
Praėję metai buvo intensyvūs, kupini iššūkių, bet ir gausūs reikšmingų pasiekimų, kurie prisidėjo prie mūsų miesto ir rajono plėtros bei gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo. Kartu su koalicijos partneriais – Lietuvos socialdemokratų, Darbo partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijomis bei frakcija „Už Telšius“ – šiandien galime pasidžiaugti, kad sėkmingai įgyvendinome pernai užsibrėžtus tikslus, užbaigėme probleminius projektus, tokius kaip Meno mokyklos rekonstrukcija bei pradėjome ilgai lauktas Parko gatvės, Degaičiuose, ir Kauno gatvės, Telšiuose, rekonstrukcijas, kurios taps dar vienu žingsniu, kuriant patogesnę ir patrauklesnę aplinką.
Pernai suplanuotų darbų buvo išties daug. Tačiau tai, ką mes pradėsime šiemet – iki 2029 m. pakeis Telšių veidą iš esmės.
Švietimas
2024 m. daug investicijų sulaukė švietimo įstaigos. Vienas iš koalicijos programos tikslų – visu 100 proc. užtikrinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą rajono vaikams bei investuoti į švietimo infrastruktūrą ir modernias mokymosi priemones. Nuosekliai vykdytas mokyklų, darželių remontas ir renovacija. Pernai pradėtas ir šiemet bus tęsiamas projektas, kuriuo bus sutvarkytas „Atžalyno“ progimnazijos stadionas bei aplinka.
2024 metais švietimo įstaigų remonto darbams ir aplinkai kurti Telšių rajono savivaldybės biudžete buvo numatyta 710,8 tūkst. Eur. Investicijos į švietimo infrastruktūrą ir modernias mokymosi priemones, sąlygos vaikams, turintiems negalią ar kitų specialiųjų ugdymosi poreikių, dalyvauti neformaliojo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo veiklose yra vienas iš mano, kaip rajono vadovo ir koalicijos partnerių, prioritetinių sričių. Šiemet daug dėmesio skirta rajono švietimo įstaigoms remontuoti: buvo tvarkomos klasės, koridoriai, sanitariniai mazgai, keičiami langai, apšvietimas ir pan.
Trumpai apie darbus, kurie daugeliu atveju plika akimi nematomi, bet neatsiejamai svarbūs mūsų rajono vaikams:
* Atliktas klasių sienų, lubų, grindų remontas Telšių meno mokyklos Luokės skyriuje;
* Pakeista kabinetų grindų danga Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos I, II, III aukštuose, sutvarkyti I ir III aukšto sanitariniai mazgai, atliktas kiemo remontas;
* Atliktas dalies stogo remontas ir betoninių įėjimo laiptų remontas Telšių „Kranto“ progimnazijoje;
* Pašalintos degios apdailos medžiagos evakuaciniuose keliuose (laiptinėse, koridoriuose) Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“;
* Atliktas laiptinės bei sanitarinių mazgų remontas Telšių lopšelyje-darželyje „Nykštukas“;
* Apšiltinti Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ bei Telšių švietimo centro pastatų pamatai ir sienos;
* Nevarėnų pagrindinėje mokykloje atliktas sporto salės dalinis sienų remontas;
* Ubiškės daugiafunkciame centre pakeista darželio koridoriaus grindų danga, įrengti nauji biologinio valymo įrenginiai;
* Žemaitės gimnazijoje pakeisti mediniai langai, suremontuotas sanitarinis mazgas;
* Buožėnų mokykloje-daugiafunkciame centre įrengtas kondicionierius;
* Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje senajame mokyklos korpuse pakeisti mediniai langai (48 vnt.);
* Aptverta Telšių „Kranto“ progimnazijos Viešvėnų skyriaus žaidimų aikštelė;
* Atliktas Telšių „Džiugo“ gimnazijos ir Telšių „Ateities“ progimnazijos stadionų (dirbtinės dangos) kasmetis eksploatacinis remontas;
* Atliktas Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos darbų kabineto remontas.
