Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų — dvi telšiškės

Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius.

„Labai smagu, kad didžioji Konstitucijos egzamino dalyvių dalis — moksleiviai ir studentai. Tikiu, kad jauni žmonės, visuomet entuziastingai dalyvaujantys Konstitucijos egzamine, po kelių ar keliolikos metų kurs Lietuvos ateitį. Gražesnę ateitį: be šešėlio, be korupcijos, be paprastų piliečių nusivylimo ir noro laimės ieškoti svetur. Džiaugiuosi, kad Konstitucijos egzamino dalyviai supranta, kad įgytos žinios praverčia ir kasdieniame gyvenime: ginant pažeistas teises ar demokratines vertybes, rūpinantis teisėtais interesais ar siekiant visuomenės gerovės“,— jaunų žmonių aktyvumu džiaugėsi teisingumo ministrė Milda Vainiutė.
Konstitucijos egzamino nugalėtojais paskelbti 32 Lietuvos gyventojai iš dešimties dalyvių grupių.
Šiemet egzaminą Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir vėl galėjo laikyti regos negalią turintys žmonės. Prezidentūroje taip pat buvo pasveikinti geriausiai šioje dalyvių grupėje pasirodę dalyviai.
Moksleiviai apdovanoti keturiose amžiaus kategorijose. Vyriausių mokinių — 11-12 klasių kategorijoje, 8-10 klasių kategorijoje ir 5-7 klasių mokinių grupėje, kurioje nugalėjo Justė Skukauskaitė iš Telšių „Ateities“ progimnazijos.
„Konstitucijos egzaminui ruošiausi labai kruopščiai: įdėmiai skaičiau Konstituciją, peržiūrėjau ankstesnių metų klausimus, tariausi su istorijos mokytoja. Nujautėme, kad reikėtų pasikartoti Lietuvos istoriją, nes artėja valstybės šimtmetis.
Kai sužinojau, kad patekau tarp nugalėtojų, negalėjau patikėti sėkme — laimėjau antrus metaus iš eilės. Netikėjau, kad taip būna! Labai džiaugiuosi!“ — pakiliomis emocijomis dalijosi laureatė J.Skukauskaitė.
Jauniausi egzamino dalyviai, 1-4 klasių mokiniai, varžėsi atlikdami kūrybinę užduotį tema „Konstitucija, Tavo gimtadienį švenčiu!“. Šioje grupėje laimėtoja tapo pirmokė Goda Dvarvietytė iš Nevarėnų pagrindinės mokyklos.
Konstitucijos egzaminą tradiciškai buvo galima laikyti ir internetu, naujienų portale DELFI. Čia dalyviams buvo numatytas tik vienas etapas, laureatais tapo geriausiai Konstitucijos žinias per trumpiausią laiką pademonstravę dalyviai.
Egzaminas buvo laikomas ir Lietuvos įkalinimo įstaigose. Šios kategorijos laureatams prizai įkalinimo vietose bus įteikti artimiausiu metu.
Geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikiusiems dalyviams įteikti diplomai, Prezidentės pasirašytos Konstitucijos, planšetės, el. knygų skaityklės ir partnerių dovanos. Konstitucijos egzamino laureatams skambėjo ir muzikinės dovanos — Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos jaunučių choro atliekamos dainos. Apdovanojimų ceremonijos dalyvius sveikino egzamino vertinimo komisijos pirmininkas, Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, naujienų portalo DELFI vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.