Įdomybės apie americano kavą

Jei esate kavos mėgėjas, tikriausiai žinote, kad yra daugybė skirtingų jos rūšių ir paruošimo būdų. Vienas iš populiariausių ir paprasčiausių gėrimų yra americano, kuris susideda iš esencijos ir karšto vandens. Bet ar žinote, kaip atsirado šis gėrimas ir kuo jis skiriasi nuo kitų kavos tipų?

Americano atsiradimo istorija – daug gilesnė nei manote

Americano istorija siekia II pasaulinį karą. Pasak legendos, šis gėrimas buvo išrastas Amerikos karių, kurie buvo dislokuoti Italijoje. Jie nesiryžo gerti stiprios ir mažame puodelyje pateikiamo gėrimo, todėl pradėjo skiesti ją karštu vandeniu, kad padarytų panašesnę į gimtinėje geriamą lašinamą kavą. Italai pastebėjo šią praktiką ir pradėjo vadinti šį praskiestą gėrimą „caffè americano”, t. y. amerikietiška kava.

Americano kava nuo lašinamos skiriasi ne tik vandens ir ekstrakto santykiu, bet ir skonio ir aromato požiūriu. Kadangi šis gėrimas yra pagamintas iš esencijos, jis turi stipresnį ir ryškesnį skonį nei lašinama kava, kurios skonis priklauso nuo vandens temperatūros ir srauto greičio, kuris pereina per maltas pupeles. Be to, ši kava turi daugiau kreminio sluoksnio ant viršaus, kuris suteikia šiam gėrimui papildomos tekstūros ir aromato.

Amerikano yra lengvai pritaikoma individualiems poreikiams ir skoniui

Galite pasirinkti kiek ekstrakto norite naudoti savo gėrime – vieną ar du šaukštus ar puodelius, ir taip nustatyti jo stiprumą ir kofeino kiekį. Taip pat galite reguliuoti vandens kiekį ir temperatūrą pagal savo nuotaiką ir orus. Jei norite atvėsinti savo gėrimą, galite naudoti šaltą vandenį vietoje karšto ir tokiu būdu gausite vadinamąjį šaltąjį amerciano (angl. „iced americano“). Na, o jei norite pridėti šiek tiek saldumo ar kreminės tekstūros, galite įpilti pieno arba grietinėlės ir truputį cukraus ar medaus.

Šis gėrimas yra lengvai paruošiamas namuose

Viskas, ko jums reikia, tai – maltų pupelių, karšto vandens ir didelio puodelio. Jei naudojate kavos aparatą, tiesiog supilkite ekstraktą į puodelį, o tada leiskite karštą vandenį iš aparato tol, kol užpildysite jį iki galo. Jei naudojate tik puodelį, tiesiog užvirinkite vandenį ir supilkite jį ant ekstrakto, kurį gavote rankiniu būdu lašindami vandenį per sumaltas pupeles. Galite naudoti bet kokias pupeles, kurios jums patinka, bet geriausia yra rinktis tamsiai skrudintas arabikos ir robustos mišinio variacijas, kurios suteiks jūsų kavai stiprumo ir tolygaus balanso.

Kokią įtaką americano kava daro jūsų sveikatai?

Ši kava taip pat gali pagerinti smegenų veiklą, padidinti dėmesį ir užtikrinti geresnę koncentraciją, sumažinti nuovargį ir padėti išvengti nerimo ar kitų su psichika susijusių simptomų. Apskritai kalbant, ji gali padėti sustiprinti atmintį ir mokymosi gebėjimus. Be to, ji gali padėti numesti svorio, nes skatina medžiagų apykaitos greitėjimą kartu padedant deginti susikaupusius riebalus. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriate ir ką į ją dedate. Rekomenduojama gerti ne daugiau kaip keturis puodelius per dieną ir vengti didelio cukraus ir pieno kiekio.

Kaip matote, americano kava turi savo istoriją, savitumą ir duoda nemažai naudos sveikatos požiūriu. Jei dar nesate išbandę šio gėrimo, tai galbūt dabar yra tinkamas laikas tai padaryti. Kiekvienas receptas yra išskirtinis, tad turėkite galvoje, kad ne visi šio tipo gėrimai bus tinkami pagal jūsų skonį. Svarbiausia yra laikytis rekomenduojamų paros normų, įskaitant priedus, kurie organizmui gali daryti kiek kitokią įtaką. Jeigu jau domitės šios kavos privalumais, rekomenduojame kruopščiau pasidomėti receptuose naudojamų priedų įtaka žmogaus sveikatai, nes ji gali būti visiškai kitokia, ypač kai kalbame apie perteklinį vartojimą.

1 Komentaras

  1. Nėra nieko geriau, nei mėgautis skania American kava vietovėse, kur atsiveria nepaprastas kraštovaizdis

Komentarai nepriimami.