Nors kasmet rajono įstaigų remontui skiriame vis didesnes sumas lėšų, reikia pripažinti, jog investicijų atnaujinti švietimo infrastruktūrai reikia kur kas didesnių. Todėl tikiuosi, jog ne tik su koalicijos partneriais, bet ir su opozicija sutarsime ir šių metų biudžete skirsime dar didesnes lėšas ugdymo įstaigoms remontuoti.
2024 m. startavome su „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) pažangos planu, kuriam įgyvendinti Telšių ir Rietavo savivaldybėse numatyta skirti bemaž 3,3 mln. Eur, iš jų: Telšių rajono savivaldybės švietimo investicijoms – 2,75 mln. Programos tikslas – iki 2030 m. kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti. Programoje dalyvaus šešios Telšių švietimo įstaigos: „Ateities“ progimnazija, „Atžalyno“ progimnazija, „Džiugo“ gimnazija, „Germanto“ progimnazija, „Kranto“ progimnazija ir Žemaitės gimnazija.
2024 m. rugsėjo 1 d. Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ ir Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ Rainių skyriuje pradėjo veikti dvi suformuotos ikimokyklinio ugdymo grupės 1-2 metų amžiaus vaikams. Siekiant tenkinti rajone augantį poreikį, nuo kitų mokslo metų duris atvers papildomai dar dvi grupės: Telšių lopšelyje-darželyje „Žemaitukas“ ir Telšių „Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriuje.
Pernai daug pastangų skyrėme Tryškių, Luokės ir Varnių gimnazijoms, siekdami, kad joms būtų leista formuoti klases su mažesniu vaikų skaičiumi. Švietimo įstaigų pertvarka reikalauja, kad III klasėje būtų ne mažiau kaip 21 mokinys, tačiau šį skaičių siūlome mažinti iki 12, siekiant išsaugoti kaimiškąsias gimnazijas. Mano ir koalicijos partnerių nuomone, pertvarka neturėtų būti orientuota į kaimiškųjų ugdymo įstaigų naikinimą, o priverstinės vaikų kelionės į miesto gimnazijas tik dar labiau apsunkintų jų kasdienybę.
Šiuo klausimu daug bendravome su Telšių rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto nariais, Administracijos darbuotojais, Seimo nariais. Ne kartą susitikome su ministrais ir viceministrais, savo nuomonę teikėme Lietuvos savivaldybių asociacijai. Dėjome daug darbo, kad šis klausimas būtų išspręstas.
Tikimės, kad mūsų pastangos nenueis veltui. Jau dabar Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje diskutuojama apie galimybę sumažinti reikalaujamą vaikų skaičių klasėse. Esame įsitikinę, kad mums pavyks, nes vaikų mokymosi kokybė tiesiogiai priklauso nuo jų galimybės pailsėti ir mokytis arčiau namų. Vaikai neturėtų kasdien važinėti po 30 kilometrų į mokyklą ir atgal – toks važinėjimas trumpina jų miego laiką, riboja galimybę lankyti būrelius ar tiesiog turėti laiko poilsiui.
Labai apmaudu, kad valstybės vykdomos reformos kartais yra praktiškai neapgalvotos. Jos ne tik daro neigiamą poveikį vaikų ugdymui, bet ir neįvertina finansinių kaštų. Pavyzdžiui, jei vaikai turi važiuoti didesnius atstumus, reikia daugiau mokyklinių autobusų, tačiau papildomo finansavimo tam nėra skiriama.
Mes ir toliau laikysimės savo nuomonės ir aktyviai dirbsime, kad visi vaikai turėtų galimybę mokytis arti savo namų ir gautų kokybišką išsilavinimą.
Dėmesys jaunimui
Jaunimas yra mūsų rajono ateitis, ir kiekvienas jų žingsnis šiandien kuria rytdienos sėkmę – ne tik asmeninę, bet ir viso rajono. Turime nuostabią jaunąją kartą, kupiną potencialo ir kūrybiškumo. Tačiau tam, kad jie galėtų augti, tobulėti ir prisidėti prie bendro gėrio, jiems būtina mūsų parama.
