Laiko ratas sugrąžino bendraminčius į Žemaitijos sostinę iš visos Lietuvos

Rugpjūčio 4 dieną VDA Telšių galerijoje įvyko paroda „Peržiūros“, subūrusi įvairiais metais Žemaitijos sostinėje taikomosios dailės paslapčių besimokiusius studentus.

Žydrūnė Kriūkaitė Juciuvienė
Vilniaus Dailės Akademijos Telšių fakulteto dėstytoja

Į jungtinę parodą nusprendė susiburti įvairiais metais Telšiuose taikomosios dailės paslapčių besimokiusių studentų būrys.
Telšių menininkų kalvė, kuri savo istoriją skaičiuoja nuo 1931 metų, ne kartą keitė pavadinimą (amatų, dailiųjų amatų, meno mokykla, taikomosios dailės technikumas, aukštesnioji taikomosios dailės mokykla, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas), tačiau visada išlaikydavo savo kryptį — išmokyti jaunus menininkus įvaldyti įvairias medžiagas (medį, metalą, akmenį, tekstilės pluoštus, plastiką) ir ugdyti gebėjimus įgyvendinti kūrybines idėjas savo rankomis. Taip pat daugeliui įsiminė ypatinga čia tvyrojusi smagi ir kūrybiška aura, nes mokytis susirinkdavo menininkai bendraminčiai iš visos Lietuvos.
Kodėl „Peržiūros“? Besimokant, sukurtų darbų peržiūros vykdavo dukart per metus. Visi „dailiokai“ („dailiuokā“ — taip telšiškiai praminė keistus studentus) prisimena karštligišką bruzdesį, sukildavusį prieš peržiūras, kai darbas vykdavo net naktimis ir visi taisydavo nebaigtus projektus. Todėl simboliška taip pavadinti parodą, kai peržiūrimi prabėgusių metų darbai, pasveriami prisiminimai ir vėl grįžtama laiko ratu.
Atidarymo dieną VDA Telšių Parodų salėje dar niekad nebuvo taip sausakimša. Į parodos atidarymą sugužėjo „dailiokai“ iš visos Lietuvos. Susitiko buvę studentai, kurie mokėsi ir prieš 40 metų, ir tik šiemet baigę studijas. Smagu buvo prisiminti studijų metų sunkumus ir linksmybes, pagerbti buvusius dėstytojus (atvyko jau nebedėstantys dėstytojai Adelė Zinkevičiūtė, Jonas Valiukonis ir tebedirbantys pedagoginį darbą — prof. Romualdas Inčirauskas, prof. Zita Inčirauskienė, prof. Petras Gintalas, prof. Osvaldas Neniškis ir kiti).
Aptarta, kad tokios parodos galėtų tapti kasmetinėmis „Peržiūromis“. Paroda veiks iki rugsėjo 1 dienos VDA Telšių galerijoje, Kęstučio g.3

1 komentaras

Daugiau nekomentuojama.