Senos įtartinų pardavimų ir pirkimų schemos

Savivaldybės administracija pasišovė privatizuoti miesto centre esantį būstą, kaip „netinkamą naudoti“.

Šiame straipsnyje grįžkime prie būsto Turgaus aikštėje 8-7 privatizavimo ir ankstesnės Savivaldybės praktikos,— „Telšių autobusų parko“ nekilnojamojo turto pardavimo Luokės gatvėje. Tai, primename, įvyko 2013 metais. Tačiau, kaip matysite, tarp būsto Turgaus aikštėje ir „Telšių autobusų parko“ turto pardavimo esama nemažai bendro ir, deja, įtartino.

Alvydas Ivoncius

Keisti valdininkų argumentai
Antikorupcijos komisijos posėdyje Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Birutė Každailevičiūtė aiškino, kad Savivaldybei priklausantis būstas Turgaus aikštėje yra nebetinkamas naudoti. Žinoma, raštu joks dokumentas komisijai nebuvo pateiktas. Atėjo kažkas, apžiūrėjo ir nutarė: nebetinkamas naudoti. O kodėl? B.Každailevičiūtė, matyt, kad komisijos nariams nekiltų abejonių, dar pareiškė esą šio būsto neapsimoka remontuoti. Klausimas: jei neapsimoka, tai koks kvailelis jį pirks? Negi grėsmingai suskeldėję namo pamatai, griūva sienos ir stogas? Atrodo, kad ne.
2013 metais Savivaldybės tarybai buvo pakištas sprendimas privatizuoti „Telšių autobusų parko“ nekilnojamąjį turtą Luokės gatvėje. Tarybos sprendime buvo įrašyta, kad turtas „nebenaudojamas“. O šis turtas buvo visa įmonės gamybinė bazė. „Kalvotajai Žemaitijai“ parašius, kad įmonė turtu naudojosi, rajono vadai išsisuko: sprendime įsivėlė „techninė klaida“. Jie daug savo įtartinų reikalų, kai šie būdavo išaiškinami, teisino „techninėmis klaidomis“. Pavyzdžiui, milijoninės vertės litais turistinio autobuso įsigijimo nuomos sutartis visa buvo įvardinta kaip „techninė klaida“. Kaip matote, „Telšių autobusų parko“ turtas buvo „nebenaudojamas“, o būstas Turgaus aikštėje neva yra „nebetinkamas naudoti“ ir net remontuoti neapsimoka.

Aukciono nebeprireikė
Kai buvo nutarta privatizuoti „Telšių autobusų parko“ turtą, aiškinta neva bus skelbiamas aukcionas. O paskui staiga pareikšta: aukciono skelbti negalima, mat, vėl dėl „techninės klaidos“ nepastabėta, kad esama bendrasavininkio. „Kalvotajai Žemaitijai“ išsiaiškinus, kad verslininkas nebuvo viso įmonės turto bendrasavininkis, rajono ir „Telšių autobusų parko“ vadovai sučiulbėjo: Turto fondas neleidžia „Telšių autobusų parko“ turto Luokės gatvėje skaidyti dalimis, todėl jį visą reikia pirmiausia pasiūlyti pirkti bendrasavininkiui. Paprašius pateikti Turto fondo raštą, vadai pareiškė, jog jis kažkur pradingo, o galiausiai ėmė tikinti, jog buvo „konsultuotasi žodžiu“. Ir be šio atvejo, „Telšių autobusų parko“ privatizavimą lydėjo melo virtinė. Pavyzdžiui, paklausėme, o kodėl verslininkas, parduodamas 2012 metais savo dalis prekybininkams, jų nesiūlė pirkti bendrasavininkiui „Telšių autobusų parkui“? Vėl girdėjome: siūlė, bet raštas kažkur pradingo, o paskui prisiminė: nepradingo, siūlyta pirkti žodžiu, ir mūsų veikėjai žodžiu atsisakė tai padaryti.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ Nr. 77 (10189)

1 Komentaras

  1. Taip, tai Telšių rajono gyventojų išrinkta valdzia. Kokie gyventojai, tokius ir atstovus išsirinko. Tegul džiaugiasi dabar.

Komentarai nepriimami.