Kiekvienas jaunuolis turi teisę į kokybišką išsilavinimą, galimybes išreikšti savo idėjas ir atrasti savo kelią gyvenime. Todėl privalome rūpintis ne tik jų mokymosi ir darbo galimybėmis, bet ir suteikti emocinę, socialinę bei finansinę paramą.
Stiprindami bendruomeniškumą ir užtikrindami reikiamą pagalbą, galime padėti jaunimui jaustis vertinamu ir skatinamu aktyviai prisidėti prie mūsų rajono plėtros. Tik drauge galime sukurti tokią aplinką, kurioje jaunoji karta turėtų visas galimybes augti ir realizuoti savo potencialą.
Telšių rajono savivaldybė pirmą kartą įgyvendino Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą, kurioje dalyvavo 28 jaunuoliai. Savivaldybė kompensavo įmonėms darbo užmokestį jaunuoliams, įdarbintiems nuo 14 iki 19 metų. Programa suteikė jauniems žmonėms galimybę įgyti darbo patirties ir svarbių įgūdžių, tokių kaip atsakomybė ir socialiniai gebėjimai, kurie padeda formuoti sėkmingą ateitį. Jaunimas dirbo įvairiose srityse, o darbdaviams buvo kompensuojama iki 400 Eur užmokesčio suma per mėnesį. Programoje dalyvavo 18 darbdavių.
Pernai, minint Vietos savivaldos dieną, pristatėme Telšių rajono gimnazijų mokinių dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos priemonę. Jos tikslas – skatinti mokinių iniciatyvas, gerinti finansinį raštingumą ir verslumo įgūdžius bei didinti mokinių įsitraukimą į mokyklos veiklas. Priemonės pagalba mokiniai siūlė įvairias idėjas, kaip panaudoti programos lėšas savo mokyklos aplinkai gerinti – nuo poilsio zonų įrengimo iki edukacinių priemonių. Sulaukėme didelio visų 6 rajono gimnazijų susidomėjimo šia priemone, o šiemet ją ketiname plėsti ir didinti lėšas bei siūlyti dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos priemone pasinaudoti ir progimnazijos mokinius.
Kalbant apie jaunimo laisvalaikį – pernai visiškai atnaujintas riedlenčių parkas prie Telšių miesto stadiono jau laukia ekstremalaus sporto mėgėjų! Parko atnaujinimas pradėjome prieš trejus metus ir pernai visi darbai buvo baigti. Parkas suteikia saugią erdvę sporto entuziastams, skatina jaunimo fizinį aktyvumą, socializaciją ir sveiką gyvenimo būdą, taip pat pritraukia įvairaus lygio sportininkus, motyvuojant jaunimą siekti aukštesnių rezultatų.
Šiemet kalbamės su „Žemaitijos pieno“ atstovais dėl aktyvaus laisvalaikio parko prie Masčio ežero projekto. Pagal prieš keletą metų pasirašytą ketinimų protokolą, bendrovė įsipareigojo parengti techninį projektą, o Savivaldybė suformuoti žemės sklypą ir parengti investicinį projektą. Planuojame įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, poilsio zoną, dar vieną riedučių parką, parkūro aikštelę ir treniruotėms skirtus įrenginius. Savivaldybė projektui suplanavo skirti iki 700 tūkst. Eur, o „Žemaitijos pienas“ – įrengti žaidimų aikštelę vaikams.
Infrastruktūra
Pernai pradėjome Kauno g., Telšiuose, rekonstrukciją ir šiemet ją planuojame baigti. Įgyvendinus projektą, Žemaitijos sostinėje turėsime dar vieną sutvarkytą gatvę su šaligatviais (pėsčiųjų-dviračių takais), automobilių stovėjimo aikštelėmis, atnaujintais inžineriniais tinklais ir t. t. Taip pat šiemet bus tęsiama ir Parko g. rekonstrukcija Degaičiuose.
Kapitalinio remonto praėjusiais metais sulaukė ir Kaunatavos miestelio Mokyklos gatvė (atnaujinta asfalto danga, įrengti pėsčiųjų takai, lietaus nuotekų sistema, apšvietimas), Žarėnų gatvės atkarpa nuo Muziejaus iki Masčio ežero (įrengta asfalto danga), Neringos g. bei Valančiaus g. (Varniuose) atkarpa iki Birutės g.
