„Čiučiuruks“ mini 35-erių metų kūrybinės veiklos jubiliejų

Telšių Žemaitės dramos teatro salėje suskambo jubiliejinis koncertas – Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ švenčia 35-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį. Tai ne tik laikas džiaugtis pasiekimais, bet ir akimirka atminčiai, bei naujų svajonių kėlimui.
Šie jubiliejiniai prasmingi metai kupini įvairiausių veiklų. Kovo mėnesį ansamblis atstovavo Lietuvai tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje „I Bambini del Mondo“ Sicilijoje, kur jų talentas sužavėjo auditoriją. Nauji iššūkiai ir darbai tuo nesibaigia – visai netrukus prasidės video klipo filmavimas, tautinių kostiumų fotosesija, atvirlaiškio-atviruko leidybos darbai. Birželio mėnesį ansamblio nariai išskubės į 27-ąjį tarptautinį folkloro festivalį Čekijoje, demonstruodami ne tik Lietuvos, bet ir savo talento tarptautinį lygį. Liepos mėnesį kolektyvas atstovaus Telšių miestui Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ folkloro dienos „Rasi rasoj rasi“ pagrindinėje programoje.
Šis jubiliejus buvo ne tik proga paminėti šią gražią sukaktį, bet ir suburti talentus iš skirtingų kartų ir miestų. Šventiniame koncerte dalyvavo Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos folkloro ansamblis „Gilė“, atliekantis tradicinę muziką šiuolaikiškai. Drauge šie kolektyvai atliko kūrinius „Vo kur vedu esam“, „Šiun naktele“, „Du balonde“ ir kt.
Koncerto vedėja Alina Gintalienė pakerėjo auditoriją prisiminimais, atgaivindama senas istorijas ir kvietusi prisiminti, kaip ansamblis „Čiučiuruks“ žengė savo pirmuosius žingsnius. „Jei ne „Čiučiuruks“, nebūčiau sutikęs savo šokių partnerės, su kuria jau netrukus tapsime vyru ir žmona“,– prisimena vienas iš kolektyvo narių Šarūnas Rimkus. Šiluma ir bendrystė, kurią jaučia kiekvienas, prisideda prie ansamblio stiprybės ir ilgaamžiškumo.
Sveikinimo žodžius kolektyvui ir vadovei tarė Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, išreiškęs dėkingumą už unikalius pasirodymus, autentiškos žemaičių krašto muzikos saugojimą bei puoselėjamas etno kultūros tradicijas. Kolektyvą sveikino ir Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas, Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė, „Čiučiurukų“ tėveliai bei esami ir buvusieji kolektyvo nariai.
Kolektyvo vadovė Rita Macijauskienė dėkojo visiems buvusiems ir esamiems „Čiučiurukams“ už jų įdėtą darbą, už meilę folklorui, taip pat savo tėvams, kurie pastūmėjo ir padrąsino ją eiti šiuo keliu.
Šis jubiliejus yra puikus priminimas, kad kultūros paveldas gyvas ir toliau klesti. Linkime Telšių kultūros centro folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ ir toliau kurti, gyvuoti bei džiuginti savo muzika ir šokiais. (Telšių kultūros centro inf.)