Prisimintas Laisvės ir Vienybės kelio 30-metis

Šventinį rugpjūčio 23-iosios rytą Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas kartu su Seimo nariu Valentinu Bukausku, Telšių rajono savivaldybės tarybos bei visuomenės nariais aplankė Baltijos keliui skirtą telšiškių pastatytą paminklinį akmenį Via Baltica kelio 17-ame kilometre.

Pro šalį trispalvėmis pasidabinę lekiantys automobiliai signalizavo, o jų keleiviai mojo ir lyg kartojo: „Mes ne tik esame, bet buvome ir būsime“.
Lygiai prieš 30 metų šioje vietoje meile tautai degančios širdys susikibusios už rankų sukūrė grandinę, kuri gyva ir dabar.
Tarp minėjimo dalyvių buvo ir ypatingas asmuo — Algimantas Lauraitis. Jis ne tik pats dalyvavo Baltijos kelyje, bet ir prie šio paminklinio akmens atvyksta visus 30 metų. Dėkodamas jam, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas įteikė Lietuvos Respublikos vėliavą, o A.Lauraitis pažadėjo, jei tik galės, būtinai atvyks čia ir kitąmet.
Kita ypatinga minėjimo dalyvė — Zofija Prišmaitienė. Tai moteris, kuri savo rankomis prisidėjo prie ant paminklinio akmens atgulusių raidžių kalimo. Su plazdančia trispalve rankose Z.Prišmaitienė pakvietė ir toliau telktis bendrystei, saugant tautos vienybę ir neleidžiant niekam jos sugriauti.
Tarp paminėjimo dalyvių ne vienas nubraukė simbolinę prisiminimų kupiną ašarą, dalinosi atmintyje išlikusiomis akimirkomis ir liaudies dainų akordų lydimi bei su pakilia nuotaika ir šypsenomis veiduose patraukė namų link, kur 18 val. Šv. Antano Paduviečio katedroje laukė šv. Mišios, o po jų — šventinis koncertas Katedros aikštėje.
Čia su trispalvėmis rankose Telšių Katedros aikštėje paminėta Baltijos kelio diena. „Paimkime už rankos šalia esantį ir akimirkai visi kartu sugrįžkime į 1989-ųjų rugpjūčio 23-iąją“— į susirinkusiuosius kreipėsi Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Šventinius pasirodymus dovanojo Telšių kultūros centro kolektyvo „Gramofonas“ vokalinė grupė ir solistai Ernesta Dargužienė, Gintaras Vaitkaitis, Jokūbas Juškevičius, Simona Spudytė. Renginio metu vienas iš Baltijos kelio organizavimo iniciatorių Juozas Butkevičius dalinosi savo tų dienų įspūdžiais. J.Butkevičius su šypsena teigė, kad pagrindinis atmintyje nuolatos iškylantis atsiminimas — susikabinimas už rankų, kuris tuomet leido visiems suprasti, kad Lietuva eis ten, kur norės eiti, ir tikrai nueis.
Baltijos kelio dalyvė Regina Chmieliauskienė koncerto metu pasidalino prisiminimais apie Baltijos kelyje vykusias mišias ir kvietė jaunąją kartą nepamiršti šių įvykių. „Kalbėkime apie juos ir vertinkime tai“,— sakė R.Chmieliauskienė.
Visų veidai tarsi kalbėjo: „Ir toliau išlikime stipri ir vieninga Tauta“. (Telšių rajono savivaldybės inf.)