2025 m. sustoti neketiname – planuojama, kad šiemet Telšiuose bus pradėta Valančiaus g. rekonstrukcija (įrengiant lietaus nuotekas, vandens tinklus, apšvietimą, pėsčiųjų takus ir asfaltbetonio dangą), o Varniuose esanti Valančiaus gatvė bus baigta tvarkyti nuo Birutės g. sankryžos iki tiltelio. Taip pat atnaujinsime ir pačios Birutės g. dangą. Remonto šiemet sulauks Telšių Butkų Juzės g. atkarpa (nuo Muziejaus iki Masčio ežero).
Šiemet esame numatę parengti projektus Žaliosios g., Ryškėnuose bei Gintalų k. (Varnių sen.) Lelijokalnio g. kapitaliniams remonto darbams atlikti.
Pagrindiniai 2024 m. infrastruktūros gerinimo darbai:
* „Kranto“ progimnazija: sutvarkyta stovėjimo aikštelė.
* Baigta Telšių meno mokyklos rekonstrukcija, šalia įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė.
* Dviračių takas, Plungės g., Telšiuose, sujungtas su Padurbinio g.
* Baigtos Kalno, Mažojo Kalno gatvių rekonstrukcijos.
* Sutvarkytas Gedimino g. 2, Telšiuose, įvažiavimas.
* Gėlių gatvėje įrengta nauja pėsčiųjų perėja.
* Tryškiuose spręstos lietaus nuotekų problemos: Telšių gatvėje (prie Virvytės) atlikti lietaus nuotekų tvarkymo darbai. Atlikti darbai padėjo spręsti nuolatines gyventojų problemas dėl lietaus sukeliamų nepatogumų.
* Automobilių stovėjimo vietų plėtra Telšiuose: Džiugo g. 8 ir Žemaitės g. 37 sklypuose įrengtos naujos automobilių stovėjimo vietos.
* Geležinkelio g. (atkarpa nuo S. Nėries g. iki Liepų g.) sutvarkytas pėsčiųjų takas.
* Kelias į Šatrijos kalną: Atnaujinta blogiausia 440 metrų kelio atkarpa. Nors šis ruožas yra tik dalis viso kelio, jo sutvarkymas ženkliai pagerino susisiekimą su viena svarbiausių Žemaitijos lankytinų vietų.
* Masčio ežero prieplaukų remontas: sureguliuotos ir suremontuotos prieplaukos, užtikrinant jų funkcionalumą bei patrauklumą poilsiautojams ir vandens sporto entuziastams.
* Atnaujintas stogas ir pakeista dalis langų K.Praniauskaitės g. esančiuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose, taip užtikrinant šilumą ir komfortą jų gyventojams.
* Nevarėnuose suremontuotas kultūros centro vestibiulis su pagalbinėmis patalpomis (160 m²), atnaujintos sienos, lubos ir grindys. Ryškėnuose renovuota kultūros centro salė scena ir nupirkta nauja įranga. Luokėje atlikti kultūros centro salės sienų, grindų (parketo) remonto darbai, perdažytos sienos, pakeistos durys.
* Viekšnalių daugiafunkcis centras: įrengta buitinių nuotekų sistema, užtikrinant centro infrastruktūros patogumą ir aplinkos švarą.
* Atliktas Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Ryškėnų filialo patalpų remontas.
Ant permainų slenksčio
Einu ne tik Telšių rajono savivaldybės mero, bet ir Telšių regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininko pareigas. Vienas iš svarbesnių pasiekimų pernai yra tai, kad Telšių regiono plėtros tarybos kolegija patvirtino Telšių regiono savivaldybių 2022-2030 m. planuojamus projektus. Naujuoju Europos Sąjungos finansavimo laikotarpiu Telšių rajono savivaldybei numatoma skirti net 37,020 mln. eurų Europos Sąjungos paramos. Tai didelė atsakomybė ir galimybė realizuoti ambicingus projektus.
