Iki nuomos sutarties pabaigos liko pusmetis. Kokios miesto šilumos ūkio perspektyvos?

2000 metais Savivaldybė penkiolikai metų išnuomojo UAB „Litesko“ miesto šilumos ūkį. Nuo tada jis buvo tapęs politinių spekuliacijų objektu, bet Savivaldybė atsikratė galvos skausmo. O kitais metais baigiasi pratęstas dar dešimties metų laikotarpis ir vėl tenka priimti sprendimą, ką daryti.

Alvydas Ivoncius

Šilumos ūkį nuolat lydėjo politinės spekuliacijos
Pagal miesto šilumos ūkio nuomą būtų galima parašyti politinių spekuliacijų istoriją. Vos išnuomojus, į vietos valdžią ar Seimą besiveržiantys politikai uoliai įtikinėjo, kad esą tai ydingas sprendimas. Neva Savivaldybė pati galėjo valdyti miesto šilumos ūkį. Gal ir galėjo, bet klausti reikėjo ko kito – ar būtų sugebėjusi tai tinkamai daryti? Iki nuomos valdiškoje įmonėje „Telšių šilumos tinklai“ buvo baudžiamųjų bylų vertų epizodų, įmonė veikė nuostolingai ir žlugo. Kodėl kas nors būtų pasikeitę?
Išnuomojus šilumos ūkį, tebeliko ir valdiška įmonė „Telšių šilumos tinklai“. Jos direktoriaus pareigos buvo tapusios politinio grobio dalimi po kiekvienų rinkimų. Direktoriais tapdavo partijų statytiniai.
Vėliau aistros dėl miesto šilumos ūkio aprimo. Bet jos vėl įsiplieskė 2015 metais, baigiantis nuomos laikotarpiui.

Nesirengė susigrąžinti valdymo
Išsinuomodama Telšių šilumos ūkį, „Litesko“ įsipareigojo investuoti 20 milijonų litų. Sutarties galiojimas baigėsi 2015 metais, bet, pasirodo, Savivaldybė nebuvo pasirengusi perimti miesto šilumos ūkio. Viena vertus, būtų tekę „Litesko“ sumokėti šimtus tūkstančių eurų dar neatsipirkusių investicijų. Kita vertus – Savivaldybė nė neketino perimti miesto šilumos ūkio, kadangi tam reikalui net nekaupė pinigų.
2015 metais ir vėliau vyko aršios diskusijos dėl miesto šilumos ūkio perėmimo. Ir, kaip tyčia, tuo metu „Litesko“ neva „smaugė“ vieną privatų šilumos energijos gamintoją. Jam išsigelbėjimu buvo šilumos ūkio grąžinimas į Savivaldybės rankas, bent taip verslininkas manė, kadangi viešai piktinosi, kodėl Savivaldybė ketina pratęsti nuomos sutartį.

Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr. 89)

 

 

 

Būkite pirmas pakomentavęs

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.