijom patalpas teirengia. Klebonas juk turi gyvenamas patalpas netoli bažnyčios. O šiaip kunigai gali gyventi seminarijoje, juk ten toks pastatas tuščias stovi, šildomas, pasidomėti, kiek tūkstančių per mėnesį šildymas kainuoja. Nesvarbu, kad tai jau kitos parapijos teritorija, tie patys katalikai, galėtų susitarti.

      • Kad tą architektą jau „užneša” ant kiekvieno posūkio. Stiklainis ežero prieplaukoje akis bado. Pametė dvi lego kalades, pristiklino iš visų pusių – galės kepti vasarą kaip blynai. Ant Vilniaus kalno vėl aferą daro kartu su klebonu. Čia ir kleboną taip „užnešė” ant posūkio, kad vargu ar išikapstys su tokia didele kvailyste. Savivaliauja ponai kaip reikiant. Ir galo nematyti.

  2. Nemanau, kad nereikia parapijos namų, jie tiesiog yra būtini, nes kiek visokių iniciatyvų yra šioje parapijoje, bet įvairiems susiėjimams, užsiėmimams dažnai trūksta vietos. Dėl buto ir dar 5 kambarių, ar žinomą kiek tokioje aktyvioje parapijoje atsilanko svečių dvasiškių; kunigų, vienuolių ir šiaip pasauliečių, kuriuos būtina priimti, užimti, suteikti galimybę pernakvoti ir t.t. ir pan. Taigi stebint Jūsų kleboną prelatą J. Šiurį kartais apima pavydas jo įvairioms veiklom, iniciatyvoms, kai tuo tarpu kitiems kunigams niekas niekada nerūpi. Yra tokių kurie per savaite laiko tik vienas mišias (su parapija) beveik tuščioje bažnyčioje ir tai susisuka per pusvalanduką.

  3. Mažai kas prieštarauja – tegu stato tuos parapijos namus, tik vieta parinkta nei šis, nei tas. Atrodo, kad žmonės pritartų netgi šiais netikrumo laikais, bet kitoje gatvės pusėje, kur seniau tie parapijos namai ir buvo. Statyti šalia bažnytėlės būtų nelaimė ir nusikaltimas visomis prasmėmis. Pasiūlykit architektui ir klebonui, kad užliptų ant Zakso kalno ir pažvelgtų iš tolo, kaip atrodys tas didžiulis pastatas, keliantis daug pagrįstų abejonių. Juk nėra visiški tuščiagalviai. Gal tuomet juos aplankys nušvitimas, dabar tiesiog plaukia pasroviui ir ruošiasi daryti tai, kas prieštarauja sveikam protui.

  4. Čia visai ne tame esmė ką kur stato. Čia kalbama už kokius pinigus tai daroma. Bažnyčios juk nepriklauso valstybinėms įstaigoms, jos yra privatus sektorius, gyvenantis iš aukų. O paremti prašo Savivaldybės, kuri turėtų pirmoje eilėje rūpintis valdiškomis įstaigomis, vaikais. Kažin, kas būtų, jei kiekviena bažnyčia imtų prašyti Savivaldybės pagalbos. Vienos skursta, o kitos, įjungę durnių, varo atiminėti pinigus iš vaikų, mokyklų, darželių. O Tarybos nariai, matyt, nesuvokia, už ką pasirašinėja… Jie taip ale gerus darbus daro 😀 Ar aš čia kažką ne taip suprantu?

Komentarai nepriimami.