Kartu su koalicijos partneriais žiūrėdami į ateinančius metus, matome didelius iššūkius. Planuojame pradėti Žemaitės dramos teatro tvarkybos darbus, renovuoti „Germanto“ progimnaziją ir „Džiugo“ gimnaziją, pritaikyti daugiabutį Ryškėnuose socialiniams būstams. Taip pat laukia Goeldnerio skvero sutvarkymas, miesto gatvių – Laisvės, Iždinės, Sinagogos, Mažeikių – tvarkymo darbai. Vienas iš reikšmingiausių projektų bus Telšių pramonės parko steigimas, kuris atvers naujas galimybes verslui ir darbo vietoms kurti.
Patvirtinti Darnaus judumo priemonių diegimo Telšių mieste projektai, kuriuos įgyvendinus, bus įrengtos viešojo transporto stotelės ir keleivių laukimo paviljonai, įdiegtos išmaniosios transporto eismo valdymo sistemos Telšių miesto sankryžose, įrengta apie 7,4 km dviračiams skirta infrastruktūra. Taip pat planuojama įrengti dviračių remonto stoteles, dviračių stovėjimų vietas, elektrinių dviračių stovus su įkrovimu, dviračių laikymo stogines bei dviračių saugyklas.
Netrukus startuos Regiono turistinio patrauklumo didinimo projektai, kuriuos įgyvendinus, bus pritaikytos lankyti Masčio, Germanto, Lūksto ežero prieigos. Taip pat sutvarkytos Biržuvėnų dvaro sodybos parko, Varnių regioninio parko Debesnų telmologinio draustinio teritorijos, pritaikyta lankyti Rainių Kančios koplyčia.
Pritarta Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros ir modernizavimo Telšių regione projektams. Pagal šią priemonę numatyta įrengti nuotekų tvarkymo infrastruktūrą Upynos kaime (planuojama nutiesti 1,6 km nuotekų tinklų, pastatyti naujus nuotekų valymo įrenginius).
Patvirtinti ir Švietimo paslaugų prieinamumo projektai, pagal kuriuos bus modernizuotos Telšių Vincento Borisevičiaus, Telšių „Džiugo“ gimnazija, Telšių „Germanto“ progimnazija. Pagal šią priemonę taip pat numatoma modernizuoti Telšių Žemaitės dramos teatrą, kurio projektui jau Telšių rajono savivaldybės taryba pritarė.
Pagal priemonę Švietimo paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas numatyta Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ rekonstrukcija. Įstaigoje papildomai bus įrengtos 6 naujos ikimokyklinės grupės.
Bus tvarkomos ir viešosios erdvės. Viena iš numatomų tvarkyti miesto erdvių – tai teritorija šalia Naujosios gatvės (nuo Telšės g. link prieplaukos, skirtos valčių nuleidimui į vandenį). Projekto metu numatyta modernizuoti automobilių stovėjimo aikštelę ir kitą susisiekimo infrastruktūrą, skirtą lankyti, sutvarkyti aplinką, įrengti mažosios architektūros elementus, apšvietimą, stebėjimo kameras bei kitą reikalingą infrastruktūrą.
Telšiuose daug gražių vietų. Viena iš jų – Oskaro Goeldnerio skveras. Čia suplanuota įrengti vaikų žaidimo aikštelę, atnaujinti pėsčiųjų takų infrastruktūrą, važiuojamąją dalį, sutvarkyti aplinką, įrengti vaizdo stebėjimo kameras, mažosios architektūros elementus bei kitą reikalingą infrastruktūrą.
Dėmesys bus skiriamas ir mūsų nuostabiajam Telšių senamiesčiui. Projekto metu bus sutvarkyta teritorija tarp Iždinės, Sinagogos ir Laisvės gatvių, atnaujintos žaliosios zonos, pėsčiųjų takai, įrengti mažosios architektūros elementai, dviračių stovėjimo bei taisymo stotelės, automobilių stovėjimo vietos, atnaujintos dangos ir gatvių elementai, sutvarkyti inžineriniai tinklai bei kita reikalinga infrastruktūra.
