Teismas įpareigojo Telšių rajono savivaldybės tarybos narį Algirdą Bacevičių grąžinti pinigus, kiti Tarybos nariai juos atidavė savo valia, o dėl trečių – atliekami ikiteisminiai tyrimai.
Rašėme, kad Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų atlikto tyrimo duomenimis, Telšių rajono tarybos nariui A. Bacevičiui 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiu nepagrįstai kompensuota 4 tūkst. 442 eurai Tarybos nario išlaidų. Prokurorai kreipėsi į Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus su ieškiniu, kuriuo iš politiko prašo priteisti minėtą sumą.
Alvydas Ivoncius
Priteisė sumokėti 4 tūkst. 442 eurus
Prokuroro ieškinyje teismui buvo nurodyta, kad nepagrįstai kompensuotos išlaidos už higienos priemonių, mobiliojo ryšio telefono, buitinių dujų įsigijimo, suvartotos elektros energijos, vizitinių kortelių gamybos, laikraščių prenumeratos įsigijimo bei skelbimų talpinimo spaudoje paslaugas. Tyrimo duomenimis, A. Bacevičius nepagrįstai išleido pinigus kanceliarinėms prekėms, degalams įsigyti. Tai patvirtinantys dokumentai neatitinka teisės aktų reikalavimų ir nėra galimybės nustatyti, ar visos Tarybos nario įsigytos kanceliarinės prekės buvo skirtos jo, kaip Tarybos nario, veiklai vykdyti.
Šį mėnesį Telšių apylinkės teismas išnagrinėjo Šiaulių apygardos prokuratūros ieškinį. Teismas nusprendė, kad A. Bacevičius į Savivaldybės biudžetą turi grąžinti 4 tūkst. 442 eurus, nes neva neįrodė, kad pinigus išleido pagal teisės aktus ir Tarybos nario pareigoms atlikti.
Į šią sumą patenka išlaidos kanceliarinėms prekėms, degalams. Teismas pabrėžė, kad A. Bacevičius teikė apmokėti degalų „čekiukus“ ir karantino metu, kai Tarybos posėdžiai vyko nuotoliniu būdu, draudžiami renginiai ir susirinkimai.
A.Bacevičius dėl Telšių apylinkės teismo sprendimo apeliacine tvarka ketina kreiptis į Šiaulių apygardos teismą.
Buvo susikūrę „atlyginimų“ mokėjimo sistemą
Primename, kad vadinamasis „čekiukų“ skandalas nuvilnijo per visas Lietuvos savivaldybes. Prokurorai iškėlė dešimtis baudžiamųjų bylų arba kreipėsi į teismus viešojo intereso gynimo tvarka, kad būtų iš savivaldybių tarybų narių priteisti nepagrįstai jiems išmokėti pinigai.
Kelis dešimtmečius Lietuvoje veikė įprasta praktika: savivaldybių tarybų nariams kiekvieną mėnesį buvo skiriama tam tikra pinigų suma neva jų, kaip tarybų narių, pareigoms atlikti. Kai kas pirkosi kanceliarines prekes, o dauguma pinigų išleista degalams įsigyti, tartum savivaldybių tarybų nariai kasdien būtų zuję po savo rajonus.
Visiems buvo aišku, kad tai tėra užslėpta atlyginimo forma, mokama sukčiaujant, apgaudinėjant save ir gyventojus.
Daugiau skaitykite „Kalvotojoje Žemaitijoje“ (Nr.93)