Miesto želdynai verčia nerimauti

„Žaliuojančius kerta, o nudžiūvusius, nusususius laiko. Kas čia per dyvai?“,— klausė laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ skaitytojas, prašydamas miesto valdžios ar atsakingų specialistų pasiteirauti, kodėl pjaunami vešlūs žaliuojantys medžiai (jis kaip pavyzdį nurodė didžiulį beržą ant Insulos kalvos), kai tuo pat metu Masčio paežerėje vos ne kas žingsnis akis bado nudžiūvę ar labai jau vargingaiatrodantys želdiniai.

Lina Dijokienė

Norėdami įsitikinti, ar telšiškio klausime nėra netiesos, perėjome nedidelę atkarpą gražiosios Masčio pakrantės — ten, kur paprastai ir miestelėnai mėgsta pasivaikščioti, ir savo svečius mielai nusiveda miesto grožiu pasigirti. Teko pripažinti, kad skaitytojas buvo teisus — vos keli šimtai metrų pakrantės, o ir nudžiūvusių, ir pageltusių, ir akivaizdžiai nesveikuojančių jaunų medelių apstu. Į klausimą, kas nutiko tiems jauniems, kai kuriems ir visai neseniai atsodintiems medeliams, sutiko atsakyti Telšių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas.
„Atsakydamas į piliečio teiginį dėl žaliuojančio beržo ant Insulos kalvos, informuoju, kad dendrologinių tyrimų metu buvo nustatyta, kad minėtas beržas gali būti labai pavojingas žmonėms, eismui ir turtui. Priežastis — džiūstanti viršūnė rodė labai blogą šaknų būklę. Nė vienas medis Telšių mieste nėra šalinamas be reikalo. Dėl želdinių būklės Masčio pakrantėje — kai kurie sodinukai neprigijo dėl gamtinių sąlygų, didžioji dalis sodinukų (ir iš tikrųjų gana atsparių rūšių) prieš keletą metų buvo pakartotinai persodinti ir vis tiek neprigijo, dėl senesnių želdinių paaiškinti greitai negalėčiau, turbūt pasikeitė drėgmės sąlygos (kai kurie beržai nudžiūvo dėl neaiškių aplinkybių, nors apie juos niekas nebuvo daroma). Šį rudenį visi nudžiūvę želdiniai bus pašalinti ir bus ieškoma galimybių vietoje jų pasodinti naujus, atsparesnius augalus, parenkant galbūt geresnes augimvietes“,—  teigė poskyrio vedėjas R.Račkauskas.

Nuotraukoje: Medkirčių sulaukė ne tik nesveikuojantis beržas ant Insulos kalvos. Rudeniop visi nudžiūvę miesto želdiniai bus pašalinti,— taip užtikrino Telšių rajono savivaldybės atstovas Raimondas Račkauskas.