Taip pat atgaivinti rekreacinę teritoriją palei Masčio ežero pakrantę (nuo Žemaitijos kaimo muziejaus per Malūno gatvę iki Telšių miesto ribos), teritorijas, esančias Parko g. 15A, Ežero skg. (nuo Ežero skg. 17 iki senojo miesto stadiono) bei šalia Žemaičių muziejaus „Alka“ esančią teritoriją bei pritaikyti jas bendruomenės poreikiams.
Šiemet startuoja Socialinio būsto fondo asmenims su negalia ir gausioms šeimoms plėtros projektai. Vienas iš jų – „Socialinio būsto plėtra Telšių rajono savivaldybės gyventojams“. Telšių rajono savivaldybė planuoja įrengti 21 būstą, kurių talpumas – 87 asmenys (12 gausioms šeimoms ir 9 neįgaliesiems pritaikyti būstai), Savivaldybės nuosavybės teise priklausančiame gyvenamajame name, esančiame Žarėnų g. 16, Ryškėnų sen., Ryškėnų k.
Taip pat pritarta projektams „Socialinės globos ir slaugos paslaugų asmenims su intelekto ir psichikos negalia infrastruktūros sukūrimas Telšių mieste“, „Dienos centro vaikams su intelekto ir psichikos negalia ir jų šeimoms sukūrimas Telšių rajono savivaldybėje“ bei „Socialinės globos infrastruktūros modernizavimas Telšių rajono senelių globos namuose“. Įgyvendinant šiuos projektus, numatyta sukurti 80 paslaugų vietų (40 specializuotų stacionarios slaugos ir globos paslaugų vietų, 40 vietų dienos centras vaikams bei 40 paslaugų vietų modernizuotoje socialinės rūpybos infrastruktūroje (Telšių rajono senelių globos namuose).
Kultūra
Visada sakau – kultūra yra nacionalinio saugumo klausimas. Tai mūsų ištakos, tradicijos, pilietiškumo ugdymas ir atsakomybė prieš lietuvius, žemaičius ir save. Suprantu, kad rajone dar yra daug sričių, kurios reikalauja dėmesio – keliai, statiniai, kita infrastruktūra. Tačiau ir į kultūrą privalome investuoti bei ją puoselėti.
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad per ketverius darbo Savivaldybėje metus matau, kaip mūsų šventės ir renginiai nuolat auga. Ministerijos ir įvairios organizacijos vis dažniau domisi galimybe renginius organizuoti mūsų mieste. Visa tai – bendro darbo su koalicijos partneriais rezultatas. Kai yra vieninga nuomonė ir bendra vizija, pasiekiame daug gerų rezultatų.
Investicijos į kultūrą yra būtinos, nes kultūra ne tik formuoja mūsų tapatybę, bet ir skatina socialinę integraciją, ugdo kūrybiškumą bei stiprina bendruomeniškumą. Be to, kultūra yra svarbus ekonominis veiksnys – kultūriniai projektai ir renginiai pritraukia turistus, kuria darbo vietas ir skatina vietos verslą. Investuodami į kultūrą, mes ne tik saugome savo istoriją ir tradicijas, bet ir kuriame ateities kartoms palankias sąlygas augti, bendrauti ir kurti. Tai yra ne tik materialinė, bet ir dvasinė investicija į mūsų rajono ir šalies gerovę.
2024-aisiais suorganizuota daugybė renginių, iš kurių išskiriu keletą:
* Žemaitijos sostinės šventė „Telšē linGOun“, kurioje pritraukėme pasaulinio lygio žvaigždę – tai padidino miesto žinomumą ir pritraukė daug svečių.
* Telšių miesto 233-iasis gimtadienis, kur sukūrėme magišką kalėdinio miestelio nuotaiką. Miestas buvo papuoštas tūkstančiais lempučių, turėjome karališką žaliaskarę, eglučių miškelį Durbės skvere, o viskas džiugino tiek gyventojus, tiek svečius.
* Vandens muzikos projektas, per kurį tris liepos ketvirtadienius miestą užpildė skirtingų stilių muzika ir dainos.
