Kai milijonai –„bele kam“, seniūnijose – problemų perteklius

Kol Savivaldybės taryba dosniai pinigus žarstė „bele kam“, o tiksliau – „kam reikia“, kol vietos politikai postringavo apie visokius „turizmus“, dėl kurių neva suklestės rajonas, taip atrodė kelias link bene pačio lankomiausio rajono turistinio objekto – Šatrijos kalno.

Savivaldybės tarybos nariai turėjo gerą progą įsitikinti, nepakildami iš savo persireikšmintų postų, kam pirmiausia reikėtų išleisti biudžeto pinigus. Ne privatiems kieno nors rūmams, ne pasiturintiems ūkininkams, kad tiems mažiau kainuotų melioracija. Ir ne kokioms nors neva „svarbioms“ reikmėms, už kurių kyšo privatūs interesai. Taigi Tarybos nariai gavo nemažai informacijos, ko pageidautų seniūnijos. Skirstant pinigus ar sudarant rajono biudžetą, šiuos pageidavimus Tarybos nariai privalėtų laikyti sau prieš akis. Deja, greičiausiai seniūnijų pageidavimai jiems, kaip sakoma, pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo. Siūlome skaitytojams paskaityti, kokios bėdos vargina mūsų seniūnijas. Ko pageidautų, Savivaldybės tarybai surašė patys seniūnai.

Alvydas Ivoncius

Degaičių seniūnija
Degaičių seniūnijos administracinis pastatas pastatytas 1982 metais, jis niekada nebuvo renovuotas. Išpuoselėto Degaičių dvaro sodybos parko viduryje pastatas atrodo siaubingai. Pastato sienos suskilinėjusios, visa šiluma išeina į lauką, pasibaigus šildymo sezonui pastato viduje yra šalta ir drėgna.
2022 metais buvo atlikta sporto salės šildymo sistemos renovacija, tačiau vis dar reikalinga viso pastato renovacija.
Seniūnijai būtinos vaizdo stebėjimo kameros viešųjų erdvių priežiūrai. Degaičių dvaro sodybos parke ir jo prieigose nuolat lankosi žmonės, jie atvyksta pasigrožėti parku, praleisti laisvalaikį, pasivaikščioti, taip pat vyksta šventinės fotosesijos, šventės. Tačiau ne visi lankytojai yra geranoriški, ne kartą parkas buvo nuniokotas, sulaužytas jo inventorius, prišiukšlinta.
Didžiausios seniūnijos problemos yra: ypatingai bloga seniūnijos kelių žvyro ir asfalto dangos būklė. Reikalinga skirti žymiai daugiau lėšų asfaltuotų gatvių priežiūrai ir remontui, keliams žvyruoti, greideriuoti, priežiūrai žiemos metu.
Visoje Degaičių seniūnijoje esančios lietaus nuotekų sistemos yra pasenusios ir nefunkcionuoja, todėl gyventojams nuolat apsemiami kiemai ir rūsiai. Būtina įrengti naujas lietaus nuotekų surinkimo sistemas.
Reikia tvarkyti seniūnijos gyvenviečių viešąsias erdves, jų priežiūrai trūksta darbo jėgos ir įrangos.
Degaičių seniūnijoje mažėja gyventojų, o ypač – jaunimo. Dėl bedarbystės jaunos šeimos emigruoja į užsienį, jaunimas išvyksta studijuoti į didžiuosius Lietuvos miestus, baigę studijas ten ir pasilieka. Kaimuose mažėja gimstamumas, didelis mirštamumas, lieka gyventi senyvo amžiaus žmonės. Kai kuriose šeimose vyrauja vieno iš tėvų, kartais ir abiejų, alkoholizmas, to rezultatas – vaikų nepriežiūra, auklėjimo stoka, skurdi buitis, socialinių įgūdžių trūkumas ir vengimas ieškotis darbo.

Gadūnavo seniūnija
Gerinant gyvenamosios aplinkos saugumą, patrauklumą ir kokybę, būtina sutvarkyti 400 metrų Gedrimų Sruojos gatvės apšvietimo liniją.
Gerinant susisiekimo infrastruktūrą, būtina pakloti ištisinę asfalto dangą Gedrimų Šermukšnių ir Buožėnų Sodų gatvėse.
Seniūnija pageidauja veikiančių Gadūnavo kapinių teritoriją aptverti nauja tvora, nes laiko ir korozijos paveiktoje tvoroje išsikraipė stulpeliai, atsivėrė skylės, pro kurias į kapinių teritoriją lenda laukiniai žvėreliai.
Komunalinio ūkio darbams atlikti reikalingas krovininis automobilis, nes turimas automobilis yra visiškai nusidėvėjęs, dažnai genda, todėl jo techninei priežiūrai ir tinkamai būklei palaikyti reikia daug lėšų.
Būtina naujai suformuotame kapinių plote pratęsti vandentiekio liniją.
Prasta vietinės reikšmės kelių būklė. Reikalinga daugiau lėšų gatvių asfalto duobėms taisyti, vietinės reikšmės keliams žvyruoti, kelkraščiams prižiūrėti, kelių su žvyro danga paaukštėjusiems kelkraščiams šalinti, pralaidoms įrengti.

Luokės seniūnija
Prasta seniūnijos kelių žvyro ir Luokės miestelio bei seniūnijos gyvenviečių asfalto danga. Reikia sutvarkyti kelią LK-124 link Šatrijos kalno; būtina žvyruoti kelius Kūlio Daubos, Kinčiulių kaimuose. Būtina asfaltuoti gatves Luokės miestelyje: Kalno (300 metrų), Beržų. (100 metrų), Naujosios skersgatvį (200 metrų), Viekšnalių gyvenvietėje – Žiograkalnio gatvę (540 metrų).
Būtina atnaujinti asfalto dangą Luokės miestelyje šių gatvių: Beržų (300 metrų), Sodų (261 metras); Viekšnalių gyvenvietėje – Bažnyčios (710 metrų), Spukaičių (560 metrų); Baltininkų gyvenvietėje – Baltininkų (900 metrų), Skliausčių (240 metrų), Dvaralio (430 metrų), Pavirvytės (240 metrų). Šias gatves netikslinga lopyti (yra labai duobėtos), reikalingas ištisinis asfaltavimas. Luokės Kuršėnų gatvėje reikia įrengti šaligatvį (500 metrų).

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 38; 39)

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.