Seniūnų pasitarime: apie kelius, vandenį ir vagystes

Praėjusią savaitę įvykusiame Telšių rajono seniūnų pasitarime svarstyti ūkiniai klausimai. Tokius gamybinius pasitarimus Telšių rajono administracijos direktorius Saulius Urbonas, jo pavaduotojai Kęstutis Gusarovas ir Kęstutis Anglickas organizuoja kiekvieną mėnesį, o prireikus — ir dažniau.

Danutė Jackutė

Norėtų susitikti su vadovais

Gadūnavo seniūnė Inesa Kęsminienė išsakė Buožėnų ir Gedrimų gyventojų nusiskundimus dėl nekokybiško geriamojo vandens. Ji prašė, kad UAB „Telšių vandenys“ atstovai surengtų susitikimą su šių kaimų gyventojais, informuotų apie planuojamus darbus vandens kokybei gerinti, atsakytų į juos dominančius klausimus.
Prasidedant rudeniui ir lietingajam periodui, visada atsiranda kelių tvarkymo problemos. Priekaištų Telšių regiono keliams turi Telšių seniūnas Kazys Lečkauskas ir Tryškių seniūnas Jonas Buivydas. Ne tik jie, bet ir seniūnai norėtų susitikti su įmonės direktoriumi, pateikti savo pastabas bei pasiūlymus, išklausyti kelininkų nuomonės ir rasti bendrus problemų sprendimus.
K.Gusarovas prašė seniūnų Telšių rajono saugaus eismo komisijai pateikti informaciją apie visų didžiųjų gyvenviečių kelio ženklus: nurodyti, kokie pastatyti ar reikalingi, kokių dar trūksta. Tokia informacija reikalinga dėl iškylančių ginčų.

Gera žinia
S.Urbonas informavo, kad kitų metų biudžete ketinama numatyti lėšas Telšių kapinėse statyti kolumbariumą. Toks statinys jau yra kaimyninio rajono Kelmės kapinėse (statinį, kurio vertė per 78 tūkst. eurų, pernai prieš Vėlines baigė įrengti UAB „Telšių gelžbetonis“, — Red.).

Nerimauja dėl vagysčių
Varnių seniūnui Rolandui Bružui didelį nerimą kelia vagystės. Pastaruoju metu seniūnijoje ilgapirščiai apšvarino gyventojus net keturis kartus. Apmaudu, kad nė vienas atvejis neišaiškintas. Paskutinė vagystė įvyko prie Pavandenės kapinių, kur išplėštas automobilis, paimtos banko kortelės ir net išgryninti pinigai. Kadangi prie bankomatų veikia kameros, tad seniūnui nesuprantama, kaip policija šių vagišių negalėjo išaiškinti.
Administracijos direktorius S.Urbonas teigė, jog kalbėjosi su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Remigijumi Rudminu ir  jis informavo, jog mažins administracijoje dirbančių, o padidins patruliuojančių policininkų skaičių, todėl situacija turėtų pasikeisti.

Dujotiekis sugadino kelius
Kaimo kelių temą tęsė Upynos, Žarėnų ir Viešvėnų seniūnai. Kadangi per jų vadovaujamas teritorijas baigiamas tiesti magistralinis dujotiekis Klaipėda-Kuršėnai, kurio darbus atlieka KDS grupės įmonė AB „Kauno dujotiekio statyba“, gyventojams nerimą kelia važinėjant galingai technikai sugadinta kelių danga. Pasak seniūnų, šiuo metu keliai pravažiuojami, kai kurie, prasidėjus mokslo metams, kad galėtų saugiau važiuoti mokyklinis autobusas, nugreideriuoti. Tačiau prasidėjus rudens lietums, keliais neįvažiuos joks transportas, todėl jau dabar reikėtų juos žvyruoti. Seniūnai siūlė, kol dujų trasos tiesėjai nebaigė darbų, reikalauti, kad jie ištaisytų paliktą broką — sugadintus keliukus. Beje, magistralinis dujotiekis Klaipėda-Kuršėnai turėtų būti baigtas iki spalio pradžios.

Seniūnų prašymai
Gadūnavo seniūnė I.Kęsminienė prašė direktoriaus, kad tarpininkautų formuojant Buožėnuose tris sklypus. Pastaruosius įsigytų norintys pirkėjai ir nereikėtų rūpintis teritorijos priežiūra.
Ryškėnų seniūnė Gražina Sukurienė domėjosi likusių laisvų Lauko Sodos pradinės mokyklos patalpų likimu. Kadangi tame pastate įsikūrusi Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Lauko Sodos filialas, yra bendruomenės namai ir šarvojimo salė, todėl reikia rūpintis pastato šildymu. Kol veikė pradinė mokykla, buvo katilinė, kurioje dirbo kūrikai. Seniūnė klausė, kaip dabar spręsis ši problema.

Ragino ruoštis Didžiajam turgui
Administracijos direktorius informavo, kad spalio 3 dieną Telšiuose vyks Didysis turgus, kuriame dalyvaus rajono žemdirbiai, prisistatys seniūnijos. Direktorius rekomendavo kiekvienai jų, rengiant spalvingus rudens gėrybių kiemelius, akcentuoti tautinį paveldą, be to, įtraukti pagyvenusius žmones ir jaunimą. Anot jo, tai būtų įžanga į kitus metus, kai Telšiai taps Lietuvos kultūros sostine.
Pasitarime seniūnai svarstė inventoriaus įsigijimo, socialinių būsto sutvarkymo, žydų kapinių priežiūros ir paveldosaugos, želdinių genėjimo ir kitus ūkinius klausimus.