* Durbės mūšio minėjimas, kurio metu pasiektas dar vienas šokio rekordas.
* Teatro diena Telšiuose, kai į miestą atvyko per 1000 teatralų iš visos Lietuvos.
* Visos Lietuvos sporto diena Telšiuose, kuri sujungė sporto mėgėjus iš įvairių regionų.
* Muay Thai čempionatas Telšiuose, kuris pritraukė sporto aistruolius.
* Jaunimo vasaros akademija, kurioje jaunimas galėjo ugdyti savo kūrybiškumą ir tobulėti.
* Policijos ir visuomenės šventė. Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė, Lietuvos policijos generalinis komisaras ir kiti garbūs svečiai.
Sveikata ir socialinė apsauga
Pernai Regioninėje Telšių ligoninėje atidarytas Geriatrijos skyrius. Naujame skyriuje (11 palatų, 20 lovų), kartu su vedėju, iš viso darbuosis 31 medikas.
Šiemet esame suplanavę pradėti įgyvendinti projektą „Sveikatos centro sudėtyje teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros modernizavimas Telšių rajone“, kurio tikslas – didinti sveikatos įstaigų veiklos efektyvumą, siekiant pagerinti medicinos paslaugų prieinamumą ir jų teikimo kokybę, atsižvelgiant į pacientų ir darbuotojų poreikius Telšių rajono savivaldybėje.
Įgyvendinant projektą, bus modernizuoti sveikatos centro sudėtyje esančių Telšių rajono savivaldybės pirminio ir antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų infrastruktūra. Bus atliekamas Telšių PSPC registratūros, Varnių ir Luokės ambulatorijų patalpų remontai, Varnių ambulatorijoje numatoma įrengti odontologo kabinetą, įsigyti elektra varomą mobiliąją ambulatoriją. Kitos pirminio lygio paslaugas teikiančios įstaigos – įsigys reikalingą įrangą ir priemones. Taip pat projekto metu bus atliktas Regioninės Telšių ligoninės laukiamojo patalpos, kabinetai bei apšiltintas stogas.
Pernai vasarą Telšiuose buvo atidaryti centro „Viltis“ grupinio gyvenimo namai, skirti suaugusiems asmenims su proto ir psichikos negalia. Ventos g. 1 įsikūrusiuose namuose galės gyventi 10 žmonių, jais rūpinsis socialinių darbuotojų komanda. Grupinio gyvenimo namai – įsikūrė Ventos g. 1, kuriame teikiama ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa suaugusiems asmenims su intelekto ar psichosocialine negalia (tarp jų – ir suaugusiems asmenims, turintiems sunkią negalią), kuriems nustatytas visiškas ar dalinis nesavarankiškumas.
Telšių centro „Viltis“ grupinio gyvenimo namai Telšiuose nėra pirmieji, tačiau ši paslauga vis dar yra labai reikalinga žmonėms, turintiems psichikos negalią. Tai yra mūsų bendruomenės nariai, kuriais privalome pasirūpinti, padėti jiems integruotis į mūsų visuomenę, suteikti visas įmanomas sąlygas gyventi visavertį gyvenimą.
Taip pat baigtas Telšių centro „Viltis“ pastato rekonstrukcijos pirmasis etapas. Šiemet planuojama renovuoti antrąjį korpusą, o projektas siekia pritaikyti patalpas žmonėms su negalia ir pagerinti teikiamas paslaugas. Telšių centras „Viltis“ dalyvauja ES finansuojamame projekte, kuris apima dienos užimtumo centrą, socialines dirbtuves, slaugos ir globos paslaugas bei grupinio gyvenimo namus. (Telšių r. sav. inf.)
Mirštančio miestelio planuose – tik remontai, kosmetiniai padailinimai. Beveik išnyko aukštasis mokslas, visos regioninės institucijos. Telšiai – vienos gamyklos ir kelių krautuvių miestelis. O vadai giriasi ir džiūgauja.
Tuo tarpu aplinkiniuose rajonų centruose kyla sporto, pramogų rūmai, pritraukiamos investicijos ištisiems pramoniniams rajonams, sukuriama galybė darbo vietų.