Mušė, grasino nužudyti ir dar vogė

Savo energingais, bet nusikalstamais veiksmais telšiškis A.M. nusipelnė kalėjimo dviem metams ir dviem mėnesiams. Praėjusių metų rugsėjo mėnesį A.M., būdamas girtas, sumušė savo sugyventinę R.B.

Ištempė iš lovos ir sumušė
Moteris aiškino, kad sugyventinis pasiėmė jai priklausančius 50 eurų, dėl to jiedu susipyko. Nors ir prašė grąžinti pinigus, A.M. trenkė durimis ir kažkur išėjo. O ji vėliau nuėjo miegoti. Paskui pajudinta A.M. prabudo, paprašė, kad šis atstotų ir leistų miegoti. Įkaušusiam vyrui tai nepatiko. Jis moterį ištempė iš lovos ir numetė ant grindų. To buvo per maža: A.M. keikdamasis moterį spardė. Išsprūdusi iš mušeikos moteris išbėgo į buto koridorių, A.M. sugriebė ją ir pastūmė, o paskui nieko nesakęs kažkur išėjo.
Moteris išsikvietė policiją. Pareigūnai ją ir netrukus grįžusį A.M. apklausė. Siautėjusį vyrą išsivežė į policiją. Moteris į ligoninę vykti atsisakė, bet kitą dieną, labai skaudant žandikauliui, pati medikus išsikvietė. Priėmimo skyriuje gydytojas nustatė žandikaulio lūžį.

Grasino girdint policininkams
Su smurtavusiu A.M. moteris išsiskyrė. Vyras buvo įpareigotas prie moters nesiartinti arčiau penkiasdešimties metrų. Tačiau praėjus vos kelioms savaitėms po sumušimo moteris parsinešusi malkų išgirdo, kad kažkas krabžda prie durų, kurios buvo neužrakintos. Pravėrusi duris, R.B. išvydo buvusį sugyventinį, nenorėjo jo įleisti. Tačiau vyras įsiveržė jėga kartu su dar dviem kitais „draugeliais“. Ir su jais svetainėje kibo girtauti.
Moteris išbėgusi į lauką išsikvietė policininkus. Šiems pareikalavus, kad vyras paliktų butą, A.M. ėmė elgtis dar agresyviau, moteriai grasino „Aš tave papjausiu, supjaustysiu gabaliukais, padegsiu“.
Policininkams A.M. aiškino neva buvusi sugyventinė gyvena jo namuose, kuriuos jam nupirko sesuo. Esą šiuose namuose R.B. neturi teisės būti. Iš policininkų daryto vaizdo įrašo matosi, kad A.M. nesitvardė net pareigūnų akivaizdoje ir liejo savo įtūžį, prisodrintą keiksmažodžių ir grasinimų. Jis grasino ją išprievartauti, sušaudyti, sudeginti. Gal vyras nežinojo, kad bet koks bendravimas su policininkais įrašomas net tik garso, bet ir vaizdo priemonėmis. Kaip bebūtų, jis savo įtūžiu įrodė, kad grasino moterį nužudyti.

Bandė vogti gudraudamas
Smurtas ir grasinimai nužudyti – baudžiamosios veikos. Kol vyko ikiteisminiai tyrimai, A.M. praėjusių metų lapkričio mėnesį sumanė apvogti Gedimino gatvėje esantį „Norfos“ prekybos centrą.
Regis, telšiškis jau buvo susikūręs vagiliavimo prekybos centruose būdą. Jis į pirkinių krepšelį įsidėjo dvejas poras vyriškų batų, du vienetus vyriškų kvepalų, kavos bei duonos. Krepšelį paliko prie vartelių netoli įėjimo nuo Respublikos gatvės. Tuomet grįžo į prekybos salę, tuščiomis išėjo pro kasą. Nukeliavo prie vartelių ir pasiėmė prekes. Bet tuo pat metu už rankos nutvėrė apsaugos darbuotojas. Jis jau anksčiau kruopščiai stebėjo, ką A.M. veikia prekybos salėje, nes, pasirodo, vyras jau buvo žinomas kaip vagis.
A.M. aiškino esą jam reikėjo pinigų. Pavogtas prekes ketino kam nors parduoti Autobusų stotyje.
Telšiškis anksčiau tris kartus buvo baustas administracine tvarka. Gal už vagiliavimą. Mat sulaikytas „Norfos“ prekybos centre prisipažino „apsiskaičiavęs“ ir įsidėjęs prekių daugiau kaip už 150 eurų. Vyras žinojo iki kokios sumos galima vogti, nerizikuojant patekti į „cypę“.
Jis buvo teistas už nusikalstamas veikas nuosavybei ir nusikaltimą žmogaus sveikatai, bausmę baigė atlikti 2021 metų kovo mėnesį. Teistumas dar nebuvo išnykęs, kai padarė naujus nusikaltimus. Todėl Telšių apylinkės teismo Telšių rūmai už buvusios sugyventinės sumušimą, grasinimą ją nužudyti bei vagystę iš prekybos centro nuteisė A.M. dviem metams ir dviem mėnesiams laisvės